אמרתם בולגרי, אמרתם מתומן, לא? טוב נו, לא תמיד. או שכן? תיכף נראה. יצרנית השעונים האיטלקית משיקה שעון חדש שמנסה “לצאת מהמסגרת” של השעונים המתומנים של החברה. בולגרי אוקטו רומא וורלדטיימר – שעון המציג את השעה באזורי זמן שונים ברחבי העולם. אז אם אתם טיפוסים שמרבים לטוס (לפני הקורונה, אתם יודעים …) או סתם אוהבים לדעת מה השעה במקומות שונים ברחבי העולם בכל רגע נתון, יכול להיות שזה השעון בשבילכם? הצטרפו לגורו ותגלו …

בולגרי אוקטו רומא וורלדטיימר – מפרט טכני

השעון החדש של בולגרי מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד 904L בקוטר של 41 מ”מ ובעובי של 11.35 מ”מ. בולגרי מציעה שני דגמים של השעון. דגם אחד יגיע בפלדת אל-חלד “נקיה”, הדגם השני יגיע עם ציפוי DLC בצבע שחור. הדגם השחור יגיע עם לוח שחור, הדגם “הנקי” יגיע עם לוח כחול בגימור קרני שמש.

בולגרי אוקטו רומא וורלדטיימר - הדגם עם ציפוי ה-DLC. מקור - Hodinkee.
בולגרי אוקטו רומא וורלדטיימר – הדגם עם ציפוי ה-DLC. מקור – Hodinkee.

לוח השעון נקי למדי, עד כמה שאפשר לעשות שעון וורלדטיימר קריא. בחלק החיצוני של לוח השעון אנו מוצאים טבעת עם 24 ערים עליה. בין הטבעת החיצונית לחלק המרכזי של לוח השעון אנו מוצאים טבעת נוספת, עם הספרות 1 עד 24. הטבעות הללו הן כמובן טבעות הוורלדטיימר – שעון עולמי.

לוח נקי (יחסית) לשעון וורלדטיימר. מקור - Hodinkee.
לוח נקי (יחסית) לשעון וורלדטיימר. מקור – Hodinkee.

איך זה עובד? באמצעות משיכה של הכתר למיקום הנכון, ניתן להזיז את הטבעת החיצונית. ברגע שמגיעים עם העיר הרצויה לשעה 12, מכוונים את מחוגי השעון עד שמחוגי השעות והדקות מצביעים על השעה הנכונה באיזור הזמן הנבחר. יש לוודא כי הזמן המופיע בטבעת ה-24 שעות מתאים לשעה באזור הזמן הנבחר. במידה והם מתואמים ומכוונים – ניתן לקרוא את השעה בכל אחד מ-24 אזורי הזמן במבט חטוף בשעון.

צמיד אינטגרלי בדגם בפלדת האל-חלד "הנקי". מקור - Hodinkee.
צמיד אינטגרלי בדגם בפלדת האל-חלד “הנקי”. מקור – Hodinkee.

הדגם שמגיע עם ציפוי DLC שחור יגיע עם רצועת בד. הדגם “הנקי” יגיע עם צמיד אינטגרלי מפלדת אל-חלד.

בולגרי אוקטו רומא וורלדטיימר – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר BVL257. מנגנון אינהאוס אוטומטי, שפותח באופן מלא על ידי בולגרי בלה סניטייר. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 42 שעות.

קליבר BVL257. מקור - TimeandWatches.
קליבר BVL257. מקור – TimeandWatches.

המנגנון מכיל 261 רכיבים וניתן לראות אותו מבעד לגב השקוף של השעון.

המנגנון מבעד לגב השקוף. מקור - Hodinkee.
המנגנון מבעד לגב השקוף. מקור – Hodinkee.

אז מה חדש בעצם?

שעון הוורלדטיימר הראשון של בולגרי בסדרת האוקטו, עם מנגנון אינהאוס חדש וביצוע נקי לפונקציית הוורלדטיימר.

בולגרי אוקטו רומא וורלדטיימר - שני הדגמים החדשים. מקור - Hodinkee.
בולגרי אוקטו רומא וורלדטיימר – שני הדגמים החדשים. מקור – Hodinkee.

כמה זה עולה לנו?

בולגרי משיקה כאמור שני דגמים של השעון החדש. דגם בפלדת אל-חלד “נקיה”, רפרנס 10381 ודגם עם ציפוי DLC שחור – רפרנס 10396. שני השעונים יגיעו עם תג מחיר זהה – 8,350 דולרים.

בולגרי אוקטו רומא וורלדטיימר. מקור - Hodinkee.
בולגרי אוקטו רומא וורלדטיימר. מקור – Hodinkee.

השורה התחתונה

כשאנחנו שומעים על בולגרי, אנחנו אולי חושבים קודם כל על ייצור תכשיטים. אבל למותג הנפלא הזה יש קולקציית שעונים נהדרת שרק הולכת ומתרחבת עם השנים והתוספת האחרונה לשעונים של החברה, הוורלדטיימר, היא בהחלט תוספת מתבקשת ומרשימה. אז אם חיפשתם שעון GMT או וורלדטיימר ונמאס לכם להיות ברשימת המתנה ל-GMT MASTER או שהחלטתם שאתם לא משלמים לפליפרים, השעון החדש של בולגרי יכול להיות אופציה מעניינת בשבילכם, במיוחד בגרסה עם הצמיד האינטגרלי.

למעבר לאתר של בולגרי.