בשנת 1994 הצליחה יוליס נרדין לעורר לא מעט עניין בעולם השעונים. החברה הציגה את שעוני ה-Dual Time (זמן כפול) שלה, עם פטנט ייחודי. שני לחצנים בצד שמאל של גוף השעון שימשו לכיוון מהיר של השעה. הכפתור העליון משמש לקידום השעה, כשהכפתור התחתון משמש להזזת השעה אחורה. כך ניתן לכוון את השעה במספר לחיצות, ולא בסיבוב של הכתר. לפני כחודשיים יוליס נרדין רעננה את הסדרה עם שני דגמים של שעונים חדשים. אקזקיוטיב דואל טיים 42 – שעונים שמגיעים במראה רענן, צעיר ומודרני.מוזמנים להכיר ביחד איתנו את השעונים הללו ולגלות מה מיוחד כל כך בהם.

אקזקיוטיב דואל טיים 42 – מפרט טכני

כפי שציינו, יוליס נרדין משיקה שני דגמים חדשים בסדרה. הדגם הראשון יגיע בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט, כשהדגם השני יגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. שני הדגמים יגיעו בקוטר של 42 מ”מ ועם הלוח המוכר כל כך של השעונים הללו.

אקזקיוטיב דואל טיים 42. מקור - TimeandWatches.
אקזקיוטיב דואל טיים 42. מקור – TimeandWatches.

לוח השעון מורכב משלושה אזורים נפרדים. את מחוג השניות שילבה יוליס נרדין בלוח קטן בשעה 6 של לוח השעון. מלבן מרכזי תוחם את האיזור שבין השעות 3 ל-9 במרכז הלוח, כשבקצה שלו נמצאת חלונית עגולה עם ספרה (אליה תיכף נגיע) ובפינה הימנית העליונה שלו אנו מוצאים את התאריכון. האזור השלישי הוא בעצם כל מה שנשאר מלוח השעון, עליו אנו מוצאים ספרות רומיות בשעות 3,6,9 ו-12.

אקזקיוטיב דואל טיים 42. מקור - TimeandWatches.
אקזקיוטיב דואל טיים 42. מקור – TimeandWatches.

ועכשיו הגיע הזמן להבין ממה הגורו כל כך מתלהב מהשעונים החדשים הללו. יוליס נרדין שילבה את תצוגת “שעת הבית” בחלונית העגולה הקטנה בצד שמאל של המלבן בלוח השעון. הפתרון הזה מאפשר לחברה לשמור על לוח נקי ואלגנטי. אם תשאלו את הגורו – מדובר גם בפתרון קריא הרבה יותר לעומת מחוג נוסף.

אקזקיוטיב דואל טיים 42. מקור - TimeandWatches.
אקזקיוטיב דואל טיים 42. מקור – TimeandWatches.

גוף השעון מגיע עם “מלתעות” שאליהן משתלבת באלגנטיות רצועת השעון. יוליס נרדין תציע כאמור שתי גרסאות של השעון – אחת עשויה מפלדת אל-חלד והשניה מזהב אדום 18 קראט. הדגם שמגיע עם גוף העשוי מזהב אדום 187 קראט מגיע עם לוח כחול ועם רצועת עור כחולה. בגרסת פלדת האל-חלד יוליס נרדין תציע שני דגמים. דגם אחד יגיע עם לוח כחול ורצועת גומי כחולה. הדגם השני יגיע עם לוח שחור ורצועת עור שחורה.

אקזקיוטיב דואל טיים 42 – מנגנון

יוליס נרדין משלבת בשעונים את קליבר UN-24 שלה. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון.

קליבר UN-24 של יוליס נרדין. מקור - TimeandWatches.
קליבר UN-24 של יוליס נרדין. מקור – TimeandWatches.

המנגנון מגיע עם רזרבת כוח של 42 שעות. למרות השם המפוצץ – מדובר במנגנון המבוסס על קליבר 2892 של ETA. הגורו לא אומר שזה דבר רע, אחרי הכל – יוליס נרדין ביצעה שינויים בולטים מאוד במנגנון. השינוי הראשון הוא כמובן תצוגת אזור זמן הבית. השינוי השני הוא תצוגת התאריכון הגדול. שני שינויים “קטנים” עם משמעות כל כך גדולה.

אז מה חדש בעצם?

רענון עיצובי כל כך מתבקש לאחת הסדרות הותיקות של יוליס נרדין. יוליס נרדין הצליחה לקחת שעון דרסי במהות שלו ולהפוך אותו לשעון מודרני במראה ספורטיבי. עם זאת, השעונים החדשים מצליחים עדיין לשמור על האלגנטיות של הדגמים הקודמים בסדרה. הגורו חושב שרק על זה מגיע ליוליס נרדין שאפו.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, יוליס נרדין משיקה שלושה דגמים של שעונים בסדרה.

שני דגמים חדשים בעיצוב רענן ומודרני. מקור - TimeandWatches.
שני דגמים חדשים בעיצוב רענן ומודרני. מקור – TimeandWatches.

רפרנס 242-20/43, הדגם שיגיע בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט, יגיע במחיר של 19,900 אירו. רפרנס 243-20-3/42 – דגם פלדת האל-חלד עם הלוח השחור ורצועת העור השחורה יגיע במחיר של 8,300 אירו. תג מחיר זהה מגיע גם עם רפרנס  243-20-3/43 – דגם פלדת האל-חלד עם הלוח הכחול ורצועת הגומי הכחולה.

השורה התחתונה

כפי שציינו, יוליס נרדין הצליחה לקחת שעון דרסי וקלאסי שלה ולהפוך אותו לשעון צעיר, רענן ובעל מראה מודרני. אם יש משהו שהגורו אוהב לראות בעולם השעונים, זה חדשנות וחשיבה מחוץ לקופסא. סביר להניח כי כשאתם חושבים על שעון עם שני אזורי זמן, אתם חושבים על GMT. אם אתם חושבים על GMT, אתם חושבים על מחוג שעה נוסף. כל כך הרבה חברות משתמשות בשיטה הזאת להצגת אזור זמן שני, שלפעמים נדמה שאין אפשרות אחרת להצגת זמן. אבל יוליס נרדין הדגימה עם סדרת הדואל טיים שלה שאפשר לעשות את זה בקלות. תוסיפו למשוואה את הפטנט של החברה לשינוי השעה ותקבלו שעון נהדר עם תצוגה של שני אזורי זמן. שעון קריא מאוד, אלגנטי, ספורטיבי ואתם יודעים מה – גם עם תג מחיר הגיוני מאוד. כן, גם אם בסופו של דבר יש בתוכו מנגנון של ETA …

למעבר לאתר של יוליס נרדין.