שופארד משיקה שעון חדש בסדרת האלפיין איגל שלה – אלפיין איגל Cadence 8HF לוח שחור. אם השם 8HF מוכר לכם, אתם לא טועים, מדובר במנגנון המיוחד של שופארד הפועל בתדר של 8Hz – קצב של 57,600 ויברציות לשעה, פי שניים ממנגנון אוטומטי סטנדרטי, כשמרבית המנגנונים בשוק פועלים כיום בתדר של 28,800 ויברציות לשעה. מנגנון מהיר יותר נחשב למדויק יותר ועמיד יותר בפני זעזועים. מוזמנים להכיר את המנגנון החדש ביחד איתנו.

אלפיין איגל Cadence 8HF לוח שחור – מפרט טכני

השעון החדש של שופארד מגיע בגוף העשוי מטיטניום דרגה 5, בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 9.75 מ״מ, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

אלפיין איגל Cadence 8HF לוח שחור. מקור - TimeandWatches.
אלפיין איגל Cadence 8HF לוח שחור. מקור – TimeandWatches.

הבזל של השעון, החלק האמצעי בגוף השעון והחוליות הרחבות בצמיד הטיטניום של השעון מגיעות בגימור סאטן מוברש, כמו גם רגלי השעון. על הבזל אנו מוצאים שמונה ברגים המקיפים את לוח השעון.

אלפיין איגל Cadence 8HF לוח שחור. מקור - TimeandWatches.
אלפיין איגל Cadence 8HF לוח שחור. מקור – TimeandWatches.

הלוח השחור של השעון מגיע עם גימור ״קשתית עין הנשר״ המוכר של שופארד, עם נגיעות של כתום. הצבע הכתום מעטר את טבעת הדקות המקיפה את לוח השעון, מחוג השניות של השעון וסמל בצורת גל (או חץ, תלוי איך אתם רוצים להסתכל עליו), המדמה תדר, בצבע כתום.

הלוח של השעון. מקור - TimeandWatches.
הלוח של השעון. מקור – TimeandWatches.

בין השעות 4 ל-5 אנו מוצאים את התאריכון של השעון. בשעה 12 אנו מוצאים את הלוגו של שופארד ומתחתיו הכיתוב 8HZ CHRONOMETER.

אלפיין איגל Cadence 8HF לוח שחור- מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 01.12-C, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון. מנגנון אוטומטי הפועל כאמור בקצב של 57,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח מרשימה למנגנון בתדר גבוה כל כך, של 60 שעות. המנגנון מגיע עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

שופארד משתמשת בסיליקון מונו-גבישי קל משקל ועם מנגנון סיכה עצמי (שימון) עבור גלגל המילוט, פין הדחף (Impulse Pin) וה-Pallet Lever, מרכיבי מפתח הנתונים לחיכוך גבוה, כשהשימוש בסיליקון מפחית את החיכוך למינימום.

אז מה חדש בעצם?

שעון חדש של שופארד בסדרת האלפיין איגל, בגוף העשוי מטיטניום ומשלב את קליבר ה-8HF, ר״ת – 8 High Frequency, אחד המנגנונים המתקדמים ביותר בתעשיית השעונים השוויצרית.

שעון במראה ספורטיבי-אלגנטי. מקור - TimeandWatches.
שעון במראה ספורטיבי-אלגנטי. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של שופארד, רפרנס 298600-3020, מגיע בייצור סדרתי. תג המחיר שלו עומד על 20,300 דולרים.

השורה התחתונה

שעון נהדר נוסף בסדרת האלפיין איגל של שופארד, שמשלב מראה אלגנטי מעט, הודות למחוגים והאינדקסים בסגנון באטון (Baton) שעל לוח השעון והנגיעות העדינות של הכתום בלוח השעון ובמחוג השניות. חשוב לציין כי שופארד הציגה את השעון הזה בסוף חודש מרץ האחרון, כשבזמנו החברה טענה לזמינות מיידית של השעון. בפועל, בזמנו תג המחיר של השעון לא נחשף והשעון עצמו לא הגיע לבוטיקים של החברה מסביב לעולם, כשלפי דיווחים שונים, רק בימים אלו החלה המכירה הרשמית של השעון.

למעבר לאתר של שופארד.