בסוף חודש נובמבר האחרון הכרנו לכם את שעון ״מלך הקופים״ של אוריס. מהדורה מוגבלת של 2,000 יחידות מבית אוריס, במחווה לאחת הדמויות המפורסמות ביותר בעולם התרבות הסיני, שכיכבה לאחר מכן בסרטים, סדרות, מחזות זמר ואפילו משחקי וידאו. באוריס החליטו כנראה שמלך הקופים צריך מהדורה מוגבלת נוספת, מהדורת אמנים, כשהחברה משיקה שעון נוסף במחווה למלך הקופים – אקוויס סון ווקונג Artist Edition. תשארו איתנו להכיר את השעון שהצליח לגרום אפילו לגורו לשפשף עיניים בתדהמה. המלצת קריאה – תדאגו לשבת כשאתם קוראים את הכתבה הזאת. תיכף תבינו למה.

אקוויס סון ווקונג Artist Edition – מפרט טכני

השעון החדש של אוריס מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 41.5 מ״מ. השעון מגיע עם הגוף המוכר של שעוני האוריס אקוויס. אוריס בחרה לשלב בשעון בזל בגימור מט-מחוספס, ללא אינדקסי צלילה כלשהם עליו.

אקוויס סון ווקונג Artist Edition. מקור - watchilove.
אקוויס סון ווקונג Artist Edition. מקור – watchilove.

גולת הכותרת של השעון החדש היא לוח השעון. השעון מגיע בפעם הראשונה עם לוח אמייל בטכניקת הקלוזונה (Cloisonné). הקלוזונה היא טכניקה עתיקה לקישוט עבודות מתכת שונות כמו אגרטלים, פסלים ופריטים דקורטיביים שונים.

אקוויס סון ווקונג Artist Edition. מקור - watchilove.
אקוויס סון ווקונג Artist Edition. מקור – watchilove.

כאמור, מדובר בפעם הראשונה שאוריס משיקה שעון עם לוח אמייל. טכניקה המזוהה בעיקר עם יצרניות שעונים מהקצה העליון של עולם השעונים. את כל לוחות השעונים הללו מייצרת אוריס אצל אותו אמן שוויצרי מיומן. תהליך היצירה של לוח אחד נמשך כשלושה ימים, כשכל אחד מלוחות השעונים הללו ייחודי. תהליך היצירה של לוחות השעונים מתחיל בהנחת חוטי כסף מעוצבים לצורת קווי המתאר, על צלחת (לוח) זהב לבן.

יצירת התאים בהם מונחת אבקת האמייל. מקור - watchilove.
יצירת התאים בהם מונחת אבקת האמייל. מקור – watchilove.

הנחת החוטים יוצרת ״קלואיונים״ או תאים, אשר אותם ממלאים לאחר מכן באבקת זוככית צבעונית. השלב הבא הוא חימום-שריפה של הלוחות הללו בתנורים בטמפרטורות של כ-800 מעלות צלזיוס. תהליך השריפה הזה יוצר את לוחות האמייל. מייד עם יצירת לוחות האמייל, הלוחות הללו עוברים ליטוש, שמעניק להם את הגימור המבריק והקסום שלהם.

אקוויס סון ווקונג Artist Edition – מנגנון

בדרך כלל, כאן מגיע השלב שאנחנו אומרים לכם שנמאס לנו להתאכזב מאוריס. השלב שבו אנחנו שואלים למה אוריס לא שילבה בשעון במהדורה מוגבלת את קליבר 400 המוצלח שלה. אז קבלו ביטול.

גב השעון ועליו חריטה של מלך הקופים ומספר השעון במהדורה המוגבלת. מקור - watchilove.
גב השעון ועליו חריטה של מלך הקופים ומספר השעון במהדורה המוגבלת. מקור – watchilove.

אוריס משלבת בשעונים החדשים את קליבר 400 שלה. אם אתם לא זוכרים במה מדובר, תרשו לנו לספר לכם שמדובר במנגנון אוטומטי שפותח באופן מלא על ידי אוריס. הוא מעניק עמידות מגנטית גבוהה במיוחד ורזרבת כוח של 120 שעות. הדיוק שלו עומד על 3-/5+ שניות ליום, נתונים שמעמידים אותו במפרט הנדרש ממנגנוני כרונומטר.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, המהדורה המוגבלת השנייה לשעון מלך הקופים מבית אוריס. אבל מה שבאמת מיוחד, הוא העובדה שאוריס משיקה לראשונה שעון עם לוח אמייל. השעון יגיע במהדורה מוגבלת של 72 יחידות, כל אחת מהן ממוספרת ומגיעה באריזת עץ דובדבן מיוחדת.

הלוחות נוצרים בעבודת יד וכל אחד מהם ייחודי. מקור - watchilove.
הלוחות נוצרים בעבודת יד וכל אחד מהם ייחודי. מקור – watchilove.

כמה זה עולה לנו?

זוכרים שסיפרנו לכם שהשעון הזה גרם לגורו לשפשף את העיניים בתדהמה? זוכרים שביקשנו ממכם לשבת כשאתם קוראים את הכתבה הזאת. מקווים שקיבלתם את ההמלצה שלנו. השעון החדש של אוריס, רפרנס 40077694185-SET מגיע עם תג מחיר של 24,000 פרנקים שוויצריים. תרשו לנו לחזור על זה במילים – עשרים וארבע אלף פרנקים שוויצריים. בשקלים – 82 אלף וחמש מאות שקלים.

אקוויס סון ווקונג Artist Edition - אריזת השעון. מקור - watchilove.
אקוויס סון ווקונג Artist Edition – אריזת השעון. מקור – watchilove.

השורה התחתונה

תרשו לנו לספק לכם הצצה מאחורי הקלעים של הגורו. היום היינו אמורים לפרסם כאן כתבה אחרת. הדיווח על השעון החדש של אוריס הגיע אלינו אתמול בשעות הערב, קצת לפני שהתחיל לרדת שלג בירושלים. החלטנו להמתין עם פרסום הכתבה המתוכננת להיום ולפרסם את הכתבה על השעון החדש של אוריס.

אנחנו מאמינים שאתם כבר מבינים למה אנחנו בהלם. כמעט 85 אלף ש״ח לשעון של אוריס? העולם השתגע? השוויצרים השתגעו סופית? ברור למישהו באוריס שאפשר לקנות שני שעוני רולקס סאבמרינר בסכום הזה? ברור למישהו באוריס שאפשר לבנות קולקציית שעונים מושלמת במחיר הזה?

אקוויס סון ווקונג Artist Edition. מקור - watchilove.
אקוויס סון ווקונג Artist Edition. מקור – watchilove.

אל תבינו אותנו לא נכון, אנחנו מאמינים בזכותו של כל מותג לתמחר כל מוצר-שעון שלו בכל תג מחיר שהוא ירצה. אנחנו יודעים להעריך עבודות אומנות כמו לוחות אמייל. מי כמונו יודע להעריך יכולות הורולוגיות כמו שאפשר לראות בקליבר 400. אנחנו לא מבינים איך אוריס עושה קפיצת מדרגה לרמות מחירים של 20 אלף פרנקים שוויצרים ומעלה, בסדרת האקוויס שלה.

מותגים בעולם השעונים ״בונים״ את עצמם לאט לאט ומעלים מחירים בהדרגה, משדרגים את ליין השעונים שלהם, כשהם מגיעים באופן מבוקר לרמות מחירים כאלו. אוריס היא עדיין אחד המותגים האהובים עלינו בעולם השעונים, כשהשעונים שלה, בדרך כלל, מעניקים תמורה נהדרת למחיר.

אז איך אוריס הגיעה למחיר הזה? או שאנחנו לא מבינים עד כמה מלך הקופים פופולרי בתרבות הסינית, או שכפי שציינו, מישהו שם בשוויץ השתגע סופית …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אוריס.