ממשיכים עם סקירת השעונים שלנו מ-Watches & Wonders, הפעם עם מותג שקצת פחות עולה כאן לכותרות בגורו – בום מרסייה. יצרנית השעונים מג’נבה עושה קאמבק לאחד השעונים המזוהים ביותר איתה, אם לא המזוהה ביותר שבהם – בום מרסייה ריביירה. בום מרסייה השיקה את הריביירה המקורי בשנת 1973. השעון סימל אז את הימים העליזים והסטייל הקז’ואל-אלגנט של הריביירה הצרפתית. אחת המגמות הבולטות בעולם השעונים באותה תקופה הייתה כמובן פריחתם של השעונים עם הצמידים האינטגרליים – שעוני ג’נטה אם תרצו. כזה בדיוק היה גם הריביירה. אז מה בין הריביירה המקורי לריביירה המחודש? מוזמנים לגלות ביחד עם הגורו. 

בום מרסייה ריביירה – מפרט טכני

הריביירה המקורי היה שעון שהגיע עם גוף בעל 12 צלעות. גוף ג’נטה אם תרצו. אם כי בניגוד לשעונים כמו הרויאל אוק, המראה שלו היה מעוגל יותר ופחות זוויתי. 

בום מרסייה ריביירה. מקור - TimeandWatches.
בום מרסייה ריביירה. מקור – TimeandWatches.

הריביירה החדש משתמש כמובן באותו סגנון של גוף עם 12 צלעות. אבל לעומת השעון המקורי, הוא מגיע במראה “רויאל-אוקי” הרבה יותר. בום מרסייה משיקה שני דגמים בסדרת הריביירה החדשה. אחד בגוף בקוטר של 42 מ”מ ואחד בגוף בקוטר של 36 מ”מ. השעונים מגיעים צמידים אינטגרליים העשויים מפלדת אל-חלד או גומי.

בום מרסייה ריביירה. מקור - TimeandWatches.
בום מרסייה ריביירה. מקור – TimeandWatches.

עוד בהשראת הרויאל-אוק – ארבעה ברגים בגוף השעון. באום מרסייה מציעה שני דגמים של שעונים בקוטר של 42 מ”מ. דגם ראשון – ריביירה באומטיק, אשר מגיע עם מנגנון הבאומטיק של החברה. הדגם השני מגיע עם מנגנון סליטה. הריביירה באומטיק יגיע עם לוח ספיר בצבע כחול מעושן (רפרנס 10616)  עם צמיד פלדה מובנה או עם מארז ADLC שחור ולוח שחור בצבע אפור-מעושן (רפרנס 10617), עם רצועת גומי שחורה. לוחות הספיר מאפשרים למתבונן בהם לראות דרכם את המנגנון בצורה עדינה ואלגנטית. 

דגמי ה-42 מ"מ הנוספים בסדרה. מקור - TimeandWatches.
דגמי ה-42 מ”מ הנוספים בסדרה. מקור – TimeandWatches.

דגמי ה-42 מ”מ הנוספים יגיעו עם לוחות בצבעים כחול (רפרנס 10620), שחור (רפרנס 10621) או כסף (רפרנס 10622). לוחות השעונים הללו יגיעו עם תבנית גלים עליהם. 

לוח ספיר בצבע שחור וגוף שחור ADLC. מקור - TimeandWatches.
לוח ספיר בצבע שחור וגוף שחור ADLC. מקור – TimeandWatches.

עוד בסדרה – שעונים בקוטר של 36 מ”מ (מישהו העתיק מרולקס?), כשגם כאן בום מרסייה מחלקת בין שני דגמים. דגם ראשון יגיע עם מנגנון סליטה אוטומטי, עם לוח כסוף וצמיד מפלדת אל-חלד (רפרנס 10615). הדגם השני יגיע עם לוחות בצבע כחול-תכלת (רפרנס 10612) או כסוף (רפרנס 10614) עם צמיד מפלדת אל-חלד. השעון השלישי יגיע עם לוח שחור ורצועת גומי (רפרנס 10613). שלושת הרפרנסים האחרונים יגיעו עם מנגנון קוורץ “תוצרת שוויץ”.

בום מרסייה ריביירה – מנגנון

לדגמי הבאומטיק שלה, משתמשת בום מרסייה במנגנון הבאומטיק. מנגנון אינהאוס אוטומטי של החברה, אשר פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח מרשימה של 5 ימים. בנוסף, המנגנון עמיד בשדות מגנטיים בעוצמה של עד ל-15,000 גאוס. 

מנגנון הבאומטיק. מקור - TimeandWatches.
מנגנון הבאומטיק. מקור – TimeandWatches.

לדגמים האוטומטיים הנוספים בסדרה, משתמשת בום מרסייה במנגנון סליטה SW200, אחד מסוסי העבודה האמינים והותיקים ביותר בתעשיית השעונים. ה-SW200 פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומציע רזרבת כוח של 38 שעות. 

הדגמים הנוספים בסדרה. מקור - TimeandWatches.
הדגמים הנוספים בסדרה. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

קאמבק של שעון אייקוני ואולי המפורסם ביותר והמזוהה ביותר עם בום מרסייה. שעון נוסף במשפחת ה”נראים כמו רויאל אוק”, בתג מחיר אטרקטיבי (שתיכף נגיע אליו), מה עוד אפשר לבקש?

הדגמים הנוספים בסדרה. מקור - TimeandWatches.
הדגמים הנוספים בסדרה. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

הריביירה באומטיק עם לוח כחול וצמיד מתכת (רפרנס 10616) יגיע במחיר של 3,600 אירו. הריביירה באומטיק השחור (רפרנס 10617) יגיע במחיר של 3,900 אירו. בדגמי ה-42 מ”מ האוטומטיים – השעונים עם צמידים מפלדת אל-חלד מגיעים במחיר של 2,650 אירו, בעוד השעונים עם רצועת גומי מגיעים במחיר של 2,550 אירו. 

הדגמים הנוספים בסדרה. מקור - TimeandWatches.
הדגמים הנוספים בסדרה. מקור – TimeandWatches.

בום מרסייה טרם פרסמה את המחירים של דגמי ה-36 מ”מ בסדרה.

בום מרסייה ריביירה. מקור - TimeandWatches.
בום מרסייה ריביירה. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

בום מרסייה מציעה בדרך כלל שעונים נהדרים בתג מחיר אטרקטיבי למדי. בוודאי עבור יצרנית שעונים שוויצרית. הקאמבק של סדרת הריביירה הוא קאמבק משמח, במיוחד הדגמים עם מנגנון הבאומטיק המתקדם של החברה. להשיג רויאל אוק בכ-15 אלף ש”ח ועוד עם מנגנון עם רזרבת כוח של 5 ימים? נשמע נפלא אם אתם שואלים אותנו. כמובן, אם לא אכפת לכם שישאלו אתכם בערך 5 פעמים ביום – זה אודמר פיגה? ואז תצטרכו להסביר שמדובר בבום מרסייה. 

למידע נוסף על השעונים החדשים בסדרת הריביירה באתר של בום מרסייה.