בעוד מספר ימים תפתח תערוכת השעונים הגדולה בעולם, באזלוורלד 2019, בעיר באזל שבשוויץ. התערוכה השנה עומדת בסימן תהפוכות רבות שעברו עליה בחודשים האחרונים. אז לאחר שהבנו שהודעת הפרישה של קבוצת סווטש מהתערוכה לא מוטטה אותה והחל מהשנה הבאה נזכה לראות תערוכה במתכונת שונה מעט, עם תיאום תאריכים עם תערוכת SIHH, הגיע הזמן להכיר קצת יותר טוב את החגיגה הגדולה ביותר בעולם לחובבי שעונים. הגורו אסף עבורכם 6 עובדות (ועובדות בונוס מיוחדת) שיעזרו לכם להכיר ולהתכונן טוב יותר לתערוכה החשובה ביותר בעולם השעונים.

מה זה באזלוורלד ?

באזלוורלד, או לפעמים יריד בזל, היא תערוכת השעונים והתכשיטים הגדולה בעולם. התערוכה נמשכת לאורך שבוע שלם והיא מקבצת אליה מספר עצום של חברות. למרות הודעת הפרישה של קבוצת סווטש וחברות אחרות שהצטרפו אליה, עדיין יגיעו לתערוכה 500 חברות שונות. כ-20 אלף עובדים עמלים במשך כששה שבועות לפני תחילת התערוכה על ההקמה שלה. בימים הטובים של באזלוורלד היא ארחה כ-120,000 מבקרים וכ-3,600 עיתונאים.

מה מיוחד בתערוכה ?

מיטב יצרניות השעונים והתכשיטים בעולם מתקבצים אליה ובדרך כלל משתמשים בבמה הנפלאה של התערוכה להצגת הקולקציות החדשות שלהן, שיהפכו למוצרים החמים ביותר בעולם מוצרי היוקרה בשנה הקרובה. עבור מפיצים ומשווקי שעונים, זאת הזדמנות מצוינת לפגוש את יצרניות השעונים ולהכיר את הדגמים החדשים וכמובן לבצע הזמנות שלהם לקראת השנה החדשה.

אולם התצוגה בתערוכת באזלוורלד. מקור - באזלוורלד.
אולם התצוגה בתערוכת באזלוורלד. מקור – באזלוורלד.

האם אפשר לקנות שעון או תכשיט בתערוכה ?

התשובה הרשמית היא לא. התערוכה לא מיועדת למכירת מוצרים, אלא להצגה שלהם. השעונים והתכשיטים שמוצגים בתערוכה מוצגים מאחורי קופסאות זכוכית, כאשר ישנו איסור על הוצאה של מוצר מתוך הקופסאות הללו. יחידי הסגולה שזוכים להתרשם מקרוב, לגעת ואולי אפילו לענוד לכמה שניות את השעונים החדשים הם עיתונאים שמוזמנים לחדרים סגורים שם מציגים בפניהם את הדגמים החדשים, עם אבטחה קפדנית.

קבוצת סווטש לא תופיע בתערוכה. מי כן ?

אל תדאגו, יש לא מעט יצרניות שעונים אחרות שיופיעו בתערוכה. גוצ’י, EDOX, אוריס, ברייטלינג, קארל פ. בושרר, פרדריק קונסטנט, אלפינה, רולקס, טודור, שאנל, שופארד, פטק פיליפ, זניט, הובלו, טאג הויר, בולגרי ופורשה דיזיין הם השמות הגדולים, אך לצידן נראה עוד יצרניות שעונים ותכשיטים כמו סייקו, גרנד סייקו, סיטיזן, קסיו, מיוטה, גראף, DOXA ועוד.

התערוכה – יצירת מופת בפני עצמה

חובבי שעונים רגילים לדבר על יצירות מופת כאלו ואחרות, אבל גם באזלוורלד בעצמה היא יצירת מופת של ממש. כתערוכה שמרכזת בתוכה את יצרני השעונים המובילים בעולם, אולמות ודוכני התצוגה הם מהמרשימים והמתקדמים ביותר בעולם. מלבד דוכני השעונים, ניתן למצוא בתערוכה אולם המוקדש לתחום אמנות השעונים, או כפי שהוא מכונה Métiers des Horlogers, אולם התצוגה ליצרניות השעונים, ה-Show Plaza תמצאו מסלול מרהיב הבנוי ב-240 מעלות, זרוע מסכי לד, זוכה לכבוד הראוי לו וסביר להניח  שגם מי שהוא לא חובב שעונים או תכשיטים מובהק יתקשה שלא להתפעל מהתערוכה ומהדוכנים השונים.

אפליקציה ייעודית

מפחדים ללכת לאיבוד בין אינסוף דוכני התצוגה השונים ? אל דאגה. אתם מוזמנים להוריד אפליקציה שנבנתה במיוחד לתערוכה שתעזור לכם להתעדכן בכל החדשות האחרונות, למצוא בקלות את המיקום של המציגים השונים, כשהיא כוללת מפות תלת ממדיות הניתנות להגדלה ואפילו חיבור אלחוטי בחינם לטובת המבקרים המשתמשים באפליקציה.

חדשות שוטפות ועדכונים מצוות ווטשגורו

אם אתם שואלים את עצמכם איך מתעדכנים בכל החדשות וההשקות הרלוונטיות מהתערוכה, אתם לא צריכים לדאוג. צוות WatchGuru יוצא לבקר בתערוכה וידאג לספק לכם את כל החדשות, ההכרזות, ההשקות ובעיקר התמונות של כל המוצרים החמים והחדשים שיגיעו אלינו משוויץ בשבוע הקרוב. מוזמנים לעקוב אחרינו !