אייבל פרידריך הסלר (Abel Frédéric Hasler) נולד בשנת 1861 בשוויץ. שניים מאחיו הקימו מפעל לשעונים בג’נבה. אח נוסף הקים מפעל קטן בבייל-ביין. ששה מבניו, ביניהם פול הסלר, למדו את מלאכת ייצור השעונים. משפחת הסלר – אייבל פרידריך ומאוחר יותר פול בנו, עסקו מאז שנת 1881 בענף ייצור השעונים. המפעל שהקים פול הסלר יהפוך במרוצת השנים לחברה השוויצרית הקטנה דבוסה. לציון שנת ה-140 לחברה או ליתר דיוק – להיסטוריה של משפחת הסלר בענף השעונים, משיקה דבוסה שני שעונים חדשים בסדרת הארגונאוטיק שלה,  במהדורה מוגבלת של 140 יחידות כל אחד. ארגונאוטיק פחמן מהדורה מוגבלת – מוזמנים להכיר אותם ביחד איתנו.

ארגונאוטיק פחמן מהדורה מוגבלת – מפרט טכני

דבוסה משיקה כאמור שני שעונים חדשים. שניהם יגיעו בגוף העשוי מסגסוגת המורכבת מפחמן עם פלדת אל-חלד. גוף השעון מגיע בקוטר של 43 מ”מ ובעובי של 13.5 מ”מ. השעונים מגיעים עם בזל קרמי.

ארגונאוטיק פחמן מהדורה מוגבלת.
ארגונאוטיק פחמן מהדורה מוגבלת.

ההבדל בין שני השעונים מגיע בערכת הצבעים שלהם. הדגם הראשון, רפרנס 161.589.75, מגיע בצבע צהוב נאון. הדגם השני, רפרנס 161.589.65, מגיע בצבע נאון כתום. הצבעים הללו משמשים את דבוסה לאינדקסי השעה, מחוגי השעון ולרבעון הדקות הראשון בבזל השעון.

ארגונאוטיק פחמן מהדורה מוגבלת.
ארגונאוטיק פחמן מהדורה מוגבלת.

לוח השעון מגיע עם מרקם מחוספס עדין, שמשתלב היטב עם המראה הכללי של השעון ומבליט את האינדקסים הזוהרים.

לוח שעון בגימור מחוספס עדין.
לוח שעון בגימור מחוספס עדין.

דבוסה תשווק את השעונים עם רצועת גומי שחורה, כשהיא תספק רצועת נאטו נוספת עם השעונים. הרצועות מגיעות בצבע שחור עם פס בצבע נאון זוהר התואם לצבע השעון.

צבעי נאון זוהרים.
צבעי נאון זוהרים.

ארגונאוטיק פחמן מהדורה מוגבלת – מנגנון

בתוך השעונים אנו מוצאים את “מנגנון הבית” של דבוסה – ה-DAV3021. אמנם אנחנו קוראים לו מנגנון הבית, אבל כמובן לא מדובר במנגנון אינהאוס. ה-DAV3021 של דבוסה הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות. הוא מבוסס על קליבר SW-200 האמין והנפוץ של סליטה.

רצועת נאטו עם פס מרכזי דק בצבע השעון.
רצועת נאטו עם פס מרכזי דק בצבע השעון.

אז מה חדש בעצם? 

שני שעונים חדשים בסדרת הארגונאוטיק של דבוסה, בגוף העשוי מסגסוגת מעניינת, המשלבת כאמור פחמן ופלדת אל-חלד. השעונים מגיעים כאמור במהדורה מוגבלת של 140 יחידות לכל דגם, כשדבוסה בוחרת להם בצבעי נאון זוהרים, שמעניקים להם מראה מיוחד. על גב השעונים נמצא חריטה המציינת כי מדובר במהדורה מוגבלת.

דבוסה קרבון מהדורה מוגבלת - זוהרים בחשיכה.
דבוסה קרבון מהדורה מוגבלת – זוהרים בחשיכה.

כמה זה עולה לנו?

שני השעונים החדשים זמינים לרכישה באופן מיידי אצל המשווקים המורשים של דבוסה ברחבי העולם. תג המחיר שלהם עומד על 4,800 ש”ח.

דבוסה ארגונאוטיק פחמן מהדורה מוגבלת.
דבוסה ארגונאוטיק פחמן מהדורה מוגבלת.

השורה התחתונה 

שנת 2021 התחילה רק לפני מספר ימים ואנחנו עדיין במצב רוח חגיגי. אז בואו נשאיר את מלחמות ההומאז’ לפעם אחרת, כבר דנו בה מספר פעמים. אבל היות ואי אפשר להתעלם מהפיל שבחדר, אז תרשו לנו רק להגיד שאמנם דבוסה ידועה בשעוני ההומאז’ שלה, אבל סדרת הארגונאוטיק מציעה מגוון שעונים עם סגנון ואופי משלהם. שני השעונים החדשים מצטרפים למגוון הזה, כשהם מציעים מראה קליל וצעיר מצד אחד וקשוח וספורטיבי מצד שני.  תג המחיר שלהם סביר ונגיש לכל כיס, לכם נשאר רק להחליט באיזה צד אתם …

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של דבוסה.