יש מעט מאוד יצרניות בעולם השעונים שזוכות לאהדה נרחבת מכמעט כל חובב שעונים, כמו אוריס, כשבליין השעונים של אוריס, השעון הפופולרי ביותר של החברה וזה שמזוהה איתה יותר מכל שעון אחר הוא שעון האקוויס שלה. בנוסף, אוריס ידועה בתמיכה הנרחבת שלה בפרויקטים הקשורים לאיכות הסביבה, כך שבוודאי לא תתפלאו לגלות שהחברה משיקה שעון חדש – אקוויס נמל ניו יורק, שעון שמגיע בתמיכה לפרויקט מיליארד צדפות (Billion Oyster Project), פרויקט ללא מטרת רווח כמובן, שמטרתו לשחזר מיליארד צדפות בנמל ניו יורק. אנחנו לא יודעים האם הפרויקט הזה יצליח, אבל אנחנו כן יכולים לנסות ולראות האם השעון החדש של אוריס עומד להיות הצלחה. מוזמנים לגלות ביחד איתנו.

אקוויס נמל ניו יורק – מפרט טכני

השעון החדש של אוריס מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 41.5 מ״מ. גוף השעון הוא הגוף המוכר של שעוני האקוויס של החברה, כשהוא מגיע עם בזל חד כיווני, מפלדת אל-חלד, עם סקאלת דקות בולטת.

אקוויס נמל ניו יורק. מקור - watchilove.
אקוויס נמל ניו יורק. מקור – watchilove.

השעון מגיע עם לוח אם הפנינה בגוון ירוק-בהיר. על הלוח אנו מוצאים את האינדקסים המוכרים של אוריס ואת מחוגי השעון, כשהם מגיעים עם ציפוי סופר לומינובה.

לוח אם הפנינה של השעון. מקור - watchilove.
לוח אם הפנינה של השעון. מקור – watchilove.

בשעה 6 אנו מוצאים את התאריכון, כשהשעון מגיע עם זכוכית ספיר כיפתית, עם ציפוי אנטי רפלקטיבי בחלקה הפנימי.

אקוויס נמל ניו יורק. מקור - watchilove.
אקוויס נמל ניו יורק. מקור – watchilove.

אקוויס נמל ניו יורק – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 733 של אוריס. קליבר 733 הוא, אם תרצו, ״מנגנון הבית״ של אוריס. כמובן שמדובר במנגנון המפורסם של אוריס, שמגיע עם הרוטור האדום, המבוסס על קליבר SW-200 של סליטה. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 38 שעות.

סמל הארגון על גב השעון. מקור - watchilove.
סמל הארגון על גב השעון. מקור – watchilove.

השעון מגיע עם גב מוצק, כשעליו אנו מוצאים את הסמל של ארגון ״פרויקט מיליארד צדפות״, ביחד עם הכיתוב – NEW YORK HARBOR LIMITED EDITION – מהדורה מוגבלת נמל ניו יורק ביחד עם מספר השעון במהדורה המוגבלת.

אז מה חדש בעצם?

אוריס מרבה לשתף פעולה עם פרויקטים לשימור הסביבה, בעיקר כאלו המוקדשים לשחזור ימות ואגמים מסביב לעולם. פרויקט מיליארד צדפות הוא כאמור ארגון ללא מטרת רווח, ששם לו למטרה לנסות ולשחזר את המערכת האקולוגית הטבעית של נמל ניו יורק, שנחשב לאחד מנתיבי המים המזוהמים ביותר בעולם.

אקוויס נמל ניו יורק. מקור - watchilove.
אקוויס נמל ניו יורק. מקור – watchilove.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של אוריס, רפרנס 01 733 7766 4187-Set, מגיע באריזה מהודרת. השעון מגיע עם רצועת הגומי המוכרת של אוריס בצבע ירוק, ביחד עם צמיד פלדת אל-חלד וכלי להחלפה בין הצמיד והרצועה. בחלק העליון (הנפתח) של האריזה, אנו מוצאים את הכיתוב NEW YORK HARBOR (נמל ניו יורק) ומתחתיו את הכיתוב LIMITED EDITION – מהדורה מוגבלת. תג המחיר של השעון עומד על 2,400 פרנקים שוויצריים.

אריזת השעון. מקור - watchilove.
אריזת השעון. מקור – watchilove.

השורה התחתונה

אתם כבר יודעים שבכל מה שקשור לפרויקטים חברתיים וסביבתיים, הגורו שם את הציניות בצד. במקרה של השעון החדש של אוריס, מדובר במשימה קלה במיוחד, עם שעון עם לוח מיוחד כל כך. תג המחיר שלו אולי קצת יותר גבוה משעוני אקוויס אחרים, אבל מקבלים כאן מהדורה מוגבלת מיוחדת שבאה במטרה לעזור לארגון ללא מטרת רווח עם מטרה מיוחדת, אז באמת שאי אפשר להתלונן …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אוריס.