אוריס משיקה גרסה חדשה במהדורה מוגבלת לשעון הצלילה שלה, האקוויס. השעון מוקדש הפעם לאחת הדמויות המפורסמות ביותר בפולקלור ובמיתולוגיה הסינית – סון ווקונג (Sun Wukong) – “מלך הקופים”. מי אתה הדמות האייקונית שאוריס החליטה לציין במהדורה המוגבלת, איך אוריס עושה את זה ובעיקר מה חד בשעון החדש – אקוויס Sun Wukong “מלך הקופים”. מוזמנים להצטרף לגורו למסע בזמן.

אקוויס Sun Wukong “מלך הקופים” – מפרט טכני

השעון החדש של אוריס מגיע בגוף המוכר של שעוני האקוויס. גוף השעון עשוי מפלדת אל-חלד והוא בקוטר של 41.5 מ”מ.

אקוויס Sun Wukong "מלך הקופים". מקור - Ablogtowatch.
אקוויס Sun Wukong “מלך הקופים”. מקור – Ablogtowatch.

את גוף השעון עוטף בזל קרמי בצבע כחול-אוקיינוס, שמשתלב בצורה נהדרת עם לוח השעון המיוחד. לוח השעון מגיע בגוון כחול עם תבנית מודפסת בגימור מדורג. קווים היוצאים ממרכז לוח השעון ויוצרים עיגול מדורג. הקווים הללו, כמו גם מחוג השניות המיוחד של השעון, בצבעים אדום וצהוב, הם מחווה למלך הקופים, עליו נספר מיד.

אקוויס Sun Wukong "מלך הקופים". מקור - Ablogtowatch.
אקוויס Sun Wukong “מלך הקופים”. מקור – Ablogtowatch.

מחוג השניות הוא בעצם מחווה למוט הקסם של מלך הקופים. את המוט הקסום סון ווקונג מסובב במהלך קרבות ולכן אוריס שילבה בלוח השעון את האפקט המעגלי הזה. אוריס ניסתה לשחזר את תנועת הסיבוב הקסומה של מוט הקסם של מלך האריות על לוח השעון, עם אפקט של מעין תנועה מטושטשת.

רגלי שעון קטנות יחסית וגוף שעון קטן. מקור - Ablogtowatch.
רגלי שעון קטנות יחסית וגוף שעון קטן. מקור – Ablogtowatch.

השעון מגיע עם האינדקסים המוכרים של אוריס וחלונית תאריכון בשעה 6 בלוח השעון. חשוב לציין כי למרות שהוא מגיע בקוטר של 41.5 מ”מ, נראה כי אוריס מצליחה ליצור תחושה “קטנה” יותר לגוף השעון. זאת הודות לרגלי השעון (lugs) הקצרות והצדדים של גוף השעון הקטנים יחסית.

אקוויס Sun Wukong “מלך הקופים” – מנגנון

מישהו באוריס כנראה קורא את הכתבות של הגורו והחליט שהוא רוצה לעשות לנו דווקא. כי פעם נוספת, אוריס מחליטה לשלב בשעון הזה את קליבר אוריס 733 שלה. כמו שאתם כבר יודעים, מדובר במנגנון המבוסס על קליבר SW200-1 של סליטה. אמנם מדובר במנגנון ותיק ואמין, אבל כזה שמציע רזרבת כוח של 38 שעות בלבד, נתון שמרגיש קצת מיושן ביחס למקובל היום בתעשייה וזה עוד לפני שהזכרנו את קליבר 400 של אוריס …

התחריט של מלך הקופים על גב השעון. מקור - Ablogtowatch.
התחריט של מלך הקופים על גב השעון. מקור – Ablogtowatch.

השעון מגיע עם גב מוצק. על גב השעון אנו מוצאים תחריט עם פניו של מלך הקופים. מסביב לתחריט הכיתוב “SUN WU KONG LIMITED EDITION”. אל מול הכיתוב הזה אנו מוצאים את מספר השעון במהדורה המוגבלת, למשל 0001/2000.

אז מה חדש בעצם?

סון ווקונג, מלך הקופים, הוא כאמור דמות מיתולוגית מפורסמת מהפולקלור הסיני. הוא כיכב ברומן ההיסטורי “מסע למערב”. רומן שפורסם בעילום שם בשנות ה-90 של המאה ה-16, בתקופת שושלת מינג. הדמות של סון ווקונג היוותה השראה לאינספור עיבודים ויצירות אחרות ברחבי העולם. בין היתר – מחזות, סרטים ואפילו משחקי וידאו. אוריס החליטה להקדיש את השעון לאחד העיבודים המפורסמים ביותר לסיפור – הסרט “מלך הקופים: מהומה בגן עדן”, שיצא לאור בשנת 1961. אוריס עבדה על השעון בשיתוף פעולה עם Shanghai Animation Film Studio Co, המפיקים של סרט האנימציה המקורי.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של אוריס, רפרנס 01 733 7766 4185-Set, יגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 2,000 יחידות. אוריס תשווק את השעון בתוך אריזה מהודרת עם כיתוב בשפה הסינית. תג המחיר שלו יעמוד על 2,600 דולרים.

אריזת השעון. מקור - Ablogtowatch.
אריזת השעון. מקור – Ablogtowatch.

השורה התחתונה

אוריס מצליחה לעשות שעון במחווה נהדרת לאחת הדמויות המפורסמות ביותר בפולקלור הסיני ועדיין לא לעשות את השעון הזה “סיני” ובעצם שעון שיכול לקרוץ גם למי שלא מכיר לחלוטין את דמותו של מלך הקופים.

אקוויס Sun Wukong "מלך הקופים". מקור - Ablogtowatch.
אקוויס Sun Wukong “מלך הקופים”. מקור – Ablogtowatch.

הבעיה היחידה? עם 2,000 יחידות בלבד ובתג מחיר “רגיל” של שעוני האקוויס, סביר להניח שיימצאו מספיק מעריצים של מלך הקופים שירכשו את השעון הזה …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אוריס.