שופארד מרחיבה את סדרת האלפיין איגל שלה עם שעון חדש – אלפיין איגל XL כרונו טו-טון. שעון כרונוגרף חדש, שעשוי משתי מתכות עם גוף גדול במיוחד, כפי שמרמזות האותיות XL בשם שלו. מוזמנים להכיר ביחד איתנו את השעון החדש ואת שתי המתכות-סגסוגות שמרכיבות אותו, אחת מהן מעניינת במיוחד ולא שגרתית, או לפחות לא הסגסוגת שהגורו ציפה לה.

אלפיין איגל XL כרונו טו-טון – מפרט טכני

השעון החדש של שופארד מגיע בגוף בגודל 44 מ”מ בעובי של 13.15 מ”מ. כששופארד ציינה כי גוף השעון עשוי משתי מתכות, אנחנו ציפינו לזהב ופלדת אל-חלד. אז לפחות בסגסוגת אחת צדקנו – השעון מגיע בגוף העשוי מזהב אדום, אבל שימו לב לסגסוגת השניה – טיטניום קרמי. אנחנו עוד נחזור אל הסגסוגת הזאת.

אלפיין איגל XL כרונו טו-טון. מקור - TimeandWatches. 
אלפיין איגל XL כרונו טו-טון. מקור – TimeandWatches.

גוף השעון הוא הגוף השגרתי של שעוני האלפיין איגל, או אם תרצו – “הומאז'” מכובד לרויאל אוק. גוף עגול מעל מסגרת זוויתית, עם בזל המכיל שמונה ברגים.

אלפיין איגל XL כרונו טו-טון. מקור - TimeandWatches. 
אלפיין איגל XL כרונו טו-טון. מקור – TimeandWatches.

שופארד בחרה בלוח שחור בולט, עם תחריט דמוי קרני שמש, אלמנט חוזר בסדרת האלפיין איגל. אם לא הבנתם את הקשר בין התבנית הזאת לסדרת האלפיין איגל (נשר ההרים), מוזמנים לחפש בגוגל תמונות של קשתית של נשר. בעצם, יודעים מה, שלא תגידו שהגורו לא דואג לכם –

קשתית בעין של נשר. מקור - טוויטר.
קשתית בעין של נשר. מקור – טוויטר.

לוח השעון מכיל כרונוגרף 30 דקות בשעה 3, לוח שניות קטן בשעה 6 וכרונוגרף 12 שעות בשעה 9. את הלוח עוטפת מסגרת ועליה סקלת טכימטר.

מזהים את התבנית בלוח השעון? מקור - TimeandWatches. 
מזהים את התבנית בלוח השעון? מקור – TimeandWatches.

אלפיין איגל XL כרונו טו-טון – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאי את קליבר 03.05-C של שופארד. מנגנון פלייבאק כרונוגרף אוטומטי, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון.

גב השעון השקוף והסגסוגת המיוחדת ממנה עשוי השעון. מקור - TimeandWatches. 
גב השעון השקוף והסגסוגת המיוחדת ממנה עשוי השעון. מקור – TimeandWatches.

קליבר 03.05-C פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. הוא מספק רזרבת כוח של 60 שעות והוא מגיע עם אישור כרונומטר של ה-COSC.

אז מה חדש בעצם?

זוכרים שהבטחנו לכם שעוד נחזור לסגסוגת הטיטניום הקרמית? שופארד מייצרת את הסגסוגת המיוחדת הזאת בתהליך שכולל חמצון של טיטניום בטכנולוגיית אלקטרו-פלזמה. הטיפול הזה מקנה לסגסוגת קשיחות של 1000 ויקרס ועמידות בפני זעזועים ושריטות הדומה לזאת של סגסוגת קרמית. הסגסוגת הזאת פותחה בתעשיית הרכב והתעופה, כשהיא מתאפיינת בצבע אפור-אנתרציט מיוחד, שאינו דוהה עם הזמן.

אלפיין איגל XL כרונו טו-טון. מקור - TimeandWatches.
אלפיין איגל XL כרונו טו-טון. מקור – TimeandWatches.

בנוסף, השעון החדש הוא השעון הראשון בסדרת האלפיין איגל, אשר מגיע עם רצועת עור עגל שחורה, במקום צמיד המתכת המוכר כל כך של שעוני החברה. שופארד השתמשה בתפרים אדומים בקצה הרצועה, בחלק הקרוב לגוף השעון. הצבע האדום הזה מופיע גם על מחוג שניות הכרונוגרף של השעון ומחוגי הכרונוגרף בלוחות הקטנים.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של שופארד, רפרנס 295387-9001 מגיע במחיר של 34,500 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

תוספת נהדרת לליין האלפיין איגל של שופארד. כאמור, לראשונה שופארד מציעה שעון בסדרה עם רצועת עור. כשכמובן, אסור לשכוח את הסגסוגת המיוחדת שמרכיבה את גוף השעון, ביחד עם הזהב האדום.

אלפיין איגל XL כרונו טו-טון. מקור - TimeandWatches. 
אלפיין איגל XL כרונו טו-טון. מקור – TimeandWatches.

אמנם לא מדובר ברויאל אוק, אבל אם נמאס לכם להיות חלק ממשחק “רשימת ההמתנה” או לשלם לפליפרים, סדרת האלפיין איגל מהווה אלטרנטיבה מוצלחת לרויאל אוק.

למעבר לאתר של שופארד.