בשנת 1977 בולגרי הייתה עדיין, בעיקר, יצרנית תכשיטים. היא מחליטה אז להשיק שעון שישנה לעד את ההיסטורה של המותג. שעון הבולגרי בולגרי. בפעם הראשונה בהיסטוריה של עולם השעונים, לוגו החברה הפך להיות חלק בלתי נפרד מעיצוב השעון. האותיות BVLGARI BLVGARI נחקקו על בזל השעון והפכו לאלמנט שמזוהה מאז עם שעוני החברה. השעון היה השעון הראשון של החברה שיוצר בקנה מידה מסחרי. בעקבות ההצלחה שלו, בולגרי הקימה חטיבת שעונים בנוישטל שבשוויץ, The Bulgari S.A Company, בשנת 1982. בחודש שעבר השיקה בולגרי גרסה חדשה לשעון הזה – בולגרי בולגרי שחור. הגורו יצא להכיר אותו.

בולגרי בולגרי שחור – מפרט טכני

השעון החדש של בולגרי, רפרנס 103540, מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 41 מ”מ. גוף השעון עובר ציפוי DLC שחור. בזל השעון הוא בזל קרמי בצבע שחור ועליו הלוגו האייקוני BVLGARI BVLGARI.

בולגרי בולגרי שחור. מקור - TimeandWatches.
בולגרי בולגרי שחור. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם לוח בצביעת לכה בצבע שחור. הגוונים השחורים הדומיננטיים בשעון מדגישים את לוח השעון, עליו אינדקסי שעה ומחוגים מוחלים, עם הספרות 12 ו-6 ותאריכון בשעה 3.

בולגרי בולגרי שחור. מקור - TimeandWatches.
בולגרי בולגרי שחור. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם צמיד העשוי גם הוא מפלדת אל-חלד בציפוי DLC, עם אבזם מתקפל. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

בולגרי בולגרי שחור – מנגנון

בתוך השעון פועל קליבר BVL 191. מנגנון אוטומטי מבית בולגרי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. המנגנון מספק רזרבת כוח של 42 שעות. קליבר 191 של בולגרי הוא מנגנון המצויד במגוון תכונות מתקדמות כמו Hacking Seconds ושינוי תאריך מהיר.

קליבר 191 של בולגרי. מקור - TImeandWatches.
קליבר 191 של בולגרי. מקור – TImeandWatches.

אז מה חדש בעצם? 

גרסה חדשה לשעון האייקוני של בולגרי בגווני שחור מרשימים. בולגרי תשיק בנוסף גם גרסת 33 מ”מ של השעון, רפרנס 103557. בניגוד לדגם הגדול יותר, גרסת ה-33 מ”מ תגיע עם מנגנון קוורץ ועם עמידות למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

הלוגו האייקוני בולגרי בולגרי. מקור - TimeandWatches.
הלוגו האייקוני בולגרי בולגרי. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

גרסת ה-41 מ”מ, רפרנס 103540 תגיע במחיר של 5,500 אירו. שעון הקוורץ בקוטר של 33 מ”מ, רפרנס 103557, יגיע במחיר של 3,700 אירו.

השורה התחתונה

לא בטוח שאם נבקש ממכם לחשוב על מותגי שענות עלית, המותג בולגרי יעלה בדעתכם. בולגרי נתפסת יותר כיצרנית תכשיטים, תחום בו היא קנתה לה מוניטין עולמי. אבל מאז שהשיקה החברה את הבולגרי בולגרי הראשון בשנת 1982, היא בהחלט שייכת לעולם הגבוה של שענות העלית. נכון, היא לא חלק מהשילוש הקדוש של עולם השעונים ואפילו רחוקה מזה, אבל היא עומדת כשווה בין שווה מול מותגים מהדרג השני והשלישי בעולם השעונים.

בולגרי בולגרי שחור. מקור - TimeandWatches.
בולגרי בולגרי שחור. מקור – TimeandWatches.

השעון החדש מגיע עם מראה מרשים ועם מנגנון אוטומטי מתקדם ובעיקר עם תג מחיר שלא יכאיב לכם בכיס. אז אם אתם מוכנים להיות קצת פתוחים למותגים לא שגרתיים, הבולגרי בולגרי השחור החדש הוא בהחלט אופציה נהדרת לשעון איכותי בלא הרבה כסף.

למעבר לאתר של בולגרי.