תערוכת Watches & Wonders המקוונת סיפקה לנו מגוון רחב מאוד של שעונים. על חלק מהשעונים הללו אנו עדיין כותבים כאן באתר ומשתדלים לעדכן אתכם על כל השעונים והדגמים החדשים שהגיעו אלינו בתקופה האחרונה. אחרי שעברנו על דגם אחד לפחות מכל חברה שהציגה שעון חדש במסגרת התערוכה, הגיע הזמן שלנו לעבור לדובדבן שבקצפת. פטק פיליפ שמציגה עוד שעון שאין לכם סיכוי לקנות. אקוונאוט כרונוגרף רפרנס 5968G – חלום נוסף מבית פטק פיליפ, שלצערנו ולצערכם ישאר לנצח בגדר חלום …

אקוונאוט כרונוגרף רפרנס 5968G – מפרט טכני

זה אולי יישמע לכם קצת מוזר, אבל פטק פיליפ הציגה את שעון הכרונוגרף הראשון בסדרת האקוונאוט רק בשנת 2018. שעון הכרונוגרף הראשון בסדרה היה רפרנס 5968A, שהגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. בימים אלו מרחיבה כאמור פטק פיליפ את הסדרה, עם שני דגמים חדשים. השעונים הללו יהיו שעוני הכרונוגרף הראשונים בסדרה שיגיעו עם גוף העשוי מזהב לבן. פטק פיליפ תציע שני דגמים בצבעים שונים בסדרה. הדגם הראשון הוא רפרנס 5968G-001, שיגיע עם לוח כחול שהופך לשחור בקצוות שלו. הדגם השני הוא רפרנס 5968G-010, שיגיע עם לוח בגוון ירוק חאקי.

שעון הכרונוגרף הראשון בזהב לבן בסדרת האקוונאוט. מקור - TimeandWatches.
שעון הכרונוגרף הראשון בזהב לבן בסדרת האקוונאוט. מקור – TimeandWatches.
דגם בכחול ודגם בירוק חאקי. מקור - TimeandWatches.
דגם בכחול ודגם בירוק חאקי. מקור – TimeandWatches.

השעונים מגיעים בגוף המתומן המוכר של שעוני האקוונאוט. גוף השעון מגיע בקוטר של 42.2 מ”מ ובעובי של 11.9 מ”מ. פטק פיליפ משלבת בגוף השעון משטחים מלוטשים ומשטחים מוברשים והם יהיו עמידים למים בעומק של עד ל-120 מטרים.

לוח הוופל המוכר של פטק פיליפ. מקור - TimeandWatches.
לוח הוופל המוכר של פטק פיליפ. מקור – TimeandWatches.

השעונים יגיעו עם לוח ה”וופל” המוכר של שעוני האקוונאוט. לוח השעון קריא מאוד, הודות לספרות השעה הגדולות והברורות והשימוש במחוגי זהב לבן גדולים עם תאורת סופר לומינובה. בשעה 3 אנו מוצאים את התאריכון של השעון. בשעה 6 אנו מוצאים מה שנראה במבט ראשון כמו לוח שניות קטן. אבל לא מדובר בלוח שניות, אלא בכרונוגרף ה-60 דקות של השעון. פטק פיליפ בחרה לעצב את לוח השניות הקטן בצורה המתומנת והמוכרת של גוף השעון, אלמנט עיצובי נפלא שמדגיש את הצורה המיוחדת של השעון.

שילוב משטחים מוברשים ומלוטשים. מקור - TimeandWatches.
שילוב משטחים מוברשים ומלוטשים. מקור – TimeandWatches.

אקוונאוט כרונוגרף רפרנס 5968G – מנגנון

פטק פיליפ משלבת בשעונים את קליבר CH 28-520 C/528. מדובר במנגנון כרונוגרף אוטומטי עם קומפליקציית פלייבאק כרונוגרף. המנגנון מגיע עם רוטור מזהב אדום ועליו הלוגו של פטק פיליפ, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון.

קליבר CH 28-520 C/528. מקור - TimeandWatches.
קליבר CH 28-520 C/528. מקור – TimeandWatches.

המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 45 עד 55 שעות.

קליבר CH 28-520 C/528. מקור - TimeandWatches.
קליבר CH 28-520 C/528. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שני שעוני הכרונוגרף הראשונים בסדרת האקוונאוט של פטק פיליפ בגוף העשוי מזהב לבן.

אקוונאוט כרונוגרף רפרנס 5968G. מקור - TimeandWatches.
אקוונאוט כרונוגרף רפרנס 5968G. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

כן נו, זה לא באמת עולה לנו. כלומר, יש לזה תג מחיר והכל, אבל הסיכוי של אדם ממוצע לרכוש שעון כזה שואף לאפס, מהצד השלילי של האפס. אם אתם בכל זאת מתעקשים, תג המחיר של השעונים החדשים עומד על 61,190 אירו. פטק פיליפ משלבת בשעונים הללו רצועות אינטגרליות העשויות מתרכובת עמידה במיוחד, המגיעות בצבע של לוח השעון.

אקוונאוט כרונוגרף רפרנס 5968G. מקור - TimeandWatches.
אקוונאוט כרונוגרף רפרנס 5968G. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

האקוונאוט הוא אחד מהשעונים האייקוניים והמבוקשים ביותר של פטק פיליפ. שני הדגמים החדשים מהווים תוספת נהדרת לסדרה. האקוונאוט הוא אחד הביטויים הנפלאים בעולם השעונים למונח “שעון ספורט” והצבעים החדשים מקנים לשעונים הללו מראה צעיר וקליל יחסית, למרות השימוש במתכת כמו זהב לבן.

אקוונאוט כרונוגרף רפרנס 5968G. מקור - TimeandWatches.
אקוונאוט כרונוגרף רפרנס 5968G. מקור – TimeandWatches.

מבחינה טכנית או עיצובית אם תרצו, מדובר בשעונים כמעט מושלמים אם אתם שואלים אותנו. עם קריאות נפלאה, מנגנון פלייבאק כרונוגרף מתקדם שנראה פשוט נפלא ורצועות שמשלימות את המראה המיוחד של השעונים הללו. אז מה בכל זאת מפריע לנו? נו אתם יודעים. העובדה הקטנה הזאת שלא באמת אפשר לקנות את השעונים הללו. אבל אתם יודעים, זה לא שבאמת יש לנו 61,000 פרנקים שוויצריים פנויים כרגע, אז לשמחתנו, זה נשאר בגדר צרות של עשירים …

למעבר לאתר של פטק פיליפ.