לואי אררד היא אחת מיצרניות השעונים הקטנות, שאנחנו בדרך כלל ״מפספסים״, לצערנו, כאן במגזין. בניגוד לחברות קטנות כמו פרדריק קונסטנט או בום מרסייה, שכבר הצליחו לרכוש לעצמן מעמד בעולם השעונים, לואי אררד נמצאת עדיין בשלב בניית שם החברה והפריצה אל תודעת הציבור הרחב. עם זאת, השעון האחרון של החברה גרם אפילו לנו להבין שאי אפשר להמשיך ולהתעלם מהחברה הזאת והשעונים שלה והחלטנו שהגיע הזמן שנכיר כמו שצריך שעון של החברה הזאת. מוזמנים להכיר ביחד איתנו את השעון החדש של לואי אררד – אקסלנס פטיט סקונדה טרקוטה (Excellence Petite Seconde Terracotta).

אקסלנס פטיט סקונדה טרקוטה – מפרט טכני

השעון החדש של לואי אררד מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. לואי אררד תציע את השעון בשני גדלים – בקוטר של 42 מ״מ ובקוטר של 39 מ״מ.

אקסלנס פטיט סקונדה טרקוטה. מקור - timeandwatches.
אקסלנס פטיט סקונדה טרקוטה. מקור – timeandwatches.

כבר במבט ראשון אפשר לראות את גולת הכותרת של השעון החדש – לוח השעון. צבעי לוח השעון מגיעים בצבע חום-בז׳ בגווני חימר, או כפי שמרמז שם השעון – בצבע הטרקוטה – קרמיקה העשויה מחרס. את הגוונים החמים-נייטרליים הללו לוקחת לואי אררד משביל הפרנצ׳ס-מונטן (Franches-Montagnes trail), אחד האזורים ונופי השטח היפים ביותר בשוויץ, בו ממוקמת גם לואי אררד.

אקסלנס פטיט סקונדה טרקוטה. מקור - timeandwatches.
אקסלנס פטיט סקונדה טרקוטה. מקור – timeandwatches.

בנוסף, כפי שאפשר להבין גם כן משם השעון – השעון מגיע עם לוח שניות קטן בשעה 6 בלוח השעון. לוח השעון מגיע עם טבעת היקפית חיצונית עליה רואים את הספרות 2,4,6,8,10 ו-12, כשהספרה 6 חצויה בגלל לוח השניות הקטן. הטבעת החיצונית מגיעה בגוון בהיר מעט יותר בהשוואה לשאר לוח השעון.

לוח שעון מיוחד עם משחקי גוונים וגימורים. מקור - timeandwatches.
לוח שעון מיוחד עם משחקי גוונים וגימורים. מקור – timeandwatches.

לוח השניות הקטן מגיע עם חריטה בתבנית מעגלית, כשהוא מחולק לארבעה אזורים. השעון מגיע עם מחוגים בצורת עץ אשוח, אשר עוברים טיפול וצביעה בגוון האנתרציט ומלוטשים לאחר מכן.

אקסלנס פטיט סקונדה טרקוטה – מנגנון

בתוך השעון החדש אנו מוצאים את קליבר SW261-1 של סליטה, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון.

המנגנון של סליטה מבעד לגב השקוף של השעון. מקור - timeandwatches.
המנגנון של סליטה מבעד לגב השקוף של השעון. מקור – timeandwatches.

מנגנון SW261-1 פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה, כשהוא מספק רזרבת כוח של 38 שעות. המנגנון מצויד ברוטור סקלטון שעליו הסמל של לואי אררד.

אז מה חדש בעצם?

שעון דרס, או ליתר דיוק – זוג שעוני דרס, מרשימים מאוד מבית לואי אררד, במראה אלגנטי עדין, פשוט ונקי, שמראה לנו פעם נוספת, ממש כמו עם שעון ה-L.U.C XP של שופארד שהכרנו השבוע, שלפעמים כמה שפחות, יותר טוב …

שני הדגמים החדשים אחד ליד השני - 39 מ״מ ו-42 מ״מ. מקור - timeandwatches.
שני הדגמים החדשים אחד ליד השני – 39 מ״מ ו-42 מ״מ. מקור – timeandwatches.

כמה זה עולה לנו?

לואי אררד משיקה כאמור שני שעוני אקסלנס פטיט סקונדה טרקוטה. אחד בקוטר של 39 מ״מ – רפרנס 34238AA07, אחד בקוטר של 42 מ״מ – רפרנס 34237AA07. השעונים יגיעו בייצור שנתי מוגבל, כשלואי אררד תייצר 100 שעונים מכל דגם מדי שנה. תג המחיר שלהם – 1,950 פרנקים שוויצריים.

אקסלנס פטיט סקונדה טרקוטה. מקור - timeandwatches.
אקסלנס פטיט סקונדה טרקוטה. מקור – timeandwatches.

שני השעונים מגיעים עם רצועת עור חומה עם מנגנון מהיר להחלפת רצועות.

השורה התחתונה

זוג שעוני דרס אלגנטיים, נקיים, פשוטים ועדינים למראה, עם לוחות מרשימים שמשדרגים את מראה השעון והופכים אותו ליוקרתי. תוסיפו לזה את מילת הקסם ״ייצור מוגבל״ וקיבלתם הזדמנות נפלאה לתמחור גבוה במיוחד, משהו שדווקא לואי אררד בוחרת שלא לעשות, כשהיא מציעה את השעונים בתג מחיר אטרקטיבי מאוד.

שעון דרס מיוחד. מקור - fratello watches.
שעון דרס מיוחד. מקור – fratello watches.

למידע נוסף על סדרת האקסלנס והשעונים החדשים באתר של לואי אררד.