שעון האלפיין איגל של שופארד הוא אחד ממגוון שעונים שמהווים אלטרנטיבה – מוצלחת למדי וזמינה למדי – לשעון הרויאל אוק של אודמר פיגה. שופארד מרחיבה בימים אלו את הקולקציה עם דגם חדש העשוי מטיטניום. אבל מעבר לגוף השעון הקליל והעמיד במיוחד, מה שבאמת יוצא דופן בשעון הזה הוא מנגנון הבריחה החדש ששופארד משלבת בו, או בעצם – המנגנון כולו, כשהשעון מגיע בקצב מהיר יותר פי 2 מהמקובל בשוק. הלכתם לאיבוד? הגורו כאן לעשות לכם סדר. מוזמנים להכיר את השעון החדש – אלפיין איגל Cadence 8HF ביחד עם הגורו.

אלפיין איגל Cadence 8HF – מפרט טכני

השעון החדש של שופארד מגיע בגוף המוכר של שעוני האלפיין איגל. הוא מגיע בקוטר של 41 מ”מ ובעובי של 9.75 מ”מ. גוף השעון עשוי כאמור מטיטניום בדרגה 5, כשהשעון משלב משטחים מוברשים ומלוטשים.

אלפיין איגל Cadence 8HF. מקור - Watchesbysjx.
אלפיין איגל Cadence 8HF. מקור – Watchesbysjx.

השעון מגיע עם זכוכית ספיר עם ציפוי אנטי רפלקטיבי ועם גב שעון שקוף. על גב השעון אנו מוצאים את הכיתוב CADENCE 8HF, אליו נתייחס בהמשך.

אלפיין איגל Cadence 8HF. מקור - Watchesbysjx.
אלפיין איגל Cadence 8HF. מקור – Watchesbysjx.

צמיד השעון עשוי גם הוא מטיטניום בדרגה 5, עם אבזם מתקפל משולש. השעון עמיד במים בעומק של עד ל-100 מטרים. לוח השעון מגיע במראה המוכר של שעוני האלפיין איגל, הגימור המוברש עם פסים היוצאים ממרכז לוח השעון.

אלפיין איגל Cadence 8HF – מנגנון

אם התרשמתם עד עכשיו שמה שמעניין באמת בשעון הזה זה העובדה שהוא מגיע בגוף העשוי מטיטניום – אתם טועים. שופארד משלבת בשעון כאמור את מנגנון הבריחה שלה, ה-8HF. מנגנון בריחה שהוצג בשנת 2012 על ידי החברה ומוגן על ידי פטנט רשום.

קליבר 01.12-C בגב השעון. מקור - Watchesbysjx.
קליבר 01.12-C בגב השעון. מקור – Watchesbysjx.

ה-8HF מאפשר למנגנון שהוא משולב בו להגיע בתדר גבוה במיוחד. שופארד משלבת בשעון את קליבר 01.12-C שלה, שפועל בקצב של 57,600 ויברציות לשעה – תדר של 8Hz. אם אתם חלשים במתמטיקה, נספר לכם שמדובר בקצב מהיר פי 2 מהסטנדרט בתעשיית השעונים – 28,800 ויברציות לשעה. המנגנון מספק רזרבת כוח של 60 שעות.

ה-8HF של שופארד. מקור - Watchesbysjx.
ה-8HF של שופארד. מקור – Watchesbysjx.

המנגנון מאפשר את הנתונים יוצאי הדופן הללו הודות לשילוב של שני רכיבים למעשה. גלגל הבריחה העשוי מסיליקון, שמגיע בממדים גדולים מהמקובל וגלגל איזון קטן יותר מהמקובל. כך בעצם יכולה שופארד לפצות על הקצב הגבוה של המנגנון ועדיין לספק רזרבת כוח הזהה למנגנון המשולב בשעוני האלפיין איגל הרגילים.

אז מה חדש בעצם?

שופארד משלבת לראשונה בשעוני האלפיין איגל שלה את מנגנון הבריחה ה-8HF. תצרפו את זה לשעון אלפיין איגל בגוף העשוי מטיטניום ואתם יודעים מה קיבלתם? שעון במהדורה מוגבלת …

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש מגיע כאמור – לצערנו – במהדורה מוגבלת של 250 יחידות. השעון, רפרנס 298600-3005, יגיע במחיר של 19,000 דולרים. מדובר בתג מחיר גבוה בכ-50 אחוזים מהמחיר של שעוני האלפיין איגל הרגילים. השעון זמין לרכישה באופן מיידי אצל המשווקים המורשים של שופארד ובבוטיקים של החברה.

אלפיין איגל Cadence 8HF. מקור - Watchesbysjx.
אלפיין איגל Cadence 8HF. מקור – Watchesbysjx.

השורה התחתונה

אם אתם שואלים את הגורו אם שווה לשלם 50 אחוזים יותר עבור השעון הזה, לעומת שעוני אלפיין איגל אחרים? התשובה היא – כן. אם תרצו תשובה מפורטת יותר, אז התשובה היא בהחלט כן. שופארד שילבה בשעון החדש את אחד המנגנונים המעניינים ביותר בתעשייה. תצרפו זאת לגוף המעניין והכהה יותר העשוי מטיטניום וקיבלתם שעון מעניין ויוצא דופן. חוץ מזה, כבר אמרנו שהוא אחלה אלטרנטיבה לרויאל אוק?

למעבר לאתר של שופארד.