שעון האקוויס דייט של אוריס הוא אחד השעונים הפופולריים ביותר של אוריס, אם לא הפופולרי ביותר שבהם. אוריס משווקת את השעון במספר גדלים וצבעים של לוחות, כשאל המבחר הגדול שכבר קיים התווסף לו בתחילת החודש שעון חדש, אוריס אקוויס דייט אדום דובדבן, שמגיע עם לוח בגוונים מרהיבים של אדום ושילוב מעניין ומיוחד של מרקמים וליטושים. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

אקוויס דייט אדום דובדבן – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 41.5 מ”מ. לפי אוריס, מדובר בגודל הפופולרי ביותר מבין הגדלים של שעוני הסדרה.

אוריס אקוויס דייט אדום דובדבן. מקור - Monochrome Watches.
אוריס אקוויס דייט אדום דובדבן. מקור – Monochrome Watches.

הדבר הראשון שבולט לעין כשמסתכלים על השעון החדש הוא לוח השעון המרהיב, שמגיע בצבע אדום-דובדבן. הודות לגימור קרני שמש, הלוח החדש פשוט מרהיב, כשמקבלים בו מספר גוונים, שהופכים אותו למיוחד למראה. כמו כל שעוני האקוויס, גם כאן אנו מקבלים לוח ברור וקריא מאוד. בשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים את התאריכון.

אוריס אקוויס דייט אדום דובדבן. מקור - Monochrome Watches.
אוריס אקוויס דייט אדום דובדבן. מקור – Monochrome Watches.

אחרי שמתפנים להתרשם מלוח השעון, מבחינים באלמנט עיצובי בולט נוסף בשעון החדש – הבזל שלו. אוריס משלבת בשעון בזל העשוי מפלדת אל-חלד, בניגוד למרבית השעונים בסדרה, שמגיעים עם בזל קרמי. על גבי הבזל אוריס משלבת סקלת צלילה בתבליט. אוריס השתמשה בבזל דומה בשעון האוריס אקוויס דייט Relief (תרגום המילה Relief באנגלית – תבליט). הבזל מגיע בגימור מוברש, כשהוא משתלב במשחק של גימורים וליטושים עם גוף השעון וצמיד השעון, העשוי מפלדת אל-חלד.

אקוויס דייט אדום דובדבן – מנגנון

אוריס משלבת בשעון החדש את קליבר אוריס 733. קליבר 733 הוא מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה, מגיע עם 26 אבי חן ומציע רזרבת כוח של 38 שעות.

אנחנו נמשיך לכתוב את זה בכל כתבה על שעון של אוריס בתקופה הקרובה – מה עם קליבר 400? אם אתם לא זוכרים על מה אנחנו מדברים, תנו לנו לרענן לכם את הזיכרון. אוריס השיקה בשנה שעברה קליבר אינהאוס מתקדם, עם רזרבת כוח מרשימה, פרק זמן ארוך בין טיפולים ואחריות של 10 שנים. אנחנו מבינים שמדובר בשיקולי תקציב ותג מחיר, אבל אם יש לכם ביד מנגנון כל כך מרשים, למה לא לשלב אותו לפחות בשעונים מיוחדים, כמו האקוויס דייט אדום דובדבן?

אוריס אקוויס דייט אדום דובדבן. מקור - Monochrome Watches.
אוריס אקוויס דייט אדום דובדבן. מקור – Monochrome Watches.

לטעמנו, זה קצת מאכזב לרכוש שעון בסדרה מסוימת, כשבאותה סדרה קיים דגם נוסף עם מנגנון מתקדם הרבה יותר. נקווה שבתקופה הקרובה אוריס תשלב את המנגנון החדש בעוד שעונים שלה והוא יהפוך להיות משהו קצת יותר “מיינסטרימי” בקולקציה שלה.

חשוב להדגיש שקליבר 733 של אוריס מציע מספר תכונות מתקדמות. אוריס שילבה בו פונקציית כיוון תאריך מהיר ו-Stop Seconds.

אז מה חדש בעצם?

לוח מיוחד ומרשים מאוד של אוריס. בזל מעניין ולא שגרתי לסדרת האקוויס. השילוב של שניהם עובד פשוט נפלא ומקנה לשעון הזה מראה מיוחד.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס 01 733 7766 4158 8 22 05 PEB, מגיע במחיר של 2,000 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

מצד אחד, אנחנו אוהבים – מאוד – את המראה של השעון החדש של אוריס. שילוב הצבעים והמרקמים בלוח השעון, בבזל ובגוף השעון, עובד פשוט נפלא. צבע אדום מתקשר לרוב עם שעוני וינטאג’, כשכאן דווקא אוריס מצליחה לתת גרסה מודרנית ומעניינת לשעון הצלילה שלה דווקא באמצעות לוח כזה. אבל אנחנו לא יכולים שלא להתעכב פעם נוספת על עניין המנגנון. היינו שמחים לראות את אוריס משלבת את קליבר 400 בשעון החדש. למעשה, היינו שמחים לראות אותה משלבת אותו בכמה שיותר שעונים שלה.

שילוב מעניין של צבעים ומרקמים. מקור- Monochrome Watches.
שילוב מעניין של צבעים ומרקמים. מקור- Monochrome Watches.

אוריס הכריזה בתרועה גדולה (ובצדק) על המנגנון החדש, כך שחשבנו שנזכה לראות אותו הופך לחלק חשוב בקולקציית השעונים שלה. כרגע נראה כי אוריס שומרת אותו ולא ממהרת לשלב אותו בשעונים נוספים שלה. אנחנו מבינים שלמנגנון החדש יש עלויות ייצור גבוהות. אוריס ככל הנראה גם לוקחת בחשבון את תקופת האחריות שהיא מעניקה למנגנונים הללו, אבל נראה לנו שככל שאוריס תייצר יותר מנגנונים כאלו, עלויות הייצור שלה יירדו והיא תוכל להפוך את המנגנון הזה לנפוץ הרבה יותר.

נחזור להתייחס לשעון החדש. בתג מחיר של 2,000 פרנקים שוויצריים, מדובר בשעון נפלא. כמו לא מעט שעונים של אוריס, סביר להניח שתוכלו למצוא אותו בתג מחיר נמוך יותר. מה שהופך את השעון הזה למשתלם עוד יותר. אז אם כל הזמן רציתם שעון צלילה, או שעון בכלל, עם לוח אדום, אוריס דאגה לכם עם שעון במראה באמת מיוחד.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אוריס.