לפני יומיים הצגנו לכם את שעון הפנריי לומינור GMT בוכרר החדש. שעון שהשיקה החברה בשיתוף עם יצרנית השעונים ומשווקת השעונים השוויצרית בוכרר. השעון הוא כאמור חלק מסדרת שעונים במהדורות מיוחדות של בוכרר ממגוון יצרניות שונות. היום אנחנו מציגים שעון חדש נוסף שהוא מהדורה מיוחדת ומעניינת. אמנם הפעם לא מדובר בבוכרר וגם לא בפנריי, אבל בשני שמות מוכרים לא פחות. מה קורה כשטאג הויר משתפת פעולה עם במפורד (Bamford Watch Department), סדנת פרסונליזציה מפורסמת בבריטניה? שאלה מצוינת. התשובה? אקווה רייסר במפורד Limited Edition.

אקווה רייסר במפורד Limited Edition – מפרט טכני

לפני שנגיע לשעון, אולי כדאי שנדבר קצת על במפורד. מה זה בכלל סדנת פרסונליזציה? עוד שאלה מצוינת. כשיש לכם הרבה כסף, אבל ממש הרבה כסף, אתם יכולים לקחת את השעון האהוב עליכם לסדנת פרסונליזציה. אתם יכולים לבקש מהם להחליף עבורכם את לוח השעון. להחליף לכם את מחוגי השעון. להחליף לכם את הבזל של השעון. אתם יודעים מה? אפשר גם לא ללכת אליהם עם שעון. אתם יכולים לבקש מהם להשיג עבורכם שעון ולעשות בו שינויים כאוות נפשכם. או כאוות נפשם של מעצבי הסדנה. תסמכו על במפורד שהם ישיגו לכם כל שעון שתרצו. זה יעלה לכם לא מעט, אבל התוצאה הסופית תהיה מיוחדת.

אקווה רייסר במפורד Limited Edition. מקור - Hodinkee.
אקווה רייסר במפורד Limited Edition. מקור – Hodinkee.

השעון החדש של טאג הויר ובמפורד מגיע בגוף המוכר של שעוני האקווה רייסר. גוף השעון עשוי מטיטניום והוא מגיע בקוטר של 43 מ”מ. השעון מגיע עם צמיד העשוי מטיטניום גם הוא, בן שלוש שורות, עם גימור התזת-חול. שילוב החומרים הללו וטכניקת התזת החול מקנה לשעון גוון מט ומראה מחוספס ומעניין, בניגוד לשעוני צלילה מודרניים שמגיעים לרוב עם בזלים קרמיים מבריקים ונוצצים. כאן מקבלים יותר “Tool Watch” מאשר שעון צלילה שמשדר – “תראו, אני עשיר, יש לי רולקס”.

גוף טיטניום בגימור התזת חול. מקור - Hodinkee.
גוף טיטניום בגימור התזת חול. מקור – Hodinkee.

לוח השעון הוא לוח “במפורדי טיפוסי”. מה זה אומר? בבמפורד אוהבים במיוחד את הצבע השחור האלגנטי, אז לא מפתיע לגלות שגם לוח השעון הזה מגיע בצבע שחור. הלוח מגיע בתבנית מעגלית היוצאת ממרכז לוח השעון. בשעה 12 אנו מוצאים את הכיתוב TAG HEUER. בשעה 6 אנו מוצאים את הכיתוב – BAMFORD AQUARACER.

אקווה רייסר במפורד Limited Edition. מקור - Hodinkee.
אקווה רייסר במפורד Limited Edition. מקור – Hodinkee.

בקצה הלוח אנו מוצאים מעין מקפים בצבע כתום המקיפים את לוח השעון. הצבע הכתום מעטר גם את קצה מחוג השניות של השעון ואת מחוגי הדקות והשעות. מחוגי השעות והדקות מגיעים בצבע שחור והם מצופים ברודיום עם צבע סופר לומינובה לבן, כמו גם אינדקסי השעה, להגברת הקריאות של לוח השעון.

אקווה רייסר במפורד Limited Edition. מקור - Hodinkee.
אקווה רייסר במפורד Limited Edition. מקור – Hodinkee.

הבזל של השעון מגיע עם סקלת 60 הדקות המוכרת של טאג הויר, עם משולש כתום בשעה 12.

אקווה רייסר במפורד Limited Edition – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר 5 של טאג הויר. מנגנון אוטומטי שמבוסס על קליבר 2824-2 של ETA. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה והוא מגיע עם 25 אבני חן בתוכו. המנגנון מצויד ברזרבת כוח של 42 שעות.

הכיתוב 1 מ-1500 בגב השעון. מקור - Hodinkee.
הכיתוב 1 מ-1500 בגב השעון. מקור – Hodinkee.

השעון לא מגיע עם גב שקוף אלא עם גב יצוק, עליו מופיע הכיתוב ONE OF 1500. כן, הבנתם נכון, מדובר במהדורה מוגבלת של 1,500 יחידות.

אז מה חדש בעצם?

שיתוף פעולה של טאג הויר ובמפורד מביא לנו את אחד משעוני האקווה-רייסר המעניינים ביותר, עם מראה מיוחד שפחות אופייני לשעונים היום, עם גווני המט והגימור המחוספס.

כמה זה עולה לנו?

השעון, רפרנס WAY208F.BF0638, יגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 1,500 יחידות. ניתן יהיה לרכוש אותו דרך האתר של טאג הויר והאתר של במפורד, במחיר של 3,800 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

כפי שכבר ציינו בלא מעט כתבות על טאג הויר בשנה האחרונה, בטאג הויר עושים עבודה נהדרת בתקופה האחרונה. אמנם כאן מגיעות המחמאות לבמפורד על העיצוב הייחודי לשעון, אבל סביר להניח שטאג הויר הייתה חלק מתהליך העיצוב של השעון והמראה הסופי שנבחר עבורו. היינו שמחים לראות מנגנון קצת יותר “יוקרתי” בשעון הזה, אבל זה רק כי הגורו ממש חייב למצוא משהו רע בשעון. יהיה מעניין לראות את השעון הזה לאורך זמן, בהתחשב בגימור התזת החול שנחשב “מגנט שריטות”, אבל בתכלס, מה אכפת לגורו? בכל מקרה יש רק 1,500 יחידות מהשעון הזה. תהיו בטוחים שהגורו לא יחזיק באחת מהן. לא בטוח שהוא באמת מצטער בגלל זה …

למעבר לעמוד השעון באתר של במפורד.