מערכת הבחירות של 2019 נמצאת בשיאה וכל מועמד ומועמדת שוברים את הראש כיצד להתבלט בכל נושא. הם שוכרים יועצי אופנה, יועצי תקשורת, מיתוג, לבוש, שיער, איפור והופעה מול התקשורת. ומה עם יועץ שעונים? איזה שעון מתאים לאיזה פוליטיקאי? האם מנהיג מפלגת פועלים יכול להופיע עם פטק פיליפ מזהב? האם מי שמתיימר להיות מיליטריסט יכול להופיע על היד עם שעון עדין שמתאים מקסימום לכתיבה על המחשב?

על כן, לא התעצלנו ופנינו ליועץ תקשורת מוכר שביחד איתנו, צוות ווטש גורו, הרכיב את המדריך המלא למועמדים  – כלומר, לראשי המפלגות. הטיפ עלינו, רק אל תשכחו כשאתם בשלטון לשקול מחדש לקדם את פרוייקט “רולקס לכל תלמיד” אותו הצענו בשנה שעברה. בגלל קוצר היריעה, הכנסנו רק ראשי מפלגות שעוברים את אחוז החסימה. אחרים יאלצו להראות לנו סקרים מרשימים ואז יזכו מאתנו להמלצה חינם אין כסף.

 

בני גנץ

השם המדובר ביותר במערכת הבחירות הקרובה הוא בני גנץ. יזכה, יפסיד, יזכה חלקית, זו לא בעיה שלנו, אנחנו כאן בסה״כ יועצי מיתוג.

גנץ הוא גם וגם. מצד אחד רמטכ״ל וצנחן עטור תהילה, חובב אופנועים וגבר גבר. מצד שני מנהיג רציני שרוצה להשיל את תדמית הפייטר ולהראות שהוא גם איש עסקים, מומחה בכלכלה, חינוך ומדע. אין ספק שגנץ צריך ללכת עם מותג יוקרתי, אבל לא יוקרתי מדי. הוא צריך שעון ספורט על היד, אבל לא דייבר מוגזם. הוא צריך לשדר מצליחנות, אבל לא לנקר עיניים.

קשה? לא כל כך. פסלנו את כל שעוני הדרס באופן מיידי ואת חברות העל. לא תראו על היד של גנץ פטק פיליפ (Patek Philippe), ושרון קונסטנטין (Vacheron Constantin) או אודמר פיגה (Audemars Piguet). גם רולקס (Rolex) לא הולך כאן, בגלל התדמית בישראל שרואה ברולקס מעין שעון על של מיליונרים בלבד. למעשה, פטק פיליפ נאוטילוס פלדה, נראה הרבה יותר צנוע מדייטונה טו-טון, למשל.

אז מה עושים? הולכים על מותג מוכר, מרשים, אבל לא קורע כיסים. ברייטלינג (Breitling) למשל. ואם ברייטלינג, אז נוריד את האירוספייס המזדקן, נבטל את הנויטיימר מנקר העיניים, וכמובן נתרחק מזהב כמו מאש – ונגיע לסופראושן הריטאג’, עם רצועת עור או גומי. שעון שהוא מצד אחד גבר גבר (גרסת ה-46 מ״מ), ומצד שני, עולה לא הרבה יותר מ-15,000 ש”ח, מתהדר ברצועת גומי עממית ומשדר שיש לנו פה עניין עם אדם קשוח, שיודע ללחוץ על ההדק, אבל יודע גם לקרוא שירה כשצריך.

השעון הנבחר: ברייטלינג סופראושן הריטג’, רפרנס AB2020121B1S1 

מחיר: 20,830 ש”ח לפני הנחות חבר (רמטכ”ל במיל’, לא?)

breitling superocean heritage black
ברייטלינג סופראושן הריטג’, השעון המומלץ לבני גנץ (מקור: AuthenticWatches)

 

יאיר לפיד

אם גנץ רוצה לשדר גם וגם, אצל יאיר לפיד זו דרך חיים. הוא, כמנהיג מפלגת מרכז קלאסי, מבקש להסתדר עם כולם. עם העשירים, עם העניים, עם המופלים לרעה, עם המופלים לטובה, עם חובבי שעוני העל ועם חובבי שעוני הרפליקה בשני שקל ארבעים. מצד שני זה גם יאיר לפיד שמשתדל להראות בכל מצב שהוא מתוחכם ומבין עניין. ולא אדם כמוהו, חובב ידע כללי, ייתפס עם איזה שעון משעמם בלי סיפור, או בלי היסטוריה.

ליאיר לפיד נציע שתי הצעות. הראשונה, חברת גלסהוטה אוריגינל (Glashütte Original) עם דגש על סדרת הסנטור פנורמה דייט מפלדה. שעון שהוא דרס מהודר, אבל נראה מצויין גם עם טישרט שחור האהוב על לפיד. כשיהיה ראש ממשלה, או שר התיירות, זה באמת לא משנה, יוכל גם להכניס את השעון היטב מתחת לחפתי החליפה.

אופציה שניה ליאיר לפיד – שעון עם סיפור. ואם סיפור, סיפור מבית אבא. אבא של יאיר, טומי, היה מעריץ של ווינסטון צ׳רצ׳יל, שלמעשה עמד בראש הקואליציה שניצחה את הנאצים. לצ׳רצ׳יל היו שעונים רבים, בעיקר שעוני כיס ואפילו רולקס אחד שקיבל אישית מהנס וילסדורף, מייסד רולקס בכבודו ובעצמו. לפני הרולקס היה לצ׳רצ׳יל שעון למניה כרונוגרף, ייחודי ויפה, שיכול להיות עבור יאיר לפיד פריט-שיחה נהדר, לא מנקר עיניים יותר מדי ואם במקרה מישהו ישאל, אז יש פה הסבר שרק מגדיל את העונד. בקיצור, ווין ווין, מה גם שכדאי להזכיר את צ׳רצ׳יל בכל דיון על פוליטיקה.

השעון הנבחר הראשון: למניה כרונוגרף וינטאג’

מחיר: 29,600 ש”ח – 44,500 ש”ח

1950 lemania 105 oversize chronograph
שעון למניה כרונוגרף וינטג’ משנות ה-50 (מקור: Vintage-Oyster)

 

השעון הנבחר הנוסף: גלאסהוטה אוריגינל סנטור, רפרנס 1-36-03-04-02-01

מחיר: 39,590 ש”ח

Glashutte original senator 1-36-03-04-02-30Glashutte original senator 1-36-03-04-02-30
הסנטור של גלאסהוטה אוריגינל, רפרנס 1-36-03-04-02-30. ההמלצה של הגורו בשביל יאיר לפיד (מקור: Prestige Time)

 

בנימין נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו ידוע בשעון אותו הוא עונד תקופה ארוכה, אותו קיבל ככל הנראה מרעייתו שרה. שעון פנריי (Panerai), קצת מגושם, שלא בדיוק הולם ראש ממשלה. לפחות לדעת המדור.

נתניהו שנכנס לתפקיד ראש הממשלה בהיותו בן 46 בלבד, ויחגוג בשנה הבאה את יום הולדתו השבעים. כן, זה כמעט רבע מאה מאז נבחר לראש ממשלה, בחציים כיהן כראש ממשלה.

אז מה עושים? נתניהו מכוון לליגת העל. זו לא הליגה של בני גנץ, כחלון ויאיר לפיד, אלא הליגה של צ׳רצ׳יל, רווזוולט ובן גוריון, ליגה של מנהיג מיתולוגי. שיהיה ברור, זה לא שכותב השורות חושב שזה נכון, אלא מתייחס למיתוג של נתניהו בעיני עצמו. ואם אתה מחפש להתמתג ככה, לא אמן מיתוג כמו ביבי יפספס וייפול. אם ממתגים, הולכים על הטוב ביותר. מעבר לזה, צריך לזכור שמדובר במנהיג שעל פי דיווחים שונים, ולכאורה, נוהג לעשן סיגרים מסוג קוהיבה סיגלו 6, לשתות שמפניות יוקרתיות ולהתארח במלונות כמו קונוט הלונדוני שמצרף באטלר לפינוקים שבסוויטה שלו. ברור שאדם שמכוון לגבהים האלה, ובאמת לא משנה עכשיו מי מממן אותם, לא יכול להרשות לעצמו להיתפס עם פנריי בשווי 20,000 ש”ח, שגם אם הוא שעון חביב מאוד, בוודאי לא משתייך לליגת העל של השעונים. יתרה מזאת, במלון קונוט, סביר שהבאטלר הולך עם שעון קלאסי ויקר יותר.

אז מה עושים? צריך לשדרג ויפה אחת קודם. נעזוב שניה את שאלת המימון, ברור שמדובר בשאלה רגישה ונניח שהתקציב כאן פתוח. עם זאת, נזכור שמדובר במנהיג של מדינה ושל מפלגה שמייצגת אוכלוסיות מוחלשות רבות, ונעצור במאה חמישים אלף שקל. במקביל נחליט שאנחנו לא הולכים על טורביונים, קומפליקציות מיוחדות או גימורים יוצאי דופן, אלא על מותג שיכניס את ראש הממשלה לליגת העל, כיאה למקום אליו הוא מכוון.

אז מה עושים? התשובה ברורה וניתן אותה בשתי מילים וארבע ספרות: פטק פיליפ 5726. או במילים אחרות, נאוטילוס אנואל קאלנדר. שעון מרשים, מותג שמשתייך לליגת העל ואפשר להסתובב איתו בועידת דאבוס בלי להתבייש, וקומפליקציה נחמדה שמראה שאתה מבין עניין, אבל לא רוצה להעמיס על הלוח של השעון. השעון הוא ספורטיבי יחסית, אבל בוודאי מחליק היטב תחת חפתי החליפה, וכך אפשר לנאום איתו גם בקונגרס האמריקאי. בשם ווטש גורו, תתחדש!

השעון הנבחר: פטק פיליפ, אנואל קאלאנדר 5726

מחיר: 157,000 ש”ח

patek philippe 5726
פטק פיליפ נאוטילוס 5726 (מקור: אתר פטק פיליפ הרשמי)

 

נפתלי בנט

פה אנחנו נוגעים במנהיג מעניין. מצד אחד תושב רעננה, קפיטליסט, חובב הייטק ובעל אקזיט מרשים ברזומה, ומצד שני מנהיג של ימין, חדש, נכון, אבל גם ישן, שצריך לשמור על איזה קלאס שאפשר להסתובב איתו על הגבעות אבל גם בבתי הכנסת.

נדמה כי ברור לכולנו שנפתלי בנט הוא אדם אמיד, כך שאין צורך בשעון יוקרתי כדי להפגין אמידות. מעבר לכך, נפתלי מכוון להיות ימין חדש, מעודכן, ספורטיבי והייטקי. ימין שלא מסתפק בתובנות ישנות, אלא נוגע בעולם החדש ומבין בו היטב. אין מנוס אלא לקבוע שבנט צריך ללכת עם שעון חכם על היד, כיאה לאדם דיגיטלי בעולם דיגיטלי מתקדם.

דגמי הפלדה של ה”אפל ווטש” 4 יהיו קלאסיים בשבילו, במיוחד על רצועת מילאנז לופ, ואולי בהמשך דווקא על רצועת קרוק. בעצם, למה לבחור עכשיו? תחליף רצועה לפי הצורך. רצועה אחת להיאחזות על גבעה, רצועה שנייה לכנס הייטק נוצץ ורצועה שלישית בשביל פורום מטכ״ל אותו הוא שואף להוביל כשר ביטחון. גוף הפלדה היפה יקבל באהבה כל רצועה, דגם ה-44 מ״מ יציץ מתחת לשרוול החליפה במידה ויש כזאת, ובנט יאותת שהוא לא סתם ימין, הוא ימין חדש מעודכן.

השעון הנבחר: אפל ווטש 4, פלדה, 44 מ״מ. יש לרכוש 3 רצועות מקוריות.

מחיר: 2,950 ש”ח

apple watch 4 black
האפל ווטש 4 (מקור: B&H)

 

אבי גבאי

אם נפתלי בנט רוצה לשדר ימין ולהתנהג מרכז, או להיפך, זה באמת לא משנה, אצל אבי גבאי המצב מסובך הרבה יותר. מנהיג מפלגת פועלים, מיליונר, גדל במעברה, מנכ״ל בזק לשעבר, מחפש לגיטימציה כמנהיג, אבל חושש שיכנסו לו לכיס, בקיצור – לא פשוט בכלל.

גבאי, הרגיל לכך מימיו כמנכ״ל בזק, נוהג להסתובב עם חולצה לבנה ארוכת שרוולים מכופתרים. הבחירה צריכה להיות בשעון בעל מנגנון דק, הנושא מותג מרשים אבל לא מנקר עיניים, לא מוזהב כדי לא להיות מטרה לחצים ואולי גם רצוי לא עם רצועה מעור כדי לשדר שהוא לא חנון של משרד, אלא גבר גבר שעונד שעון עם צמיד פלדה.

בקיצור, הרבה סייגים, הרבה מגבלות ופתרון פשוט אחד. ה-MARK XVIII של שפהאוזן (IWC) . כאן אנחנו מנצחים בכל החזיתות. מותג היסטורי מרשים, שנמצא עדיין בשיא כוחו ומראה על ידע והבנה. שעון טייסים קלאסי עם רפרנס ואפילו גרסה מיוחדת של כותב הנסיך הקטן אנטואן סנט דה אכזופרי, שכידוע השמאל מאוד אוהב אבל גם הימין מעריך. תוסיפו על זה תג מחיר צנוע יחסית, 15-20 אלף שקל, תלוי אם חדש, משומש ומה מצבו, ואתם בדיוק במקום בו מנהיג מפלגת פועלים רוצה להיות. המנגנון הדק כמובן ישב מצוין גם על חולצה עם חפתים וגם על חולצת טישרט שחורה שיאפשר לו ביקור בשווקים. רצועת הסטיל לא מתלכלכת ואם יתקל במטחי עגבניות בשוק כמו חלק ממנהיגי העבודה לדורותיהם, מובטח לו שמיץ העגבניות ירד בקלות ולא יהרוס חלילה רצועת קרוק איכותית. מושלם, כבר אמרנו?

דגם: IW3270-14

מחיר: 18,500 ש”ח

IWC IW3270-14
המלצת הגורו לאבי גבאי, IWC MARK XVIII רפרנס IW3270-14

 

משה כחלון

קחו את אבי גבאי ותכפילו במיליון. גם מיליונר, גם היחיד שאכפת לו (לדבריו), גם שר אוצר וגם חברתי, גם גבעת אולגה וגם צמרת הכרמל בחיפה, גם ועידה כלכלית בדאבוס וגם סיורים בשיכון הישן בגבעת אולגה, גם פגישות עם קובי מיימון הטייקון וגם מפגשים היסטוריים עם סלמן הצולע מהשוק הישן בנתניה. פשוט? לא פשוט בכלל. קחו את כל הכללים שקבענו לגבי אבי גבאי ותכפילו, מה שאומר שגם כאן יעבוד השפהאוזן. מצד שני, כחלון לא ירצה להעתיק את שנוא נפשו גבאי ולכן יצטרך לבחור בפתרון אחר. כאן צריכים ללכת מאוד בעדינות. לשמחתו של כחלון, היפנים ידועים בעדינות שלהם וכאן הפתרון רשום באותיות של קידוש לבנה:  גרנד סייקו (Grand Seiko). בשביל מביני העניין, יהיה מדובר בשעון שהוא כמעט שעון בוטיק יפני. פאר היצירה, ליטוש מחוגים בעבודת יד בשיטת זרטסו, לוחות מיוחדים, מנגנוני על ודיוק יוצא דופן. ובשביל העם? זה כולה סייקו, מה אתם רוצים ממנו. שעון יפני פשוט על היד, לא שוויצרי מתנשא כמו גבאי, למשל. מושלם? בשביל זה אנחנו כאן.

השעון הנבחר: גרנד סייקו SBGE005, היתרון, יש בו גם GMT שיהיה שימושי לנסיעות לחו״ל

המחיר: 22,000 ש”ח. אפילו לא חצי משכורת של שר.

 

אביגדור ליברמן

ליברמן מבין יותר ויותר שצריך לכוון לבייס. ימיו כמשיח הימין עם 15 מנדטים חלפו ועברו, ונשארנו עם הבייס הרוסי שיכניס או לא יכניס אותו לכנסת הבאה. חמישה, שישה מנדטים אולי שמעריכים כוח, רוצים לראות מנהיג חזק לעם חזק ואוהבים את המנהיג שלהם אנין טעם, עמיד, רציני ולא איזה חנון עם אפל ווטש על היד. כיוון שהוא גם מתחרה עם בנט ישירות על הקולות, אסור לשר הביטחון לשעבר למצמץ והוא צריך שעון שמהווה הכרזה ברורה לאן הוא מכוון.

כיוון שמדובר בבחירות קשות, אולי הקשות ביותר של ליברמן אי פעם, צריך ללכת על התותחים הכבדים ביותר. אמרנו כבדים? אמרנו פוטין. לנשיא רוסיה הנצחי יש אוסף שעונים שמוערך בכ-700 אלף דולר. עם זאת, צריך לזכור, ליברמן מתקיים כבר עשרות שנים ממשכורת ממשלתית צנועה של שר, ולא היינו רוצים להכביד על כיסו. לכן, צריך בכל זאת לשים גבול. כלומר לקחת שעון של פוטין, אבל לא לקרוע את הכיס. כך יורד מהפרק ה-א.לנגה אנד סונה המדהים של פוטין וכך יורדים עוד מספר שעונים. נשארו עם הבלנקפיין (Blancpain). שעון שמשדר יוקרה, כוח, עוצמה, טעם משובח, מסורת ובעיקר קשר לפוטין. יותר מזה? לא תמצאו. ואפילו המחיר, בין 44,000 ל-55,000 ש”ח, אולי בתשלומים, יכול להתאים לכיסו של שר הביטחון. שתראה בו שעות יפות!

השעון הנבחר: בלנקפיין פלייבק כרונוגרף, רפרנס 2885F-1130-53B

המחיר: 54,400 ש”ח

2885F-1130-53B blancpain
המלצת הגורו לליברמן (מקור: אתר בלנקפיין הרשמי)

 

ציפי לבני

שעוני נשים זה תחום מסובך, אבל אצל לבני הכל פשוט. מדובר במנהיגה עממית אבל במידה, עם עבר מרשים במשרד החוץ וחיבה לג׳וגינג על החוף. לבני כבר לא צריכה למתג את עצמה, היא ממותגת לטוב ולרע. מי שאוהב את המותג ירכוש, מי שלא אוהב, כנראה ירכוש משהו אחר. לבני פשוט צריכה שעון נוח, נשי במידה, שיהיה שימושי במהלך היום יום. עם זאת, צריך לזכור שמדובר במנהיגה פופולרית מאוד בחו״ל, משתתפת קבועה בוועידות בינלאומיות, שתתקשה ללכת על היד עם שעון אפל ב-1,500 ש”ח. כאן דרוש פתרון אחר, מתוחכם יותר. אין חברה שעושה זאת טוב יותר מפרדריק קונסטנט ושעוני ההורולוג׳יקל שלה. השעון נראה כמו שעון קלאסי, שילך מצוין עם הז׳קטים המחויטים האהובים על לבני, אבל ילווה אותה גם בשיעורי התיפוף, וגם בג׳וגינג המפורסם על החוף עם בעלה נפתלי. המחיר? בדיחה, פחות מ-5000 שקל בישראל, וחצי מזה אם הולכים לאיביי. אז שעון פתרנו, עכשיו נשאר לציפי לפתור את בעיית המנדטים ואיחוד השמאל מרכז. שיהיה בהצלחה עם העניין הזה.

השעון הנבחר: פרדריק קונסטנט רפרנס FC-281WHD3ER2B

המחיר: 2,790 ש”ח – 4,790 ש”ח

fc-281whd3er2b1 frederique constant
(מקור: אתר פרדריק קונסטנט הרשמי)

 

יעקב ליצמן

שר הבריאות, או סגן שר הבריאות למעשה, הוא אדם צנוע במיוחד. הדברים לא נכתבים בציניות, מדובר באדם שגר בדירת חדר ורבע, קם כל בוקר בלילה, וזה אם הוא בכלל הולך לישון וכל עולמו הוא פוליטיקה, תורה ועבודה בלתי נגמרת. תאהבו או תשנאו את האיש, האיש הוא איש עבודה נטו. מצד שני, קהל הבוחרים שלו הוא קהל שבוי. פה לא צריך קונצים, טריקים או שעונים מעודכנים. כאן מספיק שהאדמו״ר אומר להצביע ליצמן, ואפשר כבר לתפור את החליפות ולהוציא את השטריימל מהארון. לפיכך, ובהתחשב בכך שכל שקל חשוב אצל החרדים הצנועים על פי רוב, אין טעם להוציא כסף על שטויות וצריך שעון שפשוט עושה את העבודה, ביום וגם בלילה בשיעורי גמרא בחברותה או בביקורות מפתיעות בבתי חולים.

אתם חושבים על שעון כזה? לנו אין שום ספק, יש שעון אחד שעונה על כל הפרמטרים ומתאים למנהיג מסתגף. casio f91w, השעון הקלאסי של קסיו (Casio), שעולה דולרים ספורים ויעבוד הרבה אחרי שהבלנקפיין שלכם יצטרך ביקור דחוף בשוויץ או שישפוך לאגר.

ברכותינו לרב ליצמן על שעון חדש, נתפלל שיאפשר לך לנווט את הבריאות בישראל למקומות טובים, הרי אין לנו ספק שבניגוד לחלק מהחברים בכתבה, אתה תהיה בממשלה הבאה במאה אחוז.

השעון הנבחר: קסיו f91w

המחיר: 99 ש”ח

casio f91w-1
(מקור: אמזון)

 

אחמד טיבי

טיבי אדם עם קלאסה. רופא, יועץ סתרים, ידען גדול בתחומים רבים ולרוב מתהדר בחליפות מרשימות ונוסע ברחבי העולם לפגישות עם מנהיגים. בנוסף, בעולם הערבי זהב נחשב לסמל סטטוס ולפיכך אי אפשר להתעלם מהצורך של מנהיג ערבי לענוד שעון שיראה כי יש לו טעם וסטייל. כמו השפם המרשים, בו מתהדר גם חבר הכנסת טיבי, גם שעון זהב מרשים בוודאי ממותג רציני, צריך להיות פריט חובה בארון הבגדים של חבר הכנסת הכמעט נצחי.

אז מה עושים? פונים לחברות הדרסים הקלאסיות, אבל מחפשים שעון עדין, ללא קומפליקציות וללא משחקים. אמרתם קלאטרבה? אמרנו ושרון קונסטנטין פטרימוני מזהב אדום יפהפה. שעון חף מקומפליציות מסובכות, חף מבלאגנים ומתאים לטיבי שעושה רושם כאדם לא גדול מימדים. המחיר, כ-78,000 ש”ח. לא פשוט, אבל אין ספק שמי שמכהן כחבר כנסת כבר למעלה מעשרים שנה, יוכל לעמוד במחיר, מקסימום בכמה תשלומים. מן פדלק יא זלמה.

השעון הנבחר: ושרון קונסטנטין פטרימוטני 85180/000R-9166 

המחיר: 78,000 ש”ח

vacheron constantin 85180.000R-9166
(מקור: SwissLuxury)

 

איימן עודה

מנהיג המפלגה הערבית המאוחדת נשאר עם מפלגה ערבית, שהדבר האחרון שאפשר להגיד עליה הוא, שהיא מאוחדת. מדובר בחיפאי שורשי, איש פועלים שאם היה חי חמישים שנה אחורה בוודאי היה מצטרף למק״י וליתר המפלגות היהודיות ערביות. למרות הדעיכה בכוחה של ברית המועצות, עדיין יש במפלגות ההן מעט מהניחוח הקומוניסטי הישן, מה גם שבמפלגה המאוחדת נמצאת גם סיעת בל״ד בעלת השורשים המרקסיסטים קומוניסטיים. מעבר לזה עודה עושה רושם של אדם צנוע יחסית, שלא מתהדר בלבושו ולא מחפש להתגנדר. אז מה עושים? הפתרון גם כאן די פשוט, שעון קלאסי, עם המון היסטוריה ונינוח סובייטי ברור. השעון יעבוד עוד הרבה שנים אחרי שעודה יסיים להיות יו״ר מפלגתו ויקנה לעודה קולות באגף הקומוניסטי יותר של מפלגתו.

קבלו במחיאות כפיים את הווסטוק (Vostok) אמפיביה, הקלאסי יותר, זה שנראה כמו שעון ספורטיבי לא פחות משהוא שעון צלילה. יתאים לעודה לכל ביצועיו, ואם ירצה ללכת לבריכה, לים או להשיט יאכטה, גם כאן האופציות פתוחות בפניו. המחיר? 60-70 דולר, מתאים למנהיג מפלגה עממית.

השעון הנבחר: ווסטוק אמפיביה 2416 / 710059

המחיר: 260 ש”ח

Vostok Amphibian 710059.2416
(מקור: אמזון)

 

תמר זנדברג

כאן יש לנו מקרה מעניין של בחורה צעירה, מעודכנת, שמחפשת להחיות מותג שקצת התיישן. המותג שמושך היום אנשים משני קצוות הגילאים. מצד אחד קשישים שעדיין מצביעים מרצ לזכר שולמית אלוני, יוסי שריד ו”רצ”, ומצד שני צעירים, תל אביבים, מעודכנים ששמים מרצ מתוך הרגל.

זנדברג נבחרה כנציגת הדור החדש של מרצ, במטרה להחיות את המותג. היא תל אביבית, מעודכנת, צעירה אבל מחויטת כשצריך, ספורטיבית ומכובדת. השמאל הישראלי, והשמאל העולמי בכלל, תמיד רואה את סקנדינביה כמודל שיש ללמוד ממנו. מדינות סקנדינביה הן מתקדמות, נאורות, שמאלניות על פי רוב וליברליות בצורה יוצאת דופן. בדיוק כפי שזנדברג שואפת שישראל תהיה, לטוב ולרע. אין חברה שתפורה על זנדברג יותר מאשר סקאגן (Skagen). החברה הדנית הפופולרית, שמייצרת שעונים פשוטים, נקיים, במחירים שווים לכל נפש.  שעון הסמרטווטש ההיברידי החדש של סקגן, יאפשר לזנדברג גם לעשות ספורט, גם להיות מעודכנת, וגם לענוד שעון סקנדינבי מרשים. המחיר, כשבעים דולר, בוודאי לא יסבך אותה עם ועדת האתיקה של הכנסת, או עם האתיקה האישית של עצמה.

השעון הנבחר: סקאגן SKT1207

מחיר: 260 ש”ח

SKAGEN SKT1207
(מקור: Watchia)

 

אריה דרעי

אחרון, אבל לא בהכרח חביב, הוא האסיר לשעבר אריה דרעי. אם יש משהו שדרעי הוכיח זה שקלון פוליטי לא מלחיץ אותו וככל שהוא נתפס כיותר נהנתן, הוא מגדיל את קהל הבוחרים שלו. זהו כמעט המנהיג היחיד שיכול לענוד איזה שעון שבא לו, מבלי להיתפס כמושחת או לפחות מבלי שתיוג כמושחת יפריע לו לקריירה. אחרי הכל, האיש הספיק לשבת בכלא ולחזור בדיוק לאותו תפקיד ממנו נשלח לכלא. כמו עוף החול, דרעי הוכיח ששום אישום לא משפיע עליו, ואם כבר משפיע, אז משפיע לטובה. אם ככה, למה לעצור את השר הוותיק? מגיע לו לענוד שעון מרשים, בעל ייחוס ובעל תג מחיר. עם הכסף הוא כבר יתסדר, סמכו עליו. כיוון שהאיש לובש דרך קבע חליפה וחולצה מכופתרת, רצוי שזה יהיה שעון דרס, מכובד, עם רצועת קרוק מרשימה. אז מה עושים? משתוללים בכיף. לדרעי בחרנו באהבה את הבריגה (Breguet) טרדישיין, 7077, שעון עם המון מסורת, נצר לשושלת מיתולוגית של שענים, בעל קומפליקציה יפה וזמן רזרבה שיאפשר לו להסיר את השעון בשבת ולענוד אותו מחדש בראשון מבלי לאבד שניה אחת בדיוק של השעון. השעון בעל מבנה הסקלטון יוציא את העיניים לכל מתבונן ויראה לכל מי שמפקפק שדרעי חזר ובגדול.

השעון הנבחר: בריגה 7077bb/g1/9xv

המחיר: כ-80 אלף דולר.

breguet tradition 7077
בריגה טרדישן 7077 – השעון הנבחר של הגורו לידיו של אריה דרעי (מקור: אתר בריגה הרשמי)