בחודש אפריל השנה, במסגרת תערוכת Watches & Wonders המקוונת, השיקה בום מרסייה את שעון הריביירה החדש שלה. שעון שעשה קאמבק לדגם אייקוני של החברה משנות השבעים של המאה הקודמת והיה נראה, איך נאמר זאת בעדינות, כמו הרויאל אוק של אודמר פיגה. לאחר שהשיקה שלושה דגמים עם שלושה מחוגים, החליטה בום מרסייה שזה הזמן להשיק סוג נוסף של שעון בסדרה. הפעם – שעון כרונוגרף. אז גם הפעם אנחנו מקבלים שלושה דגמים של שעונים, רק שהפעם מדובר בשעוני כרונוגרף. בום מרסייה ריביירה כרונוגרף – מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד עם הגורו.

בום מרסייה ריביירה כרונוגרף – מפרט טכני

כאמור, בום מרסייה משיקה שלושה דגמים של שעוני כרונוגרף חדשים. השעונים שומרים על מספר אלמנטים עיצוביים בולטים של שעוני הריביירה. הבזל בעל 12 הצלעות שמגיע עם ארבעה ברגים בהברשת חול. לוח עם טקסטורה בצורת גלים ורצועות וצמידים להחלפה, מפלדת אל-חלד או גומי. את הרצועות ניתן להחליף באמצעות מנגנון החלפה מהיר שפותח על ידי בום מרסייה.

בום מרסייה ריביירה כרונוגרף. מקור - TimeandWatches.
בום מרסייה ריביירה כרונוגרף. מקור – TimeandWatches.

כל שלושת הדגמים מגיעים בגוף שעון בקוטר של 43 מ”מ. שניים מהם מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. אחד מהם מגיע עם לוח גלים כחול ורצועת גומי כחולה. השעון השני מגיע עם לוח גלים שחור ועם צמיד אינטגרלי מפלדת אל-חלד.

הדגם מפלדת אל-חלד עם לוח שחור. מקור - TimeandWatches.
הדגם מפלדת אל-חלד עם לוח שחור. מקור – TimeandWatches.

הדגם השלישי מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בציפוי ADLC בהתזת חול. לשעון הזה שידכה בום מרסייה לוח גלים שחור, אבל עם נגיעות של דגשים בצבע צהוב. הוא יגיע עם רצועת גומי שחורה.

הדגם המושחר. מקור - TimeandWatches.
הדגם המושחר. מקור – TimeandWatches.

השעונים מגיעים עם זכוכית ספיר עמידה בפני שריטות, עם ציפוי אנטי רפלקטיבי משני צדדי הזכוכית. בשעה 12 בשעון אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות. בשעה 6 אנו מוצאים את כרונוגרף 12 השעות. הלוח הקטן השלישי, בשעה 9, הוא לוח השניות של השעונים.

בום מרסייה ריביירה כרונוגרף. מקור - TimeandWatches.
בום מרסייה ריביירה כרונוגרף. מקור – TimeandWatches.

בשעה 3 אנו מוצאים תאריכון כפול – יום ותאריך, כשמעליו אנו מוצאים את הלוגו של בום מרסייה ומתחתיו את הכיתוב AUTOMATIC.

בום מרסייה ריביירה כרונוגרף – מנגנון

בניגוד לבחירה במנגנון אינהאוס של החברה, הבאומטיק, לשעוני הריביירה “הפשוטים”, במקרה של שעוני הכרונוגרף הולכת בום מרסייה “על בטוח”. ובעולם שעוני היוקרה, שמדברים על מנגנון כרונוגרף ועל המילה בטוח, אנחנו מתכוונים כמובן למנגנון Valjoux 7750. אחד ממנגנוני הכרונוגרף האוטומטיים האמינים ביותר והנפוצים ביותר.

מנגנון Valjoux 7750 והרוטור עם עיטורי פסי ג'נבה. מקור - TimeandWatches.
מנגנון Valjoux 7750 והרוטור עם עיטורי פסי ג’נבה. מקור – TimeandWatches.

המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה והוא מספק רזרבת כח של 48 שעות. את המנגנון, שמגיע עם פסי ז’נבה על גבי הרוטור שלו, ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעונים.

אז מה חדש בעצם?

בום מרסייה ממשיכה להרחיב את סדרת הריביירה המתחדשת שלה, הפעם עם שלושה שעוני כרונוגרף. כאמור, בניגוד לשעוני ה-3 ידיים (שעות, דקות ושניות), הפעם מדובר בשעונים עם קומפליקציית כרונוגרף, המבוססים על מנגנון צד שלישי.

מנגנון כרונוגרף ותיק ואמין. מקור - TimeandWatches.
מנגנון כרונוגרף ותיק ואמין. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, בום מרסייה משיקה שלושה שעונים חדשים בסדרה. רפרנס M0A10623, עם הלוח הכחול ורצועת הגומי הכחולה, יגיע במחיר של 3,800 אירו. רפרנס M0A10624, עם הלוח השחור וצמיד פלדת האל-חלד, יגיע במחיר של 3,900 אירו. הדגם השלישי, רפרנס M0A10625, הדגם עם הגוף והלוח בצבע שחור, יגיע במחיר של 4,200 אירו. הוא מגיע ביחד עם רצועת גומי שחורה.

בום מרסייה ריביירה כרונוגרף. מקור - TimeandWatches.
בום מרסייה ריביירה כרונוגרף. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

אתם יכולים לקרוא לזה רויאל אוק לעניים. אנחנו נעדיף לקרוא לזה הומאז’ לרויאל אוק שככל הנראה יבלה הרבה יותר על היד שלכם מאשר אצל החברה לעומת הרויאל אוק. אז כמו שכתבנו על שעוני הריביירה הרגילים, אם לא אכפת לכם שישאלו אתכם 15 פעמים ביום אם זה אודמר פיגה ובא לכם ליהנות משעון ספורט כרונוגרף מוצלח, מבית יצרנית שעונים שוויצרית ועם מנגנון סופר אמין – יש לכם שלוש אפשרויות חדשות לבחירה.

למעבר לאתר של בום מרסייה.