שופארד ממשיכה להרחיב את סדרת האלפיין איגל הנהדרת שלה, הפעם עם שעון חדש וגם די מפתיע. אמנם זה נשמע קצת מוזר להגיד מפתיע על סדרת שעונים שנדמה שאנחנו יכולים לזהות אותה מתוך שינה, לא משנה באיזה סגסוגת, לוח או גודל יגיע השעון החדש. אז מה כל כך מיוחד בשעון החדש של שופארד? שהוא מיועד לשוק היפני בלבד. אלפיין איגל 41 שיקוקו – מוזמנים להצטרף אלינו למסע אל ארץ השמש העולה.

לפני הכל – מה זה שיקוקו?

אז כפי שאתם יכולים מן הסתם לראות בתמונה הראשית של הכתבה שלנו, השעון החדש של שופארד הוא השעון עם הלוח הכהה ביותר של החברה בסדרת האלפיין איגל עד כה. הגוון השחור הזה נקרא ביפנית שיקוקו (Shikkoku) והוא מתקבל מטכניקת הלכה היפנית Urushi – אורושי. אם השם הזה מוכר לכם, אתם לא טועים, גרנד סייקו השתמשה בטכניקת האורושי במספר שעונים שלה, כשהמילה אורושי היא בעצם המילה היפנית ללכה. שופארד בחרה בשגריר יפני לקידום השעון החדש – שחקן הרוגבי היפני קייטה אינאגקי.

אלפיין איגל 41 שיקוקו – מפרט טכני

השעון החדש של שופרד מגיע בגוף המוכר של שעוני האלפיין איגל, בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 9.7 מ״מ. שופארד משתמשת בפלדת הלוסנט A223 שלה, עם גימורים מוברשים ומלוטשים. השעון עמיד במים בעומק של עד ל-100 מטרים.

אלפיין איגל 41 שיקוקו. מקור - Monochrome Watches.
אלפיין איגל 41 שיקוקו. מקור – Monochrome Watches.

לוח השעון מגיע כאמור בגוון השחור הכהה-אפל, השיקוקו, כשכדי לשמור על המראה הזה ללא הפרעות, שופארד החליטה לוותר על התאריכון בלוח השעון. אם אתם שואלים אותנו – בחירה מצוינת.

לוח השיקוקו של שופארד. מקור - Monochrome Watches.
לוח השיקוקו של שופארד. מקור – Monochrome Watches.

השילוב של הצבע הכהה הזה מעדן מעט את המרקם של קשתית עין הנשר ששופארד משלב בשעוני האלפיין איגל שלה, כשכדי להשלים את המראה הזה, או ליתר דיוק כדי לא לפגוע בו, שופארד צובעת גם את המחוגים והאינדקסים של השעון בסופר לומינובה בגוון אפור כהה.

אלפיין איגל 41 שיקוקו – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 01.15-C של שופארד. למעשה, מדובר במנגנון 01.01-C  המוכר של שופארד מדגמי השעה-תאריך שלה, אלא שכדי להתאים אותו ללוח החדש ללא התאריכון, שופארד ביצעה בו מספר שינויים. המנגנון, שפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה, מספק רזרבת כח של 60 שעות ומגיע עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC.

המנגנון מבעד לגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
המנגנון מבעד לגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון. לא ברור לנו האם מדובר בגוונים כהים למנגנון עצמו או לזכוכית הספיר עצמה, אבל בכל מקרה, המנגנון מגיע עם גוונים כהים, המתכתבים בצורה נהדרת עם המראה הכללי של השעון.

אז מה חדש בעצם?

שעון חדש בסדרת האלפיין איגל המיועד לשוק היפני בלבד ומגיע עם שימוש בגוון שמזוהה עם התרבות היפנית.

שעון במהדורה מוגבלת לשוק היפני בלבד. מקור - Monochrome Watches.
שעון במהדורה מוגבלת לשוק היפני בלבד. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של שופארד, רפרנס 298600-3021, מגיע במהדורה מוגבלת של 100 יחידות בלבד. תג המחיר של השעון עומד על 2,156,000 ין יפני. לפני שתתעלפו, תרשו לנו לספר לכם שמדובר בסך הכל ב-16,600 אירו.

אלפיין איגל 41 שיקוקו. מקור - Monochrome Watches.
אלפיין איגל 41 שיקוקו. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

מישהו מכיר דיל טוב ליפן? טוב נו, בואו נהיה קצת יותר רציניים. הלוח השחור הכהה עובד בצורה נהדרת עם המרקם של קשתית עין הנשר של שופארד, כשההחלטה של שופארד להסיר את התאריכון רק שדרגה לדעתנו את הלוח של השעון ואת המראה הכללי שלו. תג המחיר של השעון לא גבוה משמעותית מהאלפיין איגל עם הלוח הירוק, כשאם אתם שואלים אותנו – לא בטוח מה עדיף – הלוח הירוק או לוח השיקוקו החדש.

למעבר לאתר של שופארד.