סדרת האקווה טרה של אומגה היא אולי הסדרה הכי ורסטילית בליין השעונים של החברה. אמנם שמה של הסדרה מצביע על העובדה כי מדובר בשעוני צלילה במהות שלהם, אבל תחליפו כמעט לכל אחד מהדגמים צמיד ותקבלו שעון שהופך לשעון דרס או שעון יום-יומי קליל ונפלא בשניות ספורות. אומגה הציגה בשבוע שעבר את הרענון לסדרה הזאת, עם 19 דגמים חדשים ועיצוב חדש ללוח השעון. אומגה אקווה טרה שניות קטנות 2021 – הגורו יצא להכיר את הדגמים החדשים.

אקווה טרה שניות קטנות 2021 – מפרט טכני

אומגה מציעה שני דגמים של שעונים בסדרת האקווה טרה. דגם אחד בקוטר של 41 מ”מ והדגם השני בקוטר של 38 מ”מ. במסגרת הדגמים החדשים לשנת 2021, אומגה תציע 10 דגמים חדשים בקוטר של 38 מ”מ ו-9 דגמים חדשים בקוטר של 41 מ”מ. החידוש העיקרי בשעונים הללו הוא לוח שניות קטנות הממוקם בשעה 6.

אקווה טרה שניות קטנות 2021. מקור - TimeandWatches.
אקווה טרה שניות קטנות 2021. מקור – TimeandWatches.

כפי שאנו כבר מכירים את שעוני הסדרה, הם יגיעו במגוון תצורות. פלדת אל-חלד, פלדת אל-חלד וזהב וזהב אדום.

דגם טו-טון בסדרה. מקור - TimeandWatches.
דגם טו-טון בסדרה. מקור – TimeandWatches.

הדגמים בקוטר של 41 מ”מ ימשיכו להגיע עם הלוחות בתבנית עץ הטיק המוכר, המדמה את הסיפון של יאכטות יוקרה.

דגם טו-טון בסדרה. מקור - TimeandWatches.
דגם טו-טון בסדרה. מקור – TimeandWatches.

בדגמי ה-38 מ”מ אנו מקבלים שעונים דרסיים הרבה יותר, המגיעים עם לוחות בגימור קרני שמש, לוחות אם הפנינה ולוחות בגוונים וינטאג’יים בגימור מגורען. בכל הדגמים אומגה בחרה להדגיש את לוח השניות הקטן באמצעות מעין מסגרת חיצונית. אם תרצו, אפשר לקרוא לה בזל, שתופסת מיד את העין ומושכת לא מעט תשומת לב.

שילוב אבני חן באינדקסי השעה. מקור - TimeandWatches.
שילוב אבני חן באינדקסי השעה. מקור – TimeandWatches.

בדגמי ה-38 מ”מ כל הדגמים מגיעים עם שיבוץ אבני חן באינדקסי השעות. בין אם מדובר באבני חן עגולות או אבני חן בצורת בגט. בחלק מהדגמים אומגה שילבה אבני חן גם בבזל לוח השניות הקטנות.

אקווה טרה שניות קטנות 2021 – מנגנון

בדגמי ה-38 מ”מ אומגה משלבת את קליבר 8802. קליבר 8802 הוא מנגנון קו-אקסיאלי. המנגנון פועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 55 שעות. בדגמים מסוימים אומגה שילבה גרסה יקרה יותר של המנגנון, קליבר 8803, אשר מגיע עם מפרט טכני זהה אבל עם רוטור העשוי מזהב סדנה 18 קראט.

קליבר 8916. מקור - TimeandWatches.
קליבר 8916. מקור – TimeandWatches.

גם בדגמי ה-41 מ”מ אומגה משלבת שני קליברים שונים. קליבר 8916, מנגנון קו-אקסיאלי עם רזרבת כוח של 60 שעות וקליבר 8917, גם כאן – עם רוטור העשוי מזהב הסדנה 18 קראט של אומגה. כל המנגנונים מגיעים עם הסמכת מסטר כרונומטר של ה-METAS ועם עמידות מגנטית של עד ל-15,000 גאוס.

אז מה חדש בעצם?

לוחות חדשים לרגל שנת 2021 לסדרת שעוני האקווה טרה של אומגה. 19 דגמים חדשים בסך הכל בשני גדלים, כשגולת הכותרת היא כמובן לוח השניות הקטן.

הבזל של לוח השניות הקטן. מקור - TimeandWatches.
הבזל של לוח השניות הקטן. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו? 

דגמי הבסיס בקוטר של 38 מ”מ יגיעו בתג מחיר התחלתי של 6,000 אירו. אם תרצו את אחד מהדגמים החדשים בקוטר של 41 מ”מ, תג המחיר ההתחלתי שלהם עומד על 6,600 אירו. כמובן שמדובר בדגמי פלדת האל-חלד עם רצועת גומי. ככל שתשדרגו את המפרט – צמיד מפלדת אל-חלד, גוף טו-טון או זהב ועוד – תאלצו לשלם (הרבה) יותר עבור השעון.

אקווה טרה שניות קטנות 2021. מקור - TimeandWatches.
אקווה טרה שניות קטנות 2021. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

כפי שציינו בתחילת הכתבה, סדרת האקווה טרה של אומגה היא הסדרה הורסטילית ביותר של החברה. עם זאת, בשדרוג הנוכחי, נראה שאומגה מנסה לעשות הפרדה קצת יותר ברורה בין הדגמים בסדרה. דגמי ה-38 מ”מ מקבלים מראה הרבה יותר דרסי ואלגנטי ואילו דגמי ה-41 מ”מ נשארים עם מראה ספורטיבי יותר.

אקווה טרה שניות קטנות 2021. מקור - TimeandWatches.
אקווה טרה שניות קטנות 2021. מקור – TimeandWatches.

בניגוד לדגמים הקודמים בסדרה, שם לוח הטיק היה נקי ואלגנטי, כאן אומגה הופכת את לוח השניות הקטן לחלק המרכזי בלוח השעון, כשהוא גונב לא מעט תשומת לב במבט ראשון. אנחנו עדיין קצת חלוקים בדעות לגביו. מצד אחד, בדגמים מסוימים הביצוע שלו נפלא. למשל בדגם ה-41 מ”מ עם לוח כסוף ואינדקסים כחולים. במקרים אחרים הוא נראה קצת “מפריע” לסימטריות ולאיזון בלוח השעון.

אקווה טרה שניות קטנות 2021. מקור - TimeandWatches.
אקווה טרה שניות קטנות 2021. מקור – TimeandWatches.

בשורה התחתונה, מדובר בשדרוג נהדר לאחת מסדרות השעונים המוצלחות ביותר והפופולריות ביותר של אומגה. עם שדרוג מתבקש גם לגרסאות קצת יותר מתקדמות למנגוני השעונים ובסך הכל – מתיחת פנים נהדרת לקולקציה מוצלחת ממילא. בניגוד למתחרה שאסור להזכיר את שמה, אצל אומגה לפחות אפשר לרכוש את השעונים הללו בלי (כמעט) שום בעיה. אז אם אתם שואלים אותנו, רק העובדה הזאת לבדה שווה עוד כמה נקודות זכות לשעונים הללו.

שעונים דרסיים יותר בגרסת ה-38 מ"מ. מקור - TimeandWatches.
שעונים דרסיים יותר בגרסת ה-38 מ”מ. מקור – TimeandWatches.

למעבר לעמוד הקולקציה החדשה באתר של אומגה.