בשנת 2021 השיקה טאג הויר את סדרת שעוני הצלילה המקצועיים שלה, האקווה רייסר פרופשונל 300 – שעוני צלילה עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים. בימים אלו מרחיבה טאג הויר את מבחר השעונים בסדרה, עם קומפליקציה חדשה ואם אתם שואלים אותנו, די מתבקשת – קומפליקציית GMT. מוזמנים להכיר ביחד איתנו את השעון החדש – אקווה רייסר פרופשונל 300 GMT.

אקווה רייסר פרופשונל 300 GMT – מפרט טכני

השעון החדש של טאג הויר מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 43 מ״מ. גוף השעון משלב משטחים מלוטשים ומוברשים, שמדגישים את העיצוב המוצק-קשוח של השעון.

אקווה רייסר פרופשונל 300 GMT. מקור - TimeandWatches.
אקווה רייסר פרופשונל 300 GMT. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם הגוף המוכר של סדרת האקווה רייסר פרופשונל 300, עם בזל בעל 12 צלעות ועם כתר המוגן משני הצדדים שלו, אלמנט עיצובי שמקנה לשעון מראה קשוח עוד יותר.

אקווה רייסר פרופשונל 300 GMT. מקור - TimeandWatches.
אקווה רייסר פרופשונל 300 GMT. מקור – TimeandWatches.

הבזל הקרמי של השעון מחולק לשני צבעים – כחול ולבן, צבעים שמשתלבים בצורה נהדרת עם לוח הפסים-עץ טיק של השעון. הצבע הלבן מייצג את שעות היום, כשהצבע הכחול מייצג את שעות הלילה, כשעל הבזל אנו מוצאים ספרות המייצגות את 24 השעות ביממה.

החלק הלבן בבזל עם הלוח הכחול. מקור - TimeandWatches.
החלק הלבן בבזל עם הלוח הכחול. מקור – TimeandWatches.

בשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים את חלונית התאריכון, מעליה ציקלופ עגול. הלוח הכחול של השעון מציג ניגודיות נהדרת למחוגים הלבנים מלאי הלום של השעון ולסמני השעות, כשמחוג השניות המרכזי המצופה ברודיום צבוע בקצה שלו בצבע צהוב, אותו אנו יכולים למצוא גם על מחוג ה-GMT.

אקווה רייסר פרופשונל 300 GMT – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 7, מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 50 שעות. קליבר 7 הוא מנגנון המבוסס על קליבר 2895-2 של ETA, כשבגרסאות מוקדמות שלו טאג הויר ביססה אותו על קליבר SW300 של סליטה.

הגב המוצק של השעון עם העיצוב החדש לחליפת הצלילה. מקור - TimeandWatches.
הגב המוצק של השעון עם העיצוב החדש לחליפת הצלילה. מקור – TimeandWatches.

כיאה לשעון צלילה מקצועי, טאג הויר בוחרת בגב מוצק לשעון, עליו אנו מוצאים מוטיב מעוטר במשושים ועליו קסדת הצלילה שהופיעה לראשונה על השעונים של טאג הויר בשנת 2004, אם כי כאן טאג הויר מעניקה לה עיצוב מחודש.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, טאג הויר מרחיבה את סדרת שעוני הצלילה המקצועיים שלה עם קומפליקציה חדשה, קומפליקציית ה-GMT.

מגיע גם עם רצועת גומי כחולה. מקור - TimeandWatches.
מגיע גם עם רצועת גומי כחולה. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

טאג הויר תציע את השעון החדש בשתי גרסאות – גרסה אחת עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד והגרסה השניה עם צמיד גומי כחול. רפרנס WBP2010.BA0632, שמגיע עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד, מגיע עם תג מחיר של 3,800 דולרים אמריקאיים. רפרנס WBP2010.FT6198, שמגיע עם צמיד הגומי הכחול, מגיע עם תג מחיר של 3,500 דולרים אמריקאיים. שני הדגמים מגיעים עם מנגנון הכיוונון העדין של טאג הויר, מערכת המאפשרת לעונד השעון להתאים את השעון בנוחות לשימוש מעל חליפת צלילה או מתחת לשרוול של חולצה אלגנטית בקלות ובמהירות.

אקווה רייסר פרופשונל 300 GMT. מקור - TimeandWatches.
אקווה רייסר פרופשונל 300 GMT. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

שעון צלילה GMT שוויצרי, עם בזל קרמי בתג מחיר של מתחת ל-4,000 דולרים וממותג מוכר? נשמע כמו עסקה נהדרת, אבל כמו שאתם בוודאי יודעים, המותג טאג הויר ״נחשב פחות״ בקרב חובבי שעונים. אבל אם אתם יכולים להשאיר את הסנוביות בצד, אתם ככל הנראה יכולים ליהנות משעון צלילה נהדר, עם קומפליקציית GMT, עם ערכת צבעים מוצלחת (אלא אם אתם אוהדים של קבוצה אדומה …).

למעבר לאתר של טאג הויר.