טאג הויר מרעננת את סדרת האקווה רייסר פרופשונל דייבר שלה עם שעון חדש – אקווה רייסר פרופשונל 300 כתום. כפי שאתם מצליחים להבין בקלות מהשם של השעון, השעון החדש של טאג הויר מגיע עם לוח הפסים המוכר של החברה, בגוון כתום. למה דווקא כתום? כי הצבע הכתום הוא הצבע הרשמי של אביזרי הצלה ימיים, שכן הוא בולט בצורה בולטת במיוחד כנגד הצבע הכחול של המים. למעשה, הצבע הכתום הוא הצבע המנוגד לכחול בגלגל הצבעים. האם הצבע הכתום של השעון החדש של טאג הויר עוזר לו לבלוט לטובה או לרעה בעולם השעונים? מוזמנים לגלות ביחד איתנו.

אקווה רייסר פרופשונל 300 כתום – מפרט טכני

השעון החדש של טאג הויר מגיע בגוף המוכר בעל 12 הצלעות של שעוני הצלילה של החברה. גוף השעון עשוי מפלדת אל-חלד והוא מגיע בקוטר של 43 מ״מ. השעון מגיע עם בזל קרמי חד כיווני בצבע שחור, עליו אנו מוצאים סקאלה בת 60 דקות.

אקווה רייסר פרופשונל 300 כתום. מקור - timeandwatches.
אקווה רייסר פרופשונל 300 כתום. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע כאמור עם לוח הפסים המוכר של טאג הויר, בצבע כתום. על לוח השעון אנו מוצאים אינדקסי שעות מתומנים בגוון כהה, עם סופר לומינובה בצבע לבן. גם מחוגי השעון מגיעים עם מילוי סופר לומינובה, אותו ניתן למצוא גם על קצה מחוג השניות של השעון. הסופר לומינובה של השעון היא בגוון ירוק, מלבד מחוג הדקות, השניות והמשולש על בזל השעון, שמגיעים עם סופר לומינובה בגוון כחול.

אקווה רייסר פרופשונל 300 כתום. מקור - timeandwatches.
אקווה רייסר פרופשונל 300 כתום. מקור – timeandwatches.

בשעה 6 אנו מוצאים את התאריכון של השעון ומעליו ציקלום עגול. על לוח השעון אנו מוצאים את הכיתוב AQUARACER ומתחתיו את הלוגו של טאג הויר. השעון מגיע עם צמיד פלדת אל-חלד בעל שלוש שורות של חוליות, כשהחוליות המרכזיות עבות והחוליות הצדדיות דקות. כפי שאפשר להבין משם השעון, הוא מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים.

סופר לומינובה בגוונים שונים. מקור - timeandwatches.
סופר לומינובה בגוונים שונים. מקור – timeandwatches.

אקווה רייסר פרופשונל 300 כתום – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 5 של טאג הויר. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 38 שעות. אם אתם עוקבים באופן קבוע ויום יומי אחרי הווטשגורו, אתם בוודאי זוכרים כי רק אתמול התלוננו על הבחירה של בום מרסייה במנגנון עם רזרבת כוח של 38 שעות בלבד לשעון דגל חדש. תרשו לנו להתלונן פעם נוספת על הבחירה של טאג הויר, שמחזיקה במנגנונים טובים הרבה יותר בארסנל שלה.

הגב המוכר של שעוני הצלילה של טאג הויר. מקור - timeandwatches.
הגב המוכר של שעוני הצלילה של טאג הויר. מקור – timeandwatches.

אם זה ממש מעניין אתכם, אז קליבר 5 של החברה מבוסס גם הוא על קליבר SW200 של סליטה, אם כי לעיתים ניתן למצוא וריאציות שלו המבוססות על קליבר 2824 של ETA.

אז מה חדש בעצם? 

הלוח הכתום החדש שמצטרף לסדרת שעוני הצלילה המקצועיים של טאג הויר.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טאג הויר, רפרנס WBP201F.BA0632, מגיע עם תג מחיר של 3,300 דולרים.

מנגנון להארכה או קיצור של הצמיד. מקור - timeandwatches.
מנגנון להארכה או קיצור של הצמיד. מקור – timeandwatches.

טאג הויר מצרפת לשעון כאמור צמיד מפלדת אל-חלד, עם מנגנון התאמה מיוחד המאפשר להאריך או לקצר את אורך הצמיד בעד ל-1.5 ס״מ.

אקווה רייסר פרופשונל 300 כתום. מקור - timeandwatches.
אקווה רייסר פרופשונל 300 כתום. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

שילוב הצבעים כתום-שחור ולבן עובד בצורה נהדרת בשעון החדש של טאג הויר, כשאם אם מחפשים אחרי שעון צלילה ״אמיתי״, האקווה רייסר פרופשונל החדש יכול להיות בחירה נהדרת עבורכם. תרשו לנו לחזור על זה עוד פעם, היינו שמחים לראות את השעון הזה עם מנגנון קצת יותר מתקדם, במיוחד לאור העובדה שלטאג הויר עצמה וקבוצת LVMH בכלל, יש מנגנונים מתקדמים יותר. אנחנו מבינים את הרצון לבחור באמין, מוכר וזול, אבל כשזה מגיע בשני שעונים עם פוטנציאל להיות מוצלחים הרבה יותר, יומיים ברציפות, הגורו לא יכול להתעלם מזה …

למעבר לאתר של טאג הויר.