אוריס ממשיכה לשדרג את סדרת שעוני האקוויס שלה, עם שני שעוני טו-טון חדשים, המגיעים עם קליבר 400, מנגנון האינהאוס המתקדם של החברה. באופן טבעי, סביר להניח כי ברגע ששמעתם טו-טון ואוריס באותו משפט, חשבתם כי מדובר למעשה בשעון עם מתכת בציפוי זהב או בגוון זהב, אבל באוריס החליטו ככל הנראה כי השדרוג לקליבר 400 לא מספיק ושילבו בשעונים החדשים זהב אדום 18 קראט. האם השדרוג הזה עובד? מוזמנים להכיר את שעני השעונים החדשים – אקוויס דייט קליבר 400 Bi-Colour ביחד עם הגורו ולגלות. 

אקוויס דייט קליבר 400 Bi-Colour – מפרט טכני

השעונים החדשים של אוריס מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 41.5 מ״מ. השעונים מגיעים עם בזל חד-כיווני עם ציפוי זהב אדום 18 קראט. אוריס משיקה כאמור שני שעונים, כשההבדל ביניהם הוא בצבע של לוחות השעונים, כששעון אחד מגיע עם לוח בצבע ירוק והשעון השני מגיע עם לוח בצבע כחול. 

אקוויס דייט קליבר 400 Bi-Colour. מקור - watchilove.
אקוויס דייט קליבר 400 Bi-Colour. מקור – watchilove.

לוחות השעונים מגיעים עם גימור קרני שמש ודירוג צבעים, כשהגוון של לוחות השעונים נקרא ״Forest Green״ (ירוק יער) ו-Deep Blue (כחול עמוק). כל שעון מגיע עם בזל קרמי בגוון התואם ללוח השעון, כשכאמור, החלק החיצוני של כל בזל מגיע בזהב אדום 18 קראט. 

אקוויס דייט קליבר 400 Bi-Colour. מקור - watchilove.
אקוויס דייט קליבר 400 Bi-Colour. מקור – watchilove.

אוריס משלבת בשעונים מחוגי שעות ודקות בצבע זהב, כמו גם אינדקסי השעות. בשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים את התאריכון. השעונים מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים.

אקוויס דייט קליבר 400 Bi-Colour – מנגנון

כפי שאפשר להבין מהשם שלהם, בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר 400 של אוריס. קליבר 400 הוא מנגנון הבית של אוריס, אם תרצו – מנגנון הדגל של החברה ואחד מהמנגנונים המתקדמים ביותר מבחינה טכנית בעולם השעונים. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה כשהוא מספק רזרבת כוח של 120 שעות (5 ימים). קליבר 400 מגיע עם דיוק של 3-/5+ שניות ליום (מפרט המתאים לתקן ה-COSC) ועם עמידות מגנטית גבוהה במיוחד.

נגיעות של זהב בבזל השעון. מקור - watchilove.
נגיעות של זהב בבזל השעון. מקור – watchilove.

אז מה חדש בעצם?

אוריס ממשיכה להרחיב את השימוש בקליבר 400 לעוד ועוד שעונים שלה, כשכאמור הפעם היא משדרגת עוד קצת את השעונים הללו עם נגיעות של זהב אדום 18 קראט. 

כמה זה עולה לנו?

אוריס משיקה כאמור שני שעונים חדשים, אבל למעשה מדובר בארבעה דגמים של שעונים, כשכל שעון יגיע בשתי תצורות – אחת עם צמיד מפלדת אל-חלד והשניה עם צמיד גומי בצבע התואם ללוח השעון. הדגמים עם רצועת הגומי יגיעו עם תג מחיר של 4,400 דולרים. הדגמים עם צמיד פלדת האל-חלד יגיעו עם תג מחיר של 4,600 דולרים. 

אקוויס דייט קליבר 400 Bi-Colour. מקור - watchilove.
אקוויס דייט קליבר 400 Bi-Colour. מקור – watchilove.

השורה התחתונה

שני שעונים חדשים מבית אוריס, המשלבים כאמור את קליבר 400 שאותו אנחנו מבקשים כל הזמן לראות ביותר ויותר שעונים של החברה. תוסיפו לזה את הנגיעות של הזהב האדום וקיבלתם שעונים עם תג מחיר מעניין. למה מעניין? כי תג המחיר שלהם מעמיד אותם כבר בתחרות אל מול שעונים של מותגים כמו טודור, ברייטלינג ויודעים מה, אפילו אומגה. האם קליבר 400 מספיק כדי שאוריס תעבור לשחק במגרש של הגדולים, או אם תרצו, של הגדולים יותר …? שאלה טובה. הגורו לא בטוח שיש לו תשובה עבורה … 

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של אוריס.