הובלו היא ככל הנראה יצרנית השעונים שמחזיקה במספר הגדול ביותר של שיתופי פעולה עם שגרירים ממגוון רחב של תחומים. בין התחומים שפחות זוכים לאזכור כאן אצלנו הוא תחום הגסטרונומיה, שם אפשר למצוא כשגרירים של הובלו את השמות יניק אלנו, אן-סופי פיק, קלייר סמית ואנדראס קמינדה. קמינדה, זוכה ב-19 נקודות גו-מיו (Gault & Millau – מדריך מסעדות צרפתי המתחרה ביוקרה שלו במדריך מישלן) וב-3 כוכבי מישלן ב-2011, מציג את היכולות הקולינריות המרהיבות שלו בטירת Schauenstein (שואנשטיין) בכפר-עיירה פרשנאו שבשוויץ. שיתוף הפעולה בין קמינדה השוויצרי והובלו נמשך מאז שנת 2017 ועד היום, כשהשותפות הזאת באה לידי ביטוי בשעון חדש שמגיע לציון 20 שנות פעילות שלו בטירה – ביג באנג יוניקו ״שחור מלא״ SCHLOSS SCHAUENSTEIN. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

השף קמינדה רוקח מנת גורמה
השף קמינדה רוקח מנת גורמה

ביג באנג יוניקו ״שחור מלא״ SCHLOSS SCHAUENSTEIN – מפרט טכני

השעון החדש של הובלו מגיע בגוף העשוי מסגסוגת קרמית שחורה, עם גימורי תזת חול וגימורים מלוטשים. כפי ששם השעון מרמז, השעון מגיע בצבע שחור מלא, עם משחקים של גוונים של שחור.

ביג באנג יוניקו ״שחור מלא״ SCHLOSS SCHAUENSTEIN
ביג באנג יוניקו ״שחור מלא״ SCHLOSS SCHAUENSTEIN

השעון מגיע עם לוח סקלטון בגימור שחור-מט, עם ספרות ערביות בשחור, כאשר מתחת להן אנו מוצאים את טבעת התאריכון שמגיעה בצבע לבן, כשהתאריכון ממוקם בשעה 3. בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-60 דקות של השעון, כשממולו, בשעה 9, אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון, כשעליו אנו מוצאים את הלוגו של השף קמינדה.

לוח הסקלטון השחור של השעון
לוח הסקלטון השחור של השעון

השעון מגיע עם רצועת גומי שחורה עם מנגנון החלפה מהיר ועם אבזם העשוי מסגסוגת טיטניום-קרמית.

ביג באנג יוניקו ״שחור מלא״ SCHLOSS SCHAUENSTEIN – מנגנון

השעון החדש של הובלו מגיע עם קליבר HUB1280 Unico של הובלו – מנגנון אינהאוס אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות, כשהוא מורכב מ-354 רכיבים ו-43 אבני חן.

הטירה בגב השעון
הטירה בגב השעון

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, עליו אנו מוצאים את האיור של טירת שואנשטיין ואת הכיתוב – 20 שנה ואת הכיתוב – SCHLOSS SCHAUENSTEIN.

אז מה חדש בעצם?

אנדראס קמינדה הוא שף שוויצרי ידוע, יליד 1977, שזכה להכרה רחבה בעולם הקולינריה. הוא המוח מאחורי המסעדה עטורת השבחים Schloss Schauenstein, הממוקמת בטירת שואנשטיין מהמאה ה-12 בעיירה פרשנאו, השוכנת בעמק דומלשג בשווייץ. המסעדה זכתה בשלושה כוכבי מישלן ונמצאת ברשימת 50 המסעדות הטובות בעולם מאז 2012.

ביג באנג יוניקו ״שחור מלא״ SCHLOSS SCHAUENSTEIN
ביג באנג יוניקו ״שחור מלא״ SCHLOSS SCHAUENSTEIN

קמינדה התחיל את דרכו במטבחי מסעדות יוקרה בציריך ובגרמניה, ולאחר מכן פתח את Schloss Schauenstein ב-2003 עם צוות קטן. מסעדתו ידועה בשימוש ברכיבים מקומיים ועונתיים, ובכך מקדמת קיימות ואותנטיות במנות שהוא מגיש. בנוסף למסעדתו הראשית, הוא הקים מותג מסעדות נוסף בשם IGNIV, המתמקד באווירת אוכל נינוחה ומשותפת, עם סניפים באזורים שונים בשווייץ ובבנגקוק.

ב-2015 הקים קמינדה קרן בשם Uccellin Foundation לתמיכה וקידום שפים צעירים וכישרונות בתחום השירות. לאורך השנים הוא קיבל מספר רב של פרסים והכרות על עבודתו הקולינרית החדשנית והיצירתית.

קמינדה ידוע גם בספריו ובפרסומיו, והוא נחשב לאחד השפים המשפיעים ביותר בשווייץ ובעולם הקולינרי הבינלאומי​.

שעון נוסף במהדורה בלעדית
שעון נוסף במהדורה בלעדית

הובלו תשיק שעון אחד במהדורה בלעדית, כשבגב ולוח השעון, במקום טירת שואנשטיין והלוגו של קמינדה, נמצא את הלוגו של הקרן של קמינדה, כשההכנסות ממכירת השעון יועברו לתמיכה בקרן.

שעון נוסף במהדורה בלעדית
שעון נוסף במהדורה בלעדית

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של הובלו, רפרנס 441.CI.1110.RX.SSH24, יגיע במהדורה מוגבלת של 20 יחידות. תג המחיר שלו יעמוד על 25,900 פרנקים שוויצריים (או 29,600 אירו).

השורה התחתונה

כנראה שלא מדובר בשעון ההובלו ביג באנג השחור הראשון וגם לא האחרון שנראה, אבל גם אם אתם לא מחובבי המותג, אתם חייבים להעריך את המגוון הרחב של שיתופי פעולה עם עולמות שונים שיצרנית השעונים הזאת מביאה לנו, אליהם נחשפים חובבי השעונים.

למעבר לאתר של הובלו.