ימים ספורים לפני תחילת תערוכת Watches & Wonders בז׳נבה שבשוויץ, אומגה משיקה בסוף השבוע האחרון קולקציית שעונים חדשה – אקווה טרה קולקציית גוונים – Aqua Terra Shades Collection. במבט ראשון הקולקציה הזאת נראתה לנו כמו שליחת מייל חוזר על קולקציה של אומגה, אבל במבט שני, התברר לנו כי אכן מדובר בקולקציה חדשה, שמציגה גוונים חדשים שטרם ראינו בסדרת האקווה טרה. מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו.

אקווה טרה קולקציית גוונים – מפרט טכני

אומגה משיקה את השעונים החדשים בשני גדלים – 34 מ״מ ו-38 מ״מ, כששני הדגמים יגיעו בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. שני הדגמים מגיעים עם לוחות נקיים ובגוונים צבעוניים במיוחד, עם חלונית תאריכון בשעה 6.

אקווה טרה קולקציית גוונים. מקור - TimeandWatches.
אקווה טרה קולקציית גוונים. מקור – TimeandWatches.

בדגמי ה-38 מ״מ אנו מוצאים חלונית תאריכון בצורת טרפז, בעוד בדגמי ה-34 מ״מ אנו מוצאים חלונית תאריכון עגולה. בשני הדגמים אנו מוצאים את המחוגים המוכרים של סדרת האקווה טרה, עם מחוג דקות בצורת חץ.

אקווה טרה קולקציית גוונים. מקור - TimeandWatches.
אקווה טרה קולקציית גוונים. מקור – TimeandWatches.

שעוני ה-38 מ״מ מגיעים עם מחוגים ואינדקסים מצופי רודיום, כשבדגמי ה-34 מ״מ האינדקסים והמחוגים עשויים מזהב מזהב לבן, כשהאינדקסים עשויים בצורת גוף של סירות מפרש.

דגמי ה-38 מ״מ בסדרה. מקור - TimeandWatches.
דגמי ה-38 מ״מ בסדרה. מקור – TimeandWatches.

לוחות השעונים עשויים מפליז, כשלאחר הצביעה שלהם הם עוברות הברשה וגימור קרני שמש ממרכז לוח השעון כלפי הבזל של השעון, כשבסוף התהליך אומגה מוסיפה שכבת לכה לעומק נוסף של הצבעים בלוחות השעונים.

דגמי ה-34 מ״מ בסדרה. מקור - TimeandWatches.
דגמי ה-34 מ״מ בסדרה. מקור – TimeandWatches.

אקווה טרה קולקציית גוונים – מנגנון

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר 8800 של אומגה. קליבר 8800 הוא מנגנון קו-אקסיאלי עם הסמכת כרונומטר. קליבר 8800 פועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 55 שעות.

קליבר 8800 בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
קליבר 8800 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

את המנגנונים ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעונים, כשאומגה משדרגת את המראה שלהם באמצעות גימורי רודיום עם גלי ז׳נבה בתבנית ערבסקה. דגמי הזהב בסדרה מגיעים עם רוטור וגשרים מזהב.

אז מה חדש בעצם?

אומגה משתמשת בטכנולוגיות חדשניות שמאפשרות לה להשיג גוונים ייחודיים ולא שגרתיים. כך למשל בעזרת שימוש בטכניקת ה-PVD – Physical Vapor Deposition, אומגה מצליחה להשיג אפקט מסוים המאפשר צבעים מסוימים כגון הטרקוטה, כשבעזרת טכניקת ה-CVD – Chemical Vapor Deposition, אומגה מצליחה להפעיל תגובות כימיות ספציפיות ליצירת גוונים מיוחדים כמו כחול ים.

דגם הזהב סדנה 38 מ״מ. מקור - TimeandWatches.
דגם הזהב סדנה 38 מ״מ. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו? 

אומגה משיקה כאמור שני גדלים של שעונים חדשים, בקוטר של 34 מ״מ ובקוטר של 38 מ״מ. שעוני ה-34 מ״מ מגיעים עם תג מחיר התחלתי של 6,300 דולרים לדגמי פלדת האל-חלד בקוטר של 34 מ״מ. אומגה תשיק מלבד דגמי פלדת האל-חלד שני דגמי זהב בסדרה. דגם אחד של 38 מ״מ בזהב הסדנה 18 קראט של החברה עם שיבוץ יהלומים בבזל השעון, בעוד דגם ה-34 מ״מ מגיע בזהב המון-שיין 18 קראט ויגיע עם רצועת עור ירוקה עם לוח לגונה בצבע ירוק. תג המחיר של השעונים הללו עומד על 37,800 דולרים (לדגם ה-38 מ״מ) ו-16,000 דולרים (לדגם ה-34 מ״מ). חשוב לציין כי דגם ה-38 מ״מ משובץ היהלומים מגיע עם לוח זהה לזה של דגמי ה-34 מ״מ – חלונית תאריכון עגולה ואינדקסים בצורת גוף מפרשית.

אקווה טרה קולקציית גוונים. מקור - TimeandWatches.
אקווה טרה קולקציית גוונים. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

סדרה צבעונית ומיוחדת של אומגה, שמגיעה אלינו בתזמון די מוזר, ימים ספורים לפני חגיגת השעונים הגדולה בעולם. תרשו לנו לקבוע שאם אומגה רצתה לנסות ולגנוב את תשומת הלב מז׳נבה, היא צריכה להתאמץ קצת יותר ולא להשיק ״עוד אקווה טרה״ …

דגם הזהב מון שיין 34 מ״מ. מקור - TimeandWatches.
דגם הזהב מון שיין 34 מ״מ. מקור – TimeandWatches.

למידע נוסף על הסדרה החדשה באתר של אומגה.