האלפיין איגל של שופארד הוא אחד משעוני ה״אלטרנטיבה לרויאל אוק״ היוקרתיים ביותר שאפשר למצוא בשוק, לצד הלורטו של ג׳יררד פרגו. השעון מגיע עם הלוח עם המראה האייקוני, שהפך לסימן ההיכר של שעוני הסדרה, עם תבנית בדמות קשתית עין הנשר. לתערוכת Watches & Wonders בז׳נבה הכינה שופארד גרסה חדשה של השעון הזה – אלפיין איגל XPS סלמון – עם לוח סלמון חדש ופרופיל דק יותר. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

אלפיין איגל XPS סלמון – מפרט טכני

השעון החדש של שופארד מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. שופארד משתמשת בסגסוגת ה-Lucent Steel שלה, עם הברק הייחודי שלה, כשהיא עשויה מ-85 אחוזים חומרים ממוחזרים. גוף השעון מגיע בקוטר של 41 מ״מ, כששופארד מקטינה את העובי של השעון ומעמידה אותו על 8 מ״מ בלבד.

אלפיין איגל XPS סלמון. מקור - Watches And Wonders.
אלפיין איגל XPS סלמון. מקור – Watches And Wonders.

אפשר להגיד שזה לא באמת דק, כמו השעונים של בולגרי למשל, אבל בכל הקשור לשעוני ספורט דמויי רויאל אוק, השעון החדש הופך להיות אחת האלטרנטיבות הדקות ביותר בשוק.

לוח הסלמון החדש של השעון. מקור - Watches And Wonders.
לוח הסלמון החדש של השעון. מקור – Watches And Wonders.

השעון מגיע עם לוח סלמון יפהפה. אמרנו סלמון? אז שופארד קוראת לצבע החדש – Monte Rosa Pink – ורוד מונטה רוזה. אבל לא משנה איך אתם קוראים לצבע הזה, מה שחשוב הוא שהוא מגיע עם התבנית המוכרת שהזכרנו של קשתית עין הנשר. בשעה 6 אנו מוצאים לוח שניות קטן, המוקף בטבעת מתכת המפרידה אותו מהלוח. לוח השניות הקטן מגיע עם תבנית מעגלית בחלק המרכזי שלו, המוקפת בחלק חיצוני חלק ועליו אינדקסים דקים בצבע שחור לציון השניות.

אלפיין איגל XPS סלמון – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר L.U.C 96.40-L של שופארד. ה-L.U.C 96.40-L הוא מנגנון אינהאוס אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 65 שעות.

קליבר L.U.C 96.40-L בגב השעון. מקור - Watches and Wonders.
קליבר L.U.C 96.40-L בגב השעון. מקור – Watches and Wonders.

המנגנון מגיע עם 29 אבני חן, בקוטר של 27.4 מ״מ ובעובי של 3.3 מ״מ. את המנגנון היפהפה, עם הסמכת כרונומטר, ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם מיקרו-רוטור מזהב אדום ועם חותם ז׳נבה היוקרתי.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שופארד משלבת מספר שדרוגים ושינויים בשעון החדש. השינוי הבולט ביותר שעליו לא דיברנו בסקירת המפרט הטכני, הוא חלונית התאריכון. בעוד שעוני האלפיין איגל מגיעים עם חלונית תאריכון בין השעות 4 ל-5, בשעון החדש שופארד מוותרת על התאריכון, מה שמקנה ללוח של השעון מראה נקי יותר ומאוזן יותר. בנוסף, כאמור, השעון מגיע בעובי של 8 מ״מ בלבד, לעומת 9.7 מ״מ לשעון האלפיין איגל עם הלוח הירוק שהחברה השיקה בשנה שעברה.

הפרופיל הדק של השעון. מקור - Watches and Wonders.
הפרופיל הדק של השעון. מקור – Watches and Wonders.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של שופארד מגיע בייצור סדרתי, כשהוא זמין לרכישה באופן מיידי בבוטיקים של החברה מסביב לעולם ואצל המשווקים המורשים שלה. תג המחיר שלו עומד על 22,500 דולרים.

אלפיין איגל XPS סלמון. מקור - Watches And Wonders.
אלפיין איגל XPS סלמון. מקור – Watches And Wonders.

השורה התחתונה

לוח הסלמון החדש של שופארד, סליחה, לוח הורוד מונטה רוזה, משתלב בצורה נהדרת עם האינדקסים והספרות הרומיות של השעון. הצמיד האינטגרלי של שופארד, עם פס החוליות הדק במרכז הצמיד, פס בגימור מלוטש בניגוד לגימור המוברש של שאר הצמיד, משדרג עוד יותר את המראה הכללי של השעון וממקם אותו איפשהו על הסקאלה שבין שעון ספורט לשעון ספורט-אלגנט. תג המחיר של השעון קצת לא ברור לנו, אמנם העולם נמצא באינפלציה, אבל אם הזכרנו את הלוח הירוק שהגיע בשנה שעברה לסדרת האלפיין איגל, הרי שהוא הגיע עם תג מחיר של 14,800 דולרים. גם אם אתם לא משתמשים במחשבון, אפשר לראות כי השעון החדש מגיע במחיר גבוה יותר כמעט ב-50 אחוזים לעומת השעון הירוק. האם הסרת התאריכון, הצבע החדש ללוח השעון והעובדה שמדובר בשעון דק יותר ב-1.7 מ״מ מצדיקים הפרש כזה? הראש אומר שלא, הלב אומר – מה זה היצירה המושלמת הזאת …

למעבר לאתר של שופארד.