שופארד היא יצרנית שעוני יוקרה נהדרת, שלצערו של הגורו לא מגיעה יותר מדי לכותרות כאן. אל תטעו, לחברה יש שעונים נהדרים שכמעט לכל אחד מהם מגיעה כתבה נפרדת, אבל לרוב מדובר בחברה שקטה שלא משיקה שעונים בקצב של סייקו. כשהיא כן משיקה כבר שעון – תהיו בטוחים שמדובר בשעון נהדר. לאחרונה הרחיבה החברה את קולקציית האלפיין איגל שלה עם מספר דגמים חדשים בתצורת שלושה מחוגים. אלפיין איגל XL כרונו, בואו ונכיר ביחד את התוספת החדשה לליין שעוני הספורט המתכתיים של שופארד, עם צמיד אינטגרלי. 

אלפיין איגל XL כרונו – מפרט טכני

שופארד משיקה שלוש וריאציות של דגמים חדשים בסדרה האלפיין איגל שלה. שני דגמים מגיעים תחת המספר A223, עם פלדת הלוסנט של החברה. הדגמים הללו יגיעו עם לוחות בצבע כחול ושחור. הדגם הנוסף יגיע גם הוא תחת המספר A223, דגם טו-טון עם זהב אדום “אתי” (מלשון אתיקה, לא אתי-אסתר, כן?) ופלדת הלוסנט. פלדת הלוסנט של שופארד היא פטנט רשום של החברה, כשהיא מתבססת על פלדת אל-חלד עם תכונות אנטי-אלרגניות. את הזהב האתי של שופארד ראינו כבר במספר דגמים של החברה, כשהדגש הוא כמובן על זהב שמגיע ממקורות בהם לא נעשה ניצול של כוח העובדים ותוך הבטחת תנאים הולמים לעובדים. 

אלפיין איגל XL כרונו. מקור - TimeandWatches.
אלפיין איגל XL כרונו. מקור – TimeandWatches.

אבל בואו נחזור קצת לשעונים ופחות למתכות. השעונים החדשים מגיעים בגוף בקוטר של 44 מ”מ ובעובי של 13.15 מ”מ. השעונים מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים והם מגיעים עם צמיד אינטגרלי. 

אלפיין איגל XL כרונו. מקור - TimeandWatches.
אלפיין איגל XL כרונו. מקור – TimeandWatches.

השעונים הם שעוני כרונוגרף עם לוחות קטנים בסידור 3-6-9, כשבשעה 3 של לוח השעון אנו מוצאים כרונוגרף 30 דקות, בשעה 6 אנו מוצאים את מחוג השניות של השעון ובשעה 9 אנו מוצאים כרונוגרף 12 שעות. בין השעות 4 ל-5 ממוקם התאריכון של השעון. לוח השעון מגיע עם אינדקסים צרים וארוכים, כשבשעה 12 של השעון מופיעות הספרות הרומיות XII. 

דגם הטו-טון בסדרה. מקור - TimeandWatches.
דגם הטו-טון בסדרה. מקור – TimeandWatches.

אלפיין איגל XL כרונו – מנגנון

שופארד משלבת בשעונים החדשים את קליבר שופארד 03.05-C, מנגנון אינהאוס אוטומטי המכיל 45 אבני חן ופועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. המנגנון מגיע עם רזרבת כוח של 60 שעות והוא מגיע עם תקן הכרונומטר של ה-COSC. חשוב לציין כי מדובר במנגנון פלייבאק כרונוגרף.

קליבר שופארד 03.05-C. מקור - TimeandWatches.
קליבר שופארד 03.05-C. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

שעונים עם צמידים אינטגרליים הפכו לטרנד הבולט והחם של עולם השעונים. סדרת האלפיין איגל של שופארד הצטרפה לחגיגה הזאת בשנה שעברה והשנה שופארד מרחיבה אותה עם דגמים חדשים. 

גם לשופארד יש שעון ספורט עם צמיד אינטגרלי. מקור - TimeandWatches.
גם לשופארד יש שעון ספורט עם צמיד אינטגרלי. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

גרסאות פלדת הלוסנט עם לוחות השעונים בצבע כחול ושחור יגיעו במחיר של 19,200 דולרים. גרסת הטו-טון עם הזהב האתי ופלדת הלוסנט תגיע במחיר של 26,800 דולרים. 

מנגנון פלייבאק כרונוגרף עם רזרבת כוח של 60 שעות. מקור - TimeandWatches.
מנגנון פלייבאק כרונוגרף עם רזרבת כוח של 60 שעות. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

אמרנו לכם כבר ששופארד היא יצרנית שעונים נהדרת? אמרנו. שעוני החברה משלבים בדרך כלל יכולות הורולוגיות מהרמה הגבוהה ביותר בשוק עם מתכות וסגסוגות מיוחדות, אותן מפתחת החברה בעצמה. קחו את העובדות הללו בתוך שעון עם מנגנון פלייבאק כרונוגרף אינהאוס, עם צמיד אינטגרלי ותקבל שעון כרונוגרף נהדר.

אלפיין איגל XL כרונו. מקור - TimeandWatches.
אלפיין איגל XL כרונו. מקור – TimeandWatches.

הגורו אולי היה מעדיף לראות לוח טיפה יותר נקי, אולי בלי הטכימטר וגם מיקום התאריכון מעצבן מעט. אבל תהיו בטוחים שאם היו לגורו 20,000 דולרים פנויים, הוא היה שמח לצרף אחד מהשעונים האלה לאוסף שלו. בינתיים, הם יכולים להצטרף ל-WISHLIST הבלתי נגמר של הגורו … 

במבט מהצד. מקור - TimeandWatches.
במבט מהצד. מקור – TimeandWatches.

למעבר לאתר של שופארד.