לפני כשנתיים הציגה ריצ׳רד מיל את שעון ה-RM UP-01 FERRARI, שעון בעובי של 1.75 מ״מ בלבד, שהפך כמובן מיד עם השקתו לשעון הדק ביותר בעולם. בבולגרי, שמתמחה בשעונים דקים גם היא, חיכו כמעט שנתיים עד לתערוכת Watches And Wonders האחרונה, כדי להציג את התשובה שלהם לשעון הזה ובעצם להחזיר לעצמה את הכתר עם שעון חדש – בולגרי אוקטו פיניסימו אולטרה COSC – שעון בעובי של 1.7 מ״מ בלבד. למעשה, השעון החדש שובר שני שיאים – הוא לא רק השעון המכאני הדק ביותר שיוצר אי פעם, אלא הוא גם השעון הדק ביותר אי פעם עם הסמכת כרונומטר. מוזמנים להכיר את יצירת המופת החדשה ביחד איתנו.

בולגרי אוקטו פיניסימו אולטרה COSC – מפרט טכני

השעון החדש של בולגרי מגיע בגוף בקוטר של 40 מ״מ ובעובי של 1.7 מ״מ בלבד כאמור. גוף השעון מורכב ממספר חלקים, כשהחלק האמצעי של גוף השעון, לוח השעון והרגליים עשויים מטיטניום עם גימור ייחודי בהתזת חול.

בולגרי אוקטו פיניסימו אולטרה COSC
בולגרי אוקטו פיניסימו אולטרה COSC

גב השעון, שמשמש גם למעשה כפלטה למנגנון השעון, עשוי מטונגסטן-קרביד עם צפיפות גבוהה במיוחד. לבולגרי כבר יש שעון אוקטו פיניסימו אולטרה, שמגיע בעובי של 1.8 מ״מ, כשלמעשה המהנדסים של בולגרי, ביחד עם אנשי Concepto, יצרנית מנגנונים עצמאית מלה שו-דה-פונד, הצליחו להגיע להישג המרשים באמצעות אופטימיזציה של זכוכית הספיר של השעון ושינויים קלים במבנה המנגנון שאיפשרו את ה״גילוח״ של אותו מ״מ חשוב כל כך, בדרך לשיא החדש.

בולגרי אוקטו פיניסימו אולטרה COSC
בולגרי אוקטו פיניסימו אולטרה COSC

לוח השעון – או למעשה השכבה האחת שמרכיבה גם את מנגנון השעון וגם את לוח השעון, מציג לוח שעות אפור בחלק הימני העליון, כשמתחתיו אנו מוצאים את לוח הדקות של השעון, בגוון זהה ובתוכו הכיתוב – CHRONOMETER CERTIFIED – מוסמך כרונומטר.

גב השעון הוא גם פלטת המנגנון
גב השעון הוא גם פלטת המנגנון

את תצוגת השניות שילבה בולגרי על גבי הגלגל הרביעי של המנגנון, שנמצא בפינה השמאלית התחתונה מעל ללוח הדקות.

מרכיבים את יצירת המופת
מרכיבים את יצירת המופת

את המראה המדהים של השעון הזה משלים צמיד הטיטניום האינטגרלי, שגם הוא נחשב להישג הנדסי מרשים, כשהוא מגיע בעובי של 1.5 מ״מ בלבד.

מראה מונוכרומטי-עתידני
מראה מונוכרומטי-עתידני

בולגרי אוקטו פיניסימו אולטרה COSC – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר BVL180 של בולגרי – מנגנון מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. המנגנון מגיע כאמור עם הסמכת כרונומטר הווא מספק רזרבת כוח של 50 שעות.

בולגרי אוקטו פיניסימו אולטרה COSC
בולגרי אוקטו פיניסימו אולטרה COSC

כאמור, המנגנון הוא למעשה חלק מלוח השעון, כשבגב השעון אנו מוצאים את החריטה OCTO ומתחתיה FINISIMMO ULTRA בכתב מחובר, כשעל גלגל שיניים שהוא למעשה כתר השעון אנו מוצאים את הכיתוב 20 – לציון כמות היחידות במהדורה המוגבלת של השעון.

מרכיבים את יצירת המופת
מרכיבים את יצירת המופת

אז מה חדש בעצם?

בשנת 2017 הציגה בולגרי את שעון ה-OCTO FINISIMMO האוטומטי, שהגיע בעובי של 5.15 מ״מ בלבד. שבע שנים לאחר מכן, בולגרי מצליחה להדהים עם שעון בעובי של 1.7 מ״מ בלבד, שעון דק פי 3 לעומת ה-OCTO FINISIMMO AUTOMATIC.

שעון דק יותר פי 3 בשבע שנים
שעון דק יותר פי 3 בשבע שנים

אם ההישג הזה לא מרשים מספיק, תרשו לנו להזכיר לכם שמדובר בשעון עם מנגנון עם הסמכת כרונומטר, כלומר, מנגנון אמין מספיק כדי לעמוד במבחנים הקפדניים של ה-COSC.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של בולגרי, רפרנס 104081, מגיע באריזה מיוחדת עם תצוגה דיגיטלית, שתאפשר לרוכשי השעונים לכוון את הזמן הרצוי, ללחוץ על כפתור ולמעשה הקופסה תמתח את הקפיץ הראשי במלואו ותכוון את השעה הרצויה באופן אוטומטי תוך מספר שניות. בגב השעון בולגרי משלבת Datamatrix קטן וקומפקטי, שמחליף את קוד ה-QR מהדגמים הקודמים, כשהוא מאפשר לבולגרי להציג מידע רב יותר על החברה ועל השעון. השעון יגיע במהדורה מוגבלת של 20 יחידות, כשתג המחיר שלו עומד על 600 אלף אירו.

הקופסה המיוחדת של השעון
הקופסה המיוחדת של השעון

השורה התחתונה

אם חשבנו שהשיא של ריצ׳רד מיל מרשים כל כך שלא בטוח שהוא יישבר כל כך בקלות, באה בולגרי ומראה לנו שלא רק שהיא שוברת אותו תוך פחות משנתיים, אלא שהיא גם מוסיפה להישג הזה עם מנגנון עם הסמכת כרונומטר. אמנם מדובר ביצירת מופת הורולוגית שהיינו מקבלים גם ללא האריזה הייחודית, אבל בבולגרי מראים לנו שבחברה חושבים על הכל עד הסוף ומספקים אפילו אריזה שמותחת ומכוונת את השעון בלחיצת כפתור, כשהיא מספקת חבילה מושלמת ביחד עם השעון המדהים הזה. מה עוד אפשר לבקש? אה, כן, נו, רק איזה 600 אלף אירו מיותרים …

למעבר לאתר של בולגרי.