סדרת שעוני האלפיין איגל של שופארד הפכה בשנים האחרונות לאחת הסדרות המובילות בעולם ״תחליפי הרויאל אוק״. למעשה, שופארד מציעה אולי את השעון היוקרתי ביותר מבין כל השעונים שמתיימרים להציע את המראה הספורטיבי הנחשק של הרויאל אוק. שופארד הציעה עד היום בסדרה מגוון רחב של שעונים, משעוני שלושה מחוגים ועד לשעוני כרונוגרף וטורביון, כשהשבוע מצטרף לסדרה שעון חדש – אלפיין איגל 41 זהב – שעון שמגיע בגוף העשוי מזהב צהוב. מוזמנים להכיר אותו איתנו.

אלפיין איגל 41 זהב צהוב – מפרט טכני

השעון החדש של שופארד מגיע בגוף העשוי מזהב צהוב 18 קראט. שופארד משתמשת בזהב אתי – זהב שמגיע ממקורות שבהם ישנה בקרה על תנאי התעסוקה, כפי ששופארד עושה בכל השעונים שלה. השעון מגיע בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 9.7 מ״מ.

אלפיין איגל 41 זהב צהוב. מקור - Monochrome Watches.
אלפיין איגל 41 זהב צהוב. מקור – Monochrome Watches.

חשוב להדגיש כי שופארד כבר הציגה את השעון הזה בזהב אדום, אבל כמו שאפשר לראות בקלות, הזהב הצהוב בולט הרבה יותר ומשדר הרבה יותר יוקרה לעומת שעוני זהב אדום.

אלפיין איגל 41 זהב צהוב. מקור - Monochrome Watches.
אלפיין איגל 41 זהב צהוב. מקור – Monochrome Watches.

האלמנט הבולט ביותר בשעון החדש הוא לוח השעון. שופארד משלבת בשעון לוח עם טקסטורה בהשראת הקשתית בעין הנשר. מרקם-אפקט רדיאלי ומרקם עמוק ולא סדיר, שמעניק ללוח השעון עומק ומגוון פרטים.

הכתר בגוף השעון. מקור - Monochrome Watches.
הכתר בגוף השעון. מקור – Monochrome Watches.

שופארד בחרה בטון על טון, כשהשעון מגיע עם מחוגים ואינדקסים בזהב צהוב, כשאפילו לוחית התאריכון מגיעה בגוון זהב. תוסיפו למראה הכללי את הצמיד האינטגרלי שעשוי גם הוא מזהב צהוב וקיבלתם הכי הרבה ״בלינג בלינג״ שאפשר לבקש.

אלפיין איגל 41 זהב צהוב – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 01.01-C , מנגנון אינהאוס אוטומטי מבית שופארד. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 60 שעות. המנגנון, שמגיע עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC, מגיע עם 31 אבני חן ו-207 רכיבים בסך הכל.

המנגנון בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
המנגנון בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשגם כאן שופארד בחרה להשתמש ברוטור זהב צהוב. בחלק האחורי של השעון, מסביב לגב השקוף, אנו מוצאים את הכיתוב ALPINE EAGLEA. על הרוטור אנו מוצאים את הכיתוב CHOPARD, כשמקיפות אותו המילים GENEVE ו-SWISS.

אז מה חדש בעצם? 

שעון חדש בסדרת האלפיין איגל של שופארד, שכאמור מגיע בגוף העשוי מזהב צהוב. בניגוד לזהב האדום, הסולידי יותר למראה, הזהב הצהוב בולט הרבה יותר. עם זאת, המשטחים המוברשים בשעון ממתנים מעט את המראה הנוצץ שלו והופכים אותו לקצת פחות, איך נגיד את זה בעדינות, אוליגרכי?

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של שופארד, רפרנס 295363-0001, מגיע עם תג מחיר של 53,300 אירו, שהם כ-192,000 ש״ח.

אלפיין איגל 41 זהב צהוב. מקור - Monochrome Watches.
אלפיין איגל 41 זהב צהוב. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

שופארד ממשיכה להרחיב את ליין האלפיין איגל שלה, כאמור, אולי האלטרנטיבה היוקרתית ביותר לרויאל אוק של אודמר פיגה (ביחד עם הלורטו של ג׳יררד פרגו). השעון החדש מצטרף לאלפיין איגל זהב אדום, כשניים מהשעונים היקרים בסדרה, אם כי כאמור, הוא משדר הרבה יותר יוקרה. או שבעצם, אולי המילה הנכונה שאנחנו מחפשים היא – נובורישיות? בכל מקרה, אם חיפשתם תחליף רויאל אוק מזהב צהוב, יש לכם שעון חדש ברשימה.

למעבר לאתר של שופארד.