בשבועות שלפני תערוכת באזלוורלד, הרשת שוצפת וקוצפת באין סוף ספקולציות ותחזיות באשר למה שנראה בתערוכה. הגורו ליקט למענכם את כל השמועות החמות ביותר מהענף:

רולקס (Rolex)

כמו לפני כל תערוכת באזלוורלד, רולקס גורמת לצונאמי של השערות בדבר למה תציג השנה. כאמור, הרשת שוצפת וקוצפת עם השערות, אך בראשן עומדות שומעות עיקשות על כך שהרולקס אקספלורר 2 עומד לקבל בזל קרמי, לראשונה בהיסטוריה של הדגם. האקספלורר הוא אחד משעוני הספורט של רולקס, והוא האחרון מבינהם, פרט לאקספלורר 1, שעדיין לא קיבל בזל קרמי. הדייטונה, הסאבמרינר, היאכטמאסטר והסידוולר – כל אחד ואחד מהם קיבל בזל קרמי בשלב כלשהו בשני העשורים האחרונים, ועושה רושם שדעת הקהל היא שהבא בתור הוא האקספלורר 2 המיוחד. באשר לאקספלורר 1 – ייתכן ונראה גירסא חדשה של השעון עם לוח כסוף או לבן – בדומה למה שפנריי השיקה ממש בימים האחרונים.

שמועה נוספת אשר מכה גלים נוגעת למילגאוס – שמועות עקשות מציינות כי הדגם יעבור מייקאובר גדול, ויהפוך את עורו לחלוטין. המילגאוס הוא שעון עבודה קלאסי עם מטרה ברורה – ביכולתו של הדגם לספוג רמות מגנטיות אדירות מבלי שהעובדה הזו תשפיע על המנגנון, והוא ידוע כאחד השעונים העמידים ביותר למגנטיות כיום, ושעון פורץ דרך לזמן בו הושק. חלק עיקרי בשמועה זו מדבר גם על מנגנון חדש לחלוטין לדגם, ולאחר סיום הייצור של המילגאוס בעל הלוח הלבן, יהיה מעניין לראות מה רולקס תעשה עם הדגם, אם בכלל.

אבל השמועה החמה ביותר ברולקס, כפי הנראה, היא השקה אפשרית של הסאבמרינר – רב המכר הבלתי מעורער של רולקס – בקוטר 36 מ”מ. שעון כזה נשמע כמו מסחטת מזומנים מדהימה בשביל רולקס – היות והסאבמרינר הוא הדגם הכי נמכר ומבוקש שלה, לייצר אותו בקוטר נוסף (פרט לקוטרו הרגיל – 40 מ”מ) פותח לקהל אדיר של אנשים את האפשרות לענוד אותו, וכתוצאה מכך גם היקף המכירות של הדגם ירקיע שחקים. בנוסף, נטען כי גם הסאבמרינר יקבל מנגנון מעודכן – מנגנון שיאפשר לצמצם את עוביו של השעון (כפי שרולקס עשתה בשנה שעברה עם הדייטג’אסט 41 החדש), ואולי אף יוצג בוריאציות נוספות פרט לקיימות (פלדה עם בזל שחור, טוטון עם בזל שחור, טוטון עם בזל ולוח כחולים וזהב לבן עם בזל ולוח כחולים), כמו סאבמרינר עם בזל כחול ולוח שחור.

GMT MASTER II בוריאציית קולה (תוכלו לקרוא עוד במילון ווטש גורו המלא למונחי רולקס) – גם הוא אפשרי. יתכן וזה נכון עקב שמועות עקשות על הפסקת הייצור של ה-GMT באטמן. ניתן להסיק באופן דיי ודאי כי גם הדגם הזה יהפוך לרב מכר היסטרי, שני רק לדייטונה בנחשקותו.

ממש אתמול, העלנו כאן ידיעה בלעדית על שמועה על דגמי רולקס אפשריים שיושקו בתערוכה, כמו הבטמן בתמונה מעל לפסקה זו. האם אלו הם אכן השעונים החדשים של רולקס? נדע בקרוב מאוד…

סייקו (Seiko)

במהשך להשקות של סייקו מהשנים האחרונות, נטען רבות כי היצרנית היפנית תשיק את הסייקו 6105, אחד משעוני הצלילה הרבים של היצרנית. מהלך זה נראה הגיוני, היות וסייקו כבר שחררה את האלפיניסט הכחול ממש לפני מספר ימים, והאלפיניסט היה האחרון בשורה של השקות של דגמי עבר ובריאציות מעודכנות שלהם.

תערוכת באזלוורלד מציינת השנה גם יום הולדת 50 לסייקו אסטרון – שעון הקוורץ הראשון בהיסטוריה, ובין הגורמים הראשיים למשבר הקוורץ שהוריד את כל תעשיית השענות השוויצרית על הברכיים. ייתכן כי סייקו תשיק מהדורה לציון 50 שנים לדגם זה.

טודור (Tudor)

ב-2018 השיקה טודור את הבלאק ביי GMT בוריאציית פפסי, כמו השעונים של האחות הגדולה בדגמי ה-GMT MASTER. הדגם זכה להצלחה מסחררת בכל העולם וכיום קשה מאוד להשיג אותו עם רצועת חוליות – מהלך דומה לזה שמתרחש ברולקס עם כל אחד ואחד מדגמי הפלדה של היצרנית. השנה, תחזיות עקשות – אשר מבוססות על הדלפה מקרית (או שלא…) של טודור עצמה, מדברות על השקה מחודשת של הטודור סאבמרינר – השקה שהיא עצמה עושה לנו קצת בלאגן בראש, כי ממש לא מזמן ספרנו לכם על הטודור BB58, שהוא עצמו מהווה הנצחה לאותו טודור סאבמרינר… מבולבלים? גם אנחנו. אבל נראה שהמצב לא מבלבל עד כדי כך – ה-BB58 יישאר במצבו הידוע כעת, והטודור סאבמרינר – אם אכן יושק – יעמוד לצידו לא כהנצחה, אלא כהוצאה מחודשת.

זניט (Zenith)

זניט היא אחת היצרניות שלא מפסיקה להפגיז, כאשר בממוצע בחודשים האחרונים ראינו לפחות 2 השקות בחודש. ההשקה האחרונה של היצרנית הייתה של הדפיי קלאסיק בכחול ובלבן קרמיים, ועושה רושם שבתערוכת באזלוורלד נזכה לראות דגמים נוספים בליין הזה, אולי אפילו עם קומפליקציות כאלו ואחרות.

אנחנו כנראה נקבל את הכרונומאסטר 2.0 – שיפור של מנגנון הכרונומאסטר המוכר, ובנוסף אליו ייתכן ויוצג מנגנון חדש ביצור סדרתי של זניט שעובד בתדר של 108,000 פעימות בשעה. דגם העלית המוכר של זניט חוגג השנה 25 שנים, לא ברור עדיין אם זניט תבחר לציין את המאורע במסגרת התערוכה, אבל מנגנון נוסף שחוגג הוא האל פרימרו – אשר על המהדורה המיוחדת לרגל 50 שנים לדגם דיווחנו לכם ממש לא מזמן – לא ברור אם זניט תבחר לציין את המאורע בדרכים נוספות, אך הצגה רשמית של המארז המיוחד בוודאי תתבצע בבאזלוורלד.

הגורו ידווח לכם בלייב במהלך כל תערוכת באזלוורלד על כל ההשקות הכי חמות.