המותג רוג׳ר דובואי מזוהה בעיקר עם ליין שעוני האקסקליבר שלו, הקולקציה הבולטת של החברה שמציעה שעונים בעיצובים צבעוניים במיוחד, עם משחקים של אורות וצבעים, שיבוצים של אבני חן וסגסוגות מיוחדות. השעון החדש של החברה – אקסקליבר מונובלנסייר טיטניום, משאיר בצד את כל אותם אלמנטים צבעוניים או אם תרצו ״רעשניים״ ומשאיר אותנו עם גוון אחד בלבד – הגוון המתכתי של הטיטניום כשהוא משאיר אותנו להתפעל מהיופי של המבנה המורכב של השעון בלבד, ללא ״רעשי רקע״. מוזמנים להתרשם מהשעון החדש ביחד איתנו.

אקסקליבר מונובלנסייר טיטניום – מפרט טכני

השעון החדש הוא השעון הראשון שמגיע כולו בטיטניום בסדרת האקסקליבר. השעון מגיע בגוף בקוטר של 42 מ״מ, כשרוג׳ר דובואי משתמשת בטיטניום דרגה 5, כשהשעון עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים. 

אקסקליבר מונובלנסייר טיטניום. מקור - Monochrome Watches.
אקסקליבר מונובלנסייר טיטניום. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם צמיד טיטניום מלא, עם חוליות מוברשות בגימור סאטן, עם אבזם מתקפל העשוי גם הוא כמובן מטיטניום. רוג׳ר דובואי עיצבה מחדש את הצמיד הזה כדי לשפר את הנוחות שלו. הבזל של השעון מגיע עם חריצים בצורת משולש. 

אקסקליבר מונובלנסייר טיטניום. מקור - Monochrome Watches.
אקסקליבר מונובלנסייר טיטניום. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם לוח הסקלטון המוכר של סדרת האקסקליבר, עם הגשרים החוצים את כל לוח השעון ועם הכוכב בעל חמש הזרועות בצד ימין של לוח השעון. מתחת לכוכב, שמגיע בציפוי NAC, אנו רואים את גלגלי השיניים ואבני החן המעטרות את המנגנון, שנראה כאילו ״מעטרות״ את לוח הסקלטון ושוברות את המראה המונוכרומטי שלו באלגנטיות. עם זאת, חשוב לציין, שלפחות מהתמונות, הלוח נראה לא נוח לקריאה, כשגם מחוגי השעון העשויים מזהב לבן, מגיעים באותו גוון בדיוק וייתכן כי בשעות מסוימות הם ״ייבלעו״ ברקע של לוח השעון.

אקסקליבר מונובלנסייר טיטניום – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר RD720SQ – מנגנון אוטומטי מבית רוג׳ר דובואי. קליבר RD720SQ הוא מנגנון סקלטון, שמגיע עם מיני רוטור ואפשר לראות אותו ואת העיצוב שלו, המתכתב בצורה נהדרת עם המראה הכללי של השעון, מבעד לגב השקוף של השעון.

המנגנון בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
המנגנון בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כח של 72 שעות, כשהוא מגיע עם חותם ז׳נבה היוקרתי. 

אז מה חדש בעצם?

כאמור, השעון הראשון בסדרת האקסקליבר של רוג׳ר דובואי שמגיע כולו בטיטניום, כשרוג׳ר דובואי החליטה לוותר על צבעים וקישוטים שונים ולשמור על השעון הזה נקי ככל האפשר.

צמיד טיטניום משודרג שעוצב מחדש עבור השעון הזה. מקור - Monochrome Watches.
צמיד טיטניום משודרג שעוצב מחדש עבור השעון הזה. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של רוג׳ר דובואי, רפרנס RDDBEX0956, מגיע בייצור סדרתי. אבל אם חשבתם שהעובדה שמדובר בייצור סדרתי אומרת שיהיה לכם יותר קל לרכוש אותו, תרשו לנו להרגיע אתכם ולספר לכם כי תג המחיר שלו עומד על 66,500 דולרים, לפני מיסים.

אקסקליבר מונובלנסייר טיטניום. מקור - Monochrome Watches.
אקסקליבר מונובלנסייר טיטניום. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

בניגוד למותגים אחרים, שלוקחים מנגנונים קיימים והופכים אותם לגרסאות סקלטון, ברוג׳ר דובואי מתכננים את מנגנוני הסקלטון של החברה מראש כמנגנונים כאלו. בהתאמה, רוג׳ר דובואי מייצרת ומגלפת כל חלק מהמנגנון בעצמה, לאחר מכן הם עוברים עיבוד בעבודת יד ורק לאחר מכן מורכבים והופכים למנגנון השלם. אין ספק כי מדובר במותג ששייך לקצה העליון של שוק שעוני היוקרה, עם עיצובים מתקדמים ומנגנונים מרשימים לא פחות. המחיר? בהתאם … 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של רוג׳ר דובואי.