כשאנחנו שומעים על שיתוף פעולה של יצרנית שעונים עם מעצב יפני, החשודות המיידיות הן הובלו וסייקו. אבל מי שהפתיעה אותנו עם שעון מעניין ושיתוף פעולה מעניין עוד יותר היא דווקא בולגרי. בשעון החדש של החברה – בולגרי Fragment Design מהדורה מיוחדת (BVLGARI Fragment Special Edition) בולגרי משתפת פעולה עם המעצב היפני הנודע הירושי פוג׳יווארה (Hiroshi Fujiwara), מייסד מותג העיצוב הרב תחומי Fragment Design. הגורו יצא להכיר את השעון החדש, מוזמנים להצטרף אליו במסע (וירטואלי) ליפן.

קצת על Fragment Design 

הירושי פוג׳יווארה הוא אחד המעצבים היפניים הבולטים בעולם כיום. פוג׳יוורה, בן ה-57, מגיע בתחילת שנות השמונים ללונדון ומשם הוא ממשיך לניו יורק. פוג׳יווארה מתחבר ללהקות פאנק ורוק כמו הקלאש והסקס פיסטולס הבריטיות ו-Run DMC והביסטי בויז האמריקניות. הוא חוזר ליפן עם אוסף תקליטים והופך לאחד מהדי.ג׳ייז הראשונים בה שהתמחו בסצינת ההיפ-הופ. בשנת 1988 פוג׳יווארה מבין שהוא נמשך יותר ויותר לתחום הסטייל והוא פותח את המותג הראשון שלו – GOODENOUGH. מאז ועד לשנת 2003, פוג׳יווארה פתח מספר מותגים נוספים בשיתופי פעולה שונים, כשבשנת 2003 הוא מקים את הפרויקט הגדול ביותר שלו – Fragment Design.

הירושי פוג׳יווארה. מקור - instacopsneakers.
הירושי פוג׳יווארה. מקור – instacopsneakers.

בניגוד לפרויקטים ולמותגים הקודמים שלו, בהם ייצר מוצרי אופנה, Fragment Design לא מייצרת כלום. המותג בעצם ״מתמחה״ בלהפוך מוצרים של חברות אחרות לטובים ביותר שיש ועל הדרך – מוסיף להן את הסטייל והאמירה העיצובית של פוג׳יווארה. את השם Fragment Design ניתן למצוא על נעליים של נייקי, מכוניות הג׳יבלי של מזראטי, תרמוסים של סטארבאקס, מעילים של מונקלר ועוד.

המותג האחרון שזוכה לשיתוף הפעולה עם Fragment Design הוא כאמור בולגרי.

בולגרי Fragment Design מהדורה מיוחדת – מפרט טכני

השעון החדש של בולגרי מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. גוף השעון העגול מגיע בקוטר של 41 מ״מ בגוף שעון עגול בגימור מלוטש. בולגרי עיצבה מחדש את השעון האייקוני שלה עם בזל ועליו החריטה BVLGARI ו-FRGMT.

בולגרי Fragment Design מהדורה מיוחדת. מקור - timeandwatches.
בולגרי Fragment Design מהדורה מיוחדת. מקור – timeandwatches.

הבזל של השעון עוטף את לוח השעון, שמגיע בצבע שחור מט. לוח השעון נקי לחלוטין, כשאנו מוצאים בו את הכיתוב BVLGARI FRGMT בשעה 12 ובשעה 6 את הלוגו של Fragment Design.

בולגרי Fragment Design מהדורה מיוחדת. מקור - timeandwatches.
בולגרי Fragment Design מהדורה מיוחדת. מקור – timeandwatches.

בשעה 3 אנו מוצאים חלונית תאריכון, שכאילו ״נדחפה״ מעט אל עבר מרכז לוח השעון. השעון מגיע עם רצועת בד נאטו בפסים כחולים-אפורים ופס שחור במרכז הרצועה. הרצועה מקנה לשעון מראה ספורטיבי וצעיר.

בולגרי Fragment Design מהדורה מיוחדת – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר BVL 191 Solotempo. קליבר BVL 191 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספר רזרבת כוח של 42 שעות.

קליבר BVL 191 בגב השעון. מקור - timeandwatches.
קליבר BVL 191 בגב השעון. מקור – timeandwatches.

המיתוג Solotempo מתייחס לעובדה שמדובר במנגנון אינהאוס מלא – כלומר כזה שמפותח ומיוצר על ידי בולגרי מאפס. את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השעון השקוף, עליו מופיע הלוגו של Fragment Design והכיתוב Special Edition.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שיתוף פעולה של בולגרי עם המעצב היפני המפורסם, שנדמה כי חברות מרחבי העולם ״עומדות בתור״ כדי לזכות בכבוד שמגיע עם העובדה ששם המותג שלו מעטר את המוצרים שלהן.

שיתוף פעולה נחשק עם המעצב היפני המפורסם. מקור - timeandwatches.
שיתוף פעולה נחשק עם המעצב היפני המפורסם. מקור – timeandwatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של בולגרי, בולגרי Fragment Design מהדורה מיוחדת, רפרנס 103570 יימכר באופן בלעדי ביפן בלבד. תג המחיר שלו עומד על 4,900 דולרים, כולל מסים. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

בולגרי Fragment Design מהדורה מיוחדת. מקור - timeandwatches.
בולגרי Fragment Design מהדורה מיוחדת. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

למרות שיתופי הפעולה הרבים שלו, נדמה כי פוג׳יווארה מתפרסם בשנים האחרונות בעיקר הודות לשיתוף הפעולה שלו עם נייקי, עם שורה של סניקרס בסדרות שונות שהפכו מיד עם השקתן לפריט נחשק בקרב אספני סניקרס ומעריצי נייק ופוג׳יווארה.

סניקרס של נייקי ופוג׳יווארה. מקור - אינסטגרם highsonbietysneakers.
סניקרס של נייקי ופוג׳יווארה. מקור – אינסטגרם highsonbietysneakers.

כפי שציינו, באופן טבעי היינו מצפים לראות שיתוף פעולה בינו לבין מותגים כמו הובלו, סייקו או יודעים מה, אפילו זניט. אבל דווקא בולגרי, שבאופן מסורתי מתחברת אצלנו עם קווים ישרים ותכשיטים, הצליחה לזכות בשיתוף הפעולה איתו, בשעון שמצליח לשלב את הסגנון העיצובי של פוג׳יווארה עם הקווים המוכרים של שעון הבולגרי בולגרי.

תג המחיר של השעון ״שגרתי״ לשעוני הבולגרי בולגרי וללא ״תוספת Frgment״. אם אתם מצפים להערות על הסגנון העיצובי, תצטרכו לוותר לנו הפעם. הגורו קצת פחות מבין באופנה ובוודאי במעצבים יפניים – את הבגדים שלו הוא קונה בזארה. בכל מה שקשור לסניקרס, הגורו עדיין קונה רק גלי…

למידע נוסף על השעון באתר של בולגרי.