כשאנחנו חושבים על IWC, סביר להניח שהשעונים הראשונים שעולים בדעתנו הם שעוני הפיילוט של החברה, שעוני הפורטוגז ואולי אפילו שעונים מקולקציית הנסיך הקטן של החברה. כל כך קל לשכוח את אחד מהשעונים הנהדרים של החברה הזאת, שזוכה להיות הרבה פחות באור הזרקורים לעומת השעונים האחרים בקולקציה של החברה, שעון האקווטיימר. ב-IWC החליטו כנראה שהגיע הזמן לתת את תשומת הלב המתבקשת גם לשעון הזה, כשבשבוע שעבר החברה הציגה – שוב פעם בצורה שקטה יחסית, את האקווטיימר 2022 אוטומטי, שמגיע עם מנגנון חדש עם רזרבת כוח של 5 ימים. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו. 

אקווטיימר 2022 אוטומטי – מפרט טכני

האקווטיימר החדש של IWC מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. הקוטר של השעון עומד על 42 מ״מ והעובי שלו עומד על 14.1 מ״מ. אם אתם מכירים את המפרט הטכני של האקווטיימר מהדור הקודם, תרשו לנו לגלות לכם שלמעשה IWC לא שינתה שום דבר בשעון החדש מבחינה עיצובית.

אקווטיימר 2022 אוטומטי. מקור - Monochrome Watches.
אקווטיימר 2022 אוטומטי. מקור – Monochrome Watches.

גוף השעון מגיע עם משטחים מלוטשים ומוברשים, עם בזל פנימי העוטף לוח שחור וקריא מאוד, עליו אנו מוצאים את הלוגו של IWC בשעה 12 ואת הכיתוב AQUATIMER ומתחתיו AUTOMATIC בשעה 6. 

אקווטיימר 2022 אוטומטי מול הדגם הישן. מקור - Monochrome Watches.
אקווטיימר 2022 אוטומטי מול הדגם הישן. מקור – Monochrome Watches.

בשעה 3 אנו מוצאים חלונית תאריכון, כשמחוג הדקות, כמו גם הספרה 15 והאינדקסים של הדקות 5 ו-10 בבזל הפנימי מגיעים עם ציפוי סופר לומינובה בגוון ירוק, כמו גם המשולש בשעה 12. 

מגיע גם בצבע כחול. מקור - Monochrome Watches.
מגיע גם בצבע כחול. מקור – Monochrome Watches.

IWC תשווק את השעון בשלוש גרסאות. גרסה אחת תהיה עם צמיד מתכתי עם לוח שחור. הגרסה השניה תהיה עם לוח שחור וצמיד גומי שחור. השעון השלישי יגיע עם לוח כחול וצמיד גומי כחול. 

אקווטיימר 2022 אוטומטי – מנגנון

החידוש המשמעותי ולמעשה היחיד בשעון מגיע כאמור בתוך השעון – המנגנון החדש שאותו משלבת IWC במספר שעונים שלה לאחרונה, כשנראה שהוא מתחיל ״להשתלט״ על הקולקציה של החברה לאט לאט, קליבר IWC 32111. 

מנגנון הבית המתקדם של IWC. מקור - Monochrome Watches.
מנגנון הבית המתקדם של IWC. מקור – Monochrome Watches.

קליבר IWC 32111 הוא מנגנון המיוצר עבור IWC על ידי ולפלורייה (ValFlurier), כשהוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 120 שעות. 

אז מה חדש בעצם?

כאמור, IWC מתחילה לשלב בתקופה האחרונה את קליבר IWC 32111 שלה בתוך עוד ועוד שעונים שלה. אנחנו שמחים לראות תמיד מנגנונים מתקדמים כל כך אצל עוד ועוד יצרניות שעונים. 

כמה זה עולה לנו?

כאמור, IWC משיקה שלושה שעונים חדשים בסדרת האקווטיימר 2022 שלה. השעון הראשון, רפרנס IW328803 מגיע עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד ועם לוח שחור, תג המחיר שלו עומד על 7,350 אירו. השעון השני, רפרנס IW328802 הוא השעון המגיע עם לוח שחור וצמיד גומי שחור. תג המחיר שלו עומד על 6,300 אירו. את הקולקציה משלים השעון עם הלוח הכחול וצמיד הגומי הכחול, רפרנס IW328801, תג המחיר שלו עומד על 6,300 אירו, ממש כמו הדגם השחור. השעונים החדשים זמינים לרכישה באופן מיידי באתר של IWC ואצל משווקים מורשים של החברה, כשהם הופכים לחלק מהקולקציה הקבועה של החברה ומגיעים כמובן בייצור סדרתי. 

אקווטיימר 2022 אוטומטי. מקור - Monochrome Watches.
אקווטיימר 2022 אוטומטי. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

כפי שציינו, אנחנו תמיד שמחים לראות מנגנונים מתקדמים אצל עוד ועוד יצרניות שעונים. חשוב לנו להדגיש שכאשר אנחנו מדברים על מנגנונים מתקדמים, אנחנו לא בהכרח מדברים על מנגנוני ״אינהאוס״. תנו לנו את ה-Powermatic המתקדם של ETA ולא תשמעו מאיתנו מילה רעה אחת. האקווטיימר של IWC זוכה סוף סוף לרענון עם אחד המנגנונים המתקדמים ביותר בשוק, תג מחיר אטרקטיבי וזמינות, משהו שנשמע קצת דמיוני עבור חלק מיצרניות השעונים כיום. מה עוד אפשר לבקש? 

למעבר לאתר של IWC.