אם אתם חובבי ספורט, השבועות האחרונים מספקים לכם ככל הנראה לא מעט הנאות. ליגות הכדורגל והכדורסל מסביב לעולם הסתיימו בשבועות האחרונים ונקבעו האלופות השונות, יורו 2024 יצא לדרך ובעוד מספר שבועות תפתח אולימפיאדת פריז 2024. עם כל האירועים הללו, יכול להיות שפספסתם את אליפות אירופה באתלטיקה, שהסתיימה בשבוע שעבר. אחד הכוכבים הגדולים של אליפות אירופה באתלטיקה ומי שצפוי לככב גם באולימפיאדה הוא הקופץ במוט השבדי האגדי, ארמנד ״מונדו״ דופלנטיס. דופלנטיס, האלוף האולימפי הנוכחי ומי ששבר את שיא העולם בקפיצה במוט לא פחות משמונה פעמים, זכה באליפות כמובן, כשהוא מפספס בסנטימטרים בניסיון שלו לשבור פעם נוספת את שיא העולם. מי שבחרה לציין את ההישגים של דופלנטיס היא אומגה, שדופלנטיס משמש כשגריר שלה משנת 2020, כשהיא משיקה שעון חדש עם מחווה לקופץ המוט האגדי – אקווה טרה ארמנד ״מונדו״ דופלנטיס. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

אקווה טרה ארמנד ״מונדו״ דופלנטיס – מפרט טכני

השעון החדש של אומגה הוא, איך נאמר בעדינות? עוד שעון אקווה טרה. השעון מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 13.2 מ״מ. גוף השעון משלב משטחים מלוטשים ומוברשים, עם הכתר המוכר של סדרת האקווה טרה, כתר מתברג בצורת קונוס, בשעה 3.

אקווה טרה ארמנד ״מונדו״ דופלנטיס
אקווה טרה ארמנד ״מונדו״ דופלנטיס

השעון מגיע עם לוח כחול, בגוון שכבר ראינו בעבר בסדרת האקווה טרה, עם לוח הטיק המוכר של אומגה, שמגיע בהשראת עצי הטיק שאפשר למצוא ביאכטות. את המחווה לדולפנטיס השבדי משלבת אומגה בצורת נגיעות של הצבע הצהוב, במחוג השניות של השעון ובטבעת הדקות-שניות שעוטפת את לוח השעון, כמו גם בלוגו הסימאסטר על לוח השעון.

אקווה טרה ארמנד ״מונדו״ דופלנטיס
אקווה טרה ארמנד ״מונדו״ דופלנטיס

מחווה נוספת לדופלנטיס ולדגל השבדי אפשר למצוא ברצועת השעון – רצועת גומי אינטגרלית כחולה, שמגיעה עם תפרים צהובים. כמו שאר שעוני האקווה טרה, השעון יגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-150 מטרים.

אקווה טרה ארמנד ״מונדו״ דופלנטיס – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 8900 של אומגה – מנגנון אינהאוס אוטומטי, עם הסמכת מאסטר כרונומטר ועמידות בפני שדות מגנטיים בעוצמה של עד ל-15,000 גאוס.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא פועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 60 שעות, הודות לשימוש בשני תופים.

אז מה חדש בעצם?

במילה אחת? כלום. בשלוש מילים? לא יותר מדי. כבר ראינו שעוני אקווה טרה כחולים, כך שאין כאן איזשהו גוון מיוחד והשילוב של הצבע הצהוב מבוצע בעדינות ובאלגנטיות, כך שהוא כמעט ולא מורגש. אין ספק כי דופלנטיס הוא אחד הספורטאים שיירשמו לעד בספרי ההיסטוריה של ספורט הקפיצה במוט, אבל היינו מצפים למחוות נוספות עבורו בשעון, מחריטה כזאת או אחרת, החתימה שלו בגב השעון או רצועה מיוחדת, אבל אומגה פשוט הוסיפה מספר נגיעות של הצבע הצהוב לשעון האקווה טרה הכחול שלה והכריזה על מהדורת דופלנטיס …

דופלנטיס עונד את השעון
דופלנטיס עונד את השעון

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של אומגה, רפרנס 220.12.41.21.03.009, יגיע במהדורה מיוחדת. חשוב להבין – לא מדובר במהדורה מוגבלת, אבל סביר להניח שהזמינות של השעון הזה לא תהיה גבוהה במיוחד ולא תוכלו למצוא אותו בכל בוטיק של אומגה, אלא אם תזמינו אותו מראש. תג המחיר שלו עומד על 6,300 דולרים אמריקאיים.

דופלנטיס עונד את השעון
דופלנטיס עונד את השעון

השורה התחתונה

כבר היום, כשדופלנטיס עדיין מתחרה ומנפץ שיאים ללא הפסקה (הפעם האחרונה שבה הוא שבר את שיא העולם הייתה בחודש אפריל האחרון, כשב-20 לאפריל הוא קבע שיא חדש של 6.24 מטרים), אפשר לקבוע בוודאות כי הוא ייזכר כאחד האתלטים הגדולים בהיסטוריה ואולי גדול הקופצים במוט בהיסטוריה. אם נצרף לכך את העובדה שהוא משמש כשגריר של אומגה מאז שנת 2020, היינו מצפים לקצת יותר מחוות-נגיעות אישיות שמשולבות בשעון הזה, כדי להפוך אותו למהדורה מיוחדת באמת.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אומגה.