סביר להניח שאם אתם עוקבים אחרי הכתבות שלנו כאן במגזין ווטשגורו, נתקלתם כבר במשפט – הובלו מתמחה בשימוש בסגסוגות מיוחדות ולא שגרתיות בעולם שעוני היוקרה. אבל סביר להניח שגם אם היינו מבקשים ממכם לדמיין את החומרים האקזוטיים ביותר, או יודעים מה, המוזרים ביותר, לא הייתם חושבים על גוף שעון שמיוצר – בחלקו – מקפסולות קפה ממוחזרות של נספרסו ומפולי קפה טחונים. אבל בהובלו, כמו בהובלו, גם מה שנשמע לנו דמיוני לפעמים הופך למציאות, בשעון החדש של החברה – ביג באנג יוניקו נספרסו אוריג׳ין. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

ביג באנג יוניקו נספרסו אוריג׳ין- מפרט טכני

השעון החדש של הובלו מגיע בגוף בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 14.5 מ״מ, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

ביג באנג יוניקו נספרסו אוריג׳ין. מקור - TimeandWatches.
ביג באנג יוניקו נספרסו אוריג׳ין. מקור – TimeandWatches.

גוף השעון עשוי כאמור מאלומיניום ממוחזר, כאשר 28 אחוזים מהאלומיניום הממוחזר מגיע מקפסולות קפה נספרסו, שעברו תהליך אנודיזציה בצבע ירוק תוסס ולאחר מכן עוברות גימור סאטן ופוליש.

ביג באנג יוניקו נספרסו אוריג׳ין. מקור - TimeandWatches.
ביג באנג יוניקו נספרסו אוריג׳ין. מקור – TimeandWatches.

השעון הוא שעון כרונוגרף מסדרת הביג באנג יוניקו, מה שאומר שהוא מגיע עם הלוח המוכר של הובלו, לוח סקלטון עם כרונוגרף 60 דקות בשעה 3 ומולו לוח השניות הקטן בשעה 9. בתוך לוח הכרונוגרף אנו מוצאים את חלונית התאריכון, כשהספרות הערביות שעל לוח השעון, הלוחות הקטנים וטבעת היקפית שמחזיקה את האלמנטים הללו מגיעה גם היא בגוון הירוק הבהיר של גוף השעון.

לחצני השעון והכתר עם הלוגו של נספרסו. מקור - TimeandWatches.
לחצני השעון והכתר עם הלוגו של נספרסו. מקור – TimeandWatches.

את המחווה לנספרסו אנו מוצאים גם בכתר של השעון, שעליו אנו מוצאים את לוגו ה-N של נספרסו, כשגם רצועת הגומי של השעון משלבת בתוכה פולי קפה ממוחזרים.

הלוגו של נספרסו. מקור - TimeandWatches.
הלוגו של נספרסו. מקור – TimeandWatches.

גב השעון והחלק המרכזי בגוף השעון (הקונטיינר הפנימי שמכיל את הרכיבים השונים) עשוי מסגסוגת Eco-Titanium – טיטניום ממוחזר.

ביג באנג יוניקו נספרסו אוריג׳ין- מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר HUB1280 של הובלו, מנגנון כרונוגרף אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

המנגנון מגיע במראה מונוכרומטי עם רוטור סקלטון כשעל גב השעון אנו מוצאים את הכיתוב HUBLOT BIG BANG ומתחתיו את הכיתוב LIMITED EDITION (אל תגידו לנו שציפיתם למשהו אחר?).

אז מה חדש בעצם?

אמרנו שהובלו ידועה בשימוש בחומרים מיוחדים? אז תרשו לנו להזכיר לכם כי מדובר גם בחברה שמתמחה בשיתופי פעולה עם חברות ואישים במגוון עצום של תחומים. מסיבה זו אנחנו לא יכולים באמת להתפלא משיתוף הפעולה בין שתי החברות, שנראה טבעי לחלוטין. הובלו מצד אחד שמתמחה בשימוש בחומרים וסגסוגות מיוחדות ומצד שני נספרסו, שכבר משנת 1991 המציאה מערכת שמפרידה את האלומיניום מפולי הקפה הטחון, כשהמערכת מאפשרת לעשות שימוש חוזר בכל אחד מהחומרים הללו.

שעון מחומרים ממוחזרים של הובלו ונספרסו. מקור - TimeandWatches.
שעון מחומרים ממוחזרים של הובלו ונספרסו. מקור – TimeandWatches.

שיתוף הפעולה בין שתי החברות הללו מביא לנו את שעון הביג באנג יוניקו נספרסו אוריג׳ין – Big Bang Unico Nespresso Origin – שעון יד חדש שעושה שימוש באלומיניום ממוחזר שמתמזג בצורה טבעית עם האלומיניום הממוחזר מקפסולות הקפה לגוף השעון, הכתר של השעון ולחצני הכרונוגרף ובמקביל עושה שימוש בפולי הקפה הטחונים לרצועת השעון.

ביג באנג יוניקו נספרסו אוריג׳ין. מקור - TimeandWatches.
ביג באנג יוניקו נספרסו אוריג׳ין. מקור – TimeandWatches.

במחווה לשיתוף הפעולה בין שתי החברות שילבה הובלו כאמור את האות -N בכתר השעון, כשגם הצבע שנבחר לשעון הזה – הירוק המיוחד, הוא מחווה לקפסולת ה-Master ORigins Peru Organic של נספרסו.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של הובלו, רפרנס 441.UG.5220.NR.NES23, מגיע במהדורה מוגבלת של 200 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 20,800 דולרים. השעון החדש יגיע במארז Hublot Greenbox, מארז חדש לגמרי שפותח על ידי הובלו כדי שישמש את כל קולקציות השעונים של החברה בעתיד. המארז עשוי כולו מעץ אלון, כולל הצירים שלו, כשהוא מגוף ברובו מעץ מסיבי וניתן למעקב, שהמקורות שלו ותהליך הייצור שלו מקדמים שרשראות אספקה קצרות. גם כאן הובלו מתכננת את המארז כך שהוא יהיה ידידותי לסביבה ככל האפשר, כש-98 אחוזים מהחלקים הפנימיים הנשלפים שלו עשויים מרכיבים ידידותיים לסביבה וממוחזרים.

המארז החדש של השעון. מקור - TimeandWatches.
המארז החדש של השעון. מקור – TimeandWatches.

הובלו תשווק את השעון עם שתי רצועות – רצועת גומי המשלבת כאמור גרגרי קפה ממוחזרים ורצועת בד ירוקה, כשגם היא משלבת בתוכה חומרים ממוחזרים. כדי ליצור אותה ולהשיג את הצבע והאיכות המושלמים הנדרשים מרצועה לשעון יוקרה, הובלו איזנה את היחס בין כל מרכיבי הרצועה כשהיא מכילה 4.1 אחוזים גרגרי קפה, 8.2 אחוזים גומי לבן ממוחזר ושאר הרכיבים בהתאם לנוסחה הרגילה של הובלו.

גרגרי הקפה בגוף ורצועת השעון. מקור - TimeandWatches.
גרגרי הקפה בגוף ורצועת השעון. מקור – TimeandWatches.

הובלו שיתפה פעולה בייצור הרצועה עם SingTex, חברה שכבר שיתפה פעולה בעבר עם נספרסו, שהשתמשה בעבר בגרגרי קפה ממוחזרים לייצור בד בשם Scafé. בד 100% ממוחזר זה (מורכב מ-5 אחוזים שאריות קפה ו-95 אחוזים פוליאסטר ממוחזר) משמש לראשונה לייצור רצועת שעון.

השורה התחתונה

בהובלו מספרים כי השעון החדש היווה אתגר משמעותי בפני אנשי החברה, כשהם נדרשו להשגת הרמוניה מושלמת של צבעים בין שבעה חומרים שונים המרכיבים את השעון, מגוף השעון ועד לרצועות שלו (מתהליך האנודיזציה לגוף השעון, לכה על לוח השעון והמחוגים, מדבקת הלוגו של הובלו על זכוכית השעון, הגומי של הרצועה, הבד של הרצועה, בטנת הרצועה) ולהבטיח כי אחידות הצבע הזו תעמוד במבחן הזמן.

ביג באנג יוניקו נספרסו אוריג׳ין. מקור - TimeandWatches.
ביג באנג יוניקו נספרסו אוריג׳ין. מקור – TimeandWatches.

אם יש חברה שאנחנו סומכים עליה שתצליח לעמוד במשימה הזאת, סביר להניח שזאת הובלו, כשלא צריך באמת להיות חובבי קפה בשביל להעריך את השעון החדש או לפחות את השימוש הנהדר בחומרים ממוחזרים ברכיבים השונים של השעון.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של הובלו.