אנו ממשיכים לסקור את ההשקות מתערוכת Watches & Wonders והפעם עם טאג הויר. בשנים האחרונות רעננה טאג הויר את סדרות השעונים הקררה והמונקו שלה. לשנת 2021 היא שמרה את סדרת שעוני הצלילה שלה, האקווה רייסר. שני דגמי שעונים חדשים, בקוטר של 43 מ”מ ו-36 מ”מ. עיצוב עדכני ומנגנון, טוב נו. בואו נחכה רגע עם המנגנון. אקווה רייסר פרופשונל 300 – הגורו יוצא לצלילה. מוזמנים להצטרף אלינו.

אקווה רייסר פרופשונל 300 – מפרט טכני

כאמור, טאג הויר משיקה שני דגמי שעונים חדשים. אחד בקוטר של 43 מ”מ ואחד בקוטר של 36 מ”מ. לטובת מי שלא מכיר את האקווה רייסר, נציין כי מדובר בשעון צלילה רב-שימושי. כזה שיכול להתאים לשימוש וענידה במגוון רחב של הופעות, אבל הכי חשוב – שעון קשוח, עמיד ואמין. השעונים החדשים מציעים מראה משודרג לעומת הדגמים הקודמים בסדרה, מבלי לוותר על התכונות הללו.

אקווה רייסר פרופשונל 300. מקור - Hodinkee.
אקווה רייסר פרופשונל 300. מקור – Hodinkee.

השעון עדיין מאופיין בבזל בעל 12 הצלעות שלו, עם אינסרט קרמי שעוצב מחדש. הבזל משונן, כך שיהיה נוח יותר לסובב אותו בכל תנוחה ובכל זווית שבה הוא נמצא. טאג הויר מספרת כי המהנדסים שלה תכננו מחדש את פרופיל השיניים הפנימיות של הבזל, כדי שהוא יסתובב בקלות יותר – כמובן רק ברגע שעונד השעון ירצה לסובב אותו ולא בתנועות לא רצויות. 

אקווה רייסר פרופשונל 300. מקור - Hodinkee.
אקווה רייסר פרופשונל 300. מקור – Hodinkee.

לוח השעון מגיע עם חריטת הלייזר המוכרת בצורה מאוזנת, עם אינדקסי שעה עגולים, מלבד השעות 3,9 ו-12. בשעה 6 אנו מוצאים תאריכון עם ציקלופ. טאג הויר בחרה בגישה מעניינת, כשהציקלופ בעצם מותקן מתחת לזכוכית הספיר של השעון. כך היא שומרת על זכוכית חלקה יותר ונוחה יותר למגע. בנוסף, בחברה טוענים כי הדבר משפר את הנראות של התאריכון מזוויות שונות. השעונים בקוטר של 36 מ”מ יגיעו עם לוח בגימור גלי. 

השעונים בקוטר של 36 מ"מ בסדרה. מקור - Hodinkee.
השעונים בקוטר של 36 מ”מ בסדרה. מקור – Hodinkee.

טאג הויר הקטינה את גוף השעון, את הבזל ואת צמיד השעון. כל זאת במטרה להפוך את השעונים הללו לנוחים יותר לענידה, מבלי לפגוע כאמור בעמידות שלהם. על גב השעון אנו מוצאים את עיטור חליפת הצלילה, שהופיע לראשונה על שעוני האקווה רייסר בשנת 2004 ומלווה מאז את שעוני הסדרה. 

אקווה רייסר פרופשונל 300 – מנגנון

למרבה ההפתעה, טאג הויר משלבת בשעונים הללו את קליבר 5. אמנם מדובר במנגנון שוויצרי, אבל לא מדובר במנגנון אינהאוס. הקליבר 5 מבוסס על קליבר ETA 2824-2. ה-2824-2 הוא אחד מסוסי העבודה של תעשיית השעונים השוויצרית, אבל אתם יודעים – היינו שמחים לראות קליבר אינהאוס בשעון הזה. 

חליפת הצלילה של טאג הויר. מקור - TimeandWatches.
חליפת הצלילה של טאג הויר. מקור – TimeandWatches.

הקליבר 5 פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומציע רזרבת כוח של 42 שעות. 

אז מה חדש בעצם?

רענון משמעותי לסדרת שעוני הצלילה של טאג הויר, האקווה רייסר. באופן מפתיע, טאג הויר משיקה דגם בקוטר של 36 מ”מ, שמסתמן ככוכב העולה של תערוכת Watches & Wonders.

כמה זה עולה לנו?

טאג הויר תשיק בסדרה את הדגמים הבאים – 

  • רפרנס WBP201A.BA0632 – שעון בקוטר של 43 מ”מ, עם צמיד מפלדת אל-חלד ולוח שחור, העשוי מפלדת אל-חלד.
  • רפרנס WBP201B.BA0632 – שעון בקוטר של 43 מ”מ, עם צמיד מפלדת אל-חלד ולוח כחול, העשוי מפלדת אל-חלד.
  • שעון שלישי יהיה רפרנס WBP201C.BA0632 – שעון בקוטר של 43 מ”מ, עם צמיד מפלדת אל-חלד ולוח כסוף, העשוי מפלדת אל-חלד.

שלושת השעונים הללו יגיעו במחיר של 2,850 אירו.

דגם נוסף בקוטר של 43 מ”מ יהיה רפרנס WBP208B.BF0631, שעון בקוטר של 43 מ”מ בגוף העשוי מטיטניום ועם צמיד העשוי מטיטניום. הוא יגיע עם לוח  ירוק ועם בזל ירוק, עליו משולש בצבע צהוב-כתום בשעה 12. תג המחיר שלו הוא 4,000 אירו.

שעון המחווה לרפרנס 844. מקור - Hodinkee.
שעון המחווה לרפרנס 844. מקור – Hodinkee.

הדגם האחרון בקוטר של 43 מ”מ יהיה רפרנס WBP208C.FT6201 – שעון נוסף בגוף העשוי מטיטניום, עם לוח שחור ורצועת גומי שחורה. השעון הזה יגיע במהדורה מוגבלת של 844 יחידות כשתג המחיר שלו עומד על 4,100 אירו. למה 844? טוב ששאלתם. מדובר בשעון מחווה לרפרנס 844 של טאג הויר. שעון צלילה שהחברה השיקה בשנת 1978. ממש כמו רפרנס 844, גם הדגם הזה יגיע עם ספרות ערביות לציון השעה.

אקווה רייסר פרופשונל 300. מקור - Hodinkee.
אקווה רייסר פרופשונל 300. מקור – Hodinkee.

את הסדרה ישלימו שלושה שעונים בקוטר של 36 מ”מ. רפרנס WBP231C.BA0626, שעון מפלדת אל-חלד, עם לוח כסוף וצמיד מפלדת אל-חלד. רפרנס WBP231D.BA0626 – שעון מפלדת אל-חלד, עם לוח שחור וצמיד מפלדת אל-חלד. הדגם האחרון הוא רפרנס WBP231B.BA0618, שעון מפלדת אל-חלד, עם לוח כחול ועם שיבוץ של שמונה יהלומים בלוח השעון, על גבי אינדקסי השעה. 

הדגם משובץ היהלומים. מקור - Hodinkee.
הדגם משובץ היהלומים. מקור – Hodinkee.

שני הדגמים הראשונים יגיעו במחיר של 2,650 אירו. הדגם משובץ היהלומים יגיע במחיר של 3,150 אירו.

השורה התחתונה

שדרוג בעיקר עיצובי לסדרת האקווה רייסר של טאג הויר. אם אתם שואלים אותנו? לא יודעים עד כמה הוא היה נדרש. אין ספק שהשעון המוביל בסדרה יהיה שעון המחווה לרפרנס 844. לגבי שעון הטיטניום הנוסף, זה עם לוח ירוק ובזל ירוק – אנחנו לא באמת יודעים אם באמת חסר לנו עוד “Poor Man’s Hulk” (הענק הירוק לעניים …). נראה לנו שלונג’ין, ראדו ועוד כמה יצרניות שעונים דאגו לנו לשעונים נפלאים כאלו. הדגם משובץ היהלומים הוא חיה שקצת קשה לנו לעכל. מצד אחד גודל של 36 מ”מ, שהופך אותו לסוג של יוניסקסי, אז אולי טאג הויר מייעדת אותו בעצם לנשים? מצד שני עדיין מדובר בשעון צלילה. אז לא בטוח כמה נשים ירצו לענוד שעון במראה כזה. אבל אתם יודעים, כמו שאנחנו תמיד אומרים – אף אחד לא באמת שואל אותנו. 

למעבר לאתר של טאג הויר.