כשאנחנו חושבים על בולגרי, אנחנו חושבים בדרך כלל על שעוני האוקטו פיניסימו שלה ונוטים לשכוח את סדרת האלומיניום הנהדרת שלה, כשכל פעם שאנחנו מקבלים בה שעון חדש אנחנו נזכרים עד כמה היא מיוחדת. בשבוע שעבר השיקה בולגרי שני שעוני כרונוגרף חדשים בסדרה הזאת, רפרנס 103722 ורפרנס 103868. בולגרי אלומיניום כרונוגרף 2023 – מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו.

בולגרי אלומיניום כרונוגרף 2023 – מפרט טכני

שני השעונים החדשים של בולגרי מגיעים בגוף בקוטר חדש – 41 מ״מ במקום 40 מ״מ בדגמי הכרונוגרף האחרונים שהציגה החברה בשנת 2020.

בולגרי אלומיניום כרונוגרף 2023. מקור - TimeandWatches.
בולגרי אלומיניום כרונוגרף 2023. מקור – TimeandWatches.

כמו כל שעוני סדרת האלומיניום, גוף השעון ולוח השעון עשויים מאלומינים, כשצמידי השעונים עשויים מגומי.

בולגרי משיקה שני רפרנסים חדשים – רפרנס 103722 ורפרנס 103868. הדגם הראשון מגיע עם לוח שחור-לבן, בעוד הדגם השני מגיע עם לוח שכולו שחור. השעונים מגיעים עם לוחות במראה ספורטיבי, עם סידור לוחות קטנים בתצורת 3-6-9. הלוח הקטן בשעה 3 הוא לוח שניות קטן, הלוח בשעה 6 הוא לוח 12 שעות, כשהלוח בשעה 9 הוא לוח כרונוגרף 30 דקות.

בולגרי אלומיניום כרונוגרף 2023. מקור - TimeandWatches.
בולגרי אלומיניום כרונוגרף 2023. מקור – TimeandWatches.

הלוחות הקטנים מגיעים עם תבנית מעגלית חוזרת, כשהם שקועים מעט. השעון השחור מגיע עם אינדקסים בלבן, כשהלוח הלבן מגיע עם אינדקסים שחורים.

כתר וכפתורי כרונוגרף העשויים מטיטניום. מקור - TimeandWatches.
כתר וכפתורי כרונוגרף העשויים מטיטניום. מקור – TimeandWatches.

הבזל של השעון עשוי מגומי ועליו אנו מוצאים את הכיתוב BVLGARI האייקוני. הכתר, לחצני הכרונוגרף וגב השעון עשויים מטיטניום בציפוי DLC שחור, כשהם משתלבים בצורה נהדרת עם המראה הכללי של השעון.

בולגרי אלומיניום כרונוגרף 2023 – מנגנון

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר B381, מנגנון כרונוגרף אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות ומספק רזרבת כוח של 42 שעות.

גב השעון העשוי מטיטניום. מקור - TimeandWatches.
גב השעון העשוי מטיטניום. מקור – TimeandWatches.

על גב השעון אנו מוצאים את הכיתוב המסתורי BB 41 AT CH, שנשמע כמו איזה קוד, אבל בפועל מתייחס למפרט של השעון – האותיות BB מייצגות Bulgari Bulgari, ה-41 מייצג את הקוטר של השעון, האותיות AT ו-CH מתייחסות לאלומיניום-טיטניום כרונוגרף.

אז מה חדש בעצם?

על פניו החומרים שבהם משתמשת בולגרי נשמעים פשוטים למדי – אלומיניום וגומי, אבל בפועל מדובר בגרסאות מתקדמות מאוד של החומרים הללו. האלומיניום שבו משתמשת בולגרי הוא סגסוגת אלומיניום 6028 באיכות המתאימה לשימושים אווירונאוטיים, כשהגומי שבו משתמשת בולגרי הוא גומי FKM – הגומי הקשיח ביותר והעמיד ביותר שנמצא בשימוש בתעשיית השעונים.

כמה זה עולה לנו?

שני השעונים החדשים של בולגרי, רפרנס 103722 (לוח פנדה) ורפרנס 103868 (לוח שחור), מגיעים עם תג מחיר זהה של 5,000 אירו. השעונים מגיעים עם הצמיד הייחודי של סדרת האלומיניום, המשלב צמיד גומי עם חוליות אלומיניום.

בולגרי אלומיניום כרונוגרף 2023. מקור - TimeandWatches.
בולגרי אלומיניום כרונוגרף 2023. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

שני שעוני כרונוגרף  שמצטרפים לקולקציית האלומיניום כרונוגרף של בולגרי, בקוטר מעניין. אמנם מדובר בהגדלה במ״מ אחד בלבד, אבל בניגוד לחברות רבות שדווקא מקטינות את השעונים שלהן, כאן דווקא בולגרי מגדילה מעט את השעון, כשעל פניו, לא נראה כי יש סיבה טכנית כלשהי (למשל מנגנון גדול יותר) להגדלה הזאת.

למעבר לאתר של בולגרי.