מלבד חומרים מיוחדים ומהדורות מוגבלות, הובלו ידועה גם במגוון הרחב של שיתופי פעולה שהיא מקיימת עם מותגים וחברות שונות. אחד משיתופי הפעולה המפורסמים ביותר שלה הוא עם המותג ברלוטי, המתמחה במוצרי עור שונים. החל מנעליים, חגורות, ארנקים ותיקים ועד למעילים ועוד. שיתוף הפעולה הזה נמשך כבר כ-5 שנים ובמסגרתו קיבלנו מספר שעונים מהובלו, שעוצבו ביחד עם ברלוטי. למסורת הזאת מצטרף שעון חדש – ביג באנג יוניקו Berluti Aluminio. הגורו יצא לבדוק אותו.

ביג באנג יוניקו Berluti Aluminio – מפרט טכני

השעון החדש של הובלו מגיע בגוף המוכר של שעוני הביג באנג יוניקו. גוף השעון עשוי מטיטניום והוא בקוטר של 44 מ”מ. עוביו של השעון עומד על 15.45 מ”מ.

ביג באנג יוניקו Berluti Aluminio. מקור - Watchilove.
ביג באנג יוניקו Berluti Aluminio. מקור – Watchilove.

הובלו וברלוטי בחרו בגוונים מונוכרומטיים לשעון הזה, בניגוד לגוונים החמים של השעונים הקודמים שהושקו ביחד על ידי החברות.

ביג באנג יוניקו Berluti Aluminio. מקור - Watchilove.
ביג באנג יוניקו Berluti Aluminio. מקור – Watchilove.

גם בשעון הזה, כמו בשעונים הקודמים, אנו מוצאים שימוש נרחב בחומר הגלם שבו ברלוטי מתמחה – עור. לוח השעון עשוי מעור ונציה מיושן מבית ברלוטי. ספרות השעה והאינדקסים חרוטים בעור, כמו גם הכיתוב SWISS MADE.

עור הונציה בבזל ובלוח השעון. מקור - Watchilove.
עור הונציה בבזל ובלוח השעון. מקור – Watchilove.

את אותו עור אפשר למצוא גם בבזל של השעון, שם הוא מגיע עם גימור סאטן וכמובן גם ברצועת השעון, המגיעה עם אבזם מתקפל מטיטניום.

לוח השעון העשוי מעור. מקור - Watchilove.
לוח השעון העשוי מעור. מקור – Watchilove.

כפי שציינו, המראה הכללי של השעון הוא אפור-שחור מונוכרומטי. מראה מנוגד מאוד לשעונים הקודמים מבית הובלו וברלוטי ומעניין הרבה יותר אם אתם שואלים את הגורו …

ביג באנג יוניקו Berluti Aluminio – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר HUB1280. מנגנון פלייבאק כרונוגרף של הובלו, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 72 שעות.

אז מה חדש בעצם?

שעון נוסף במסגרת שיתוף הפעולה הותיק בין הובלו לברלוטי. שעון שמגיע בצבעים שונים לחלוטין מהשעונים הקודמים בסדרה. כפי שכבר ציינו – שעון מיוחד יותר ויפה יותר לטעמנו מהדגמים הקודמים. השם Aluminio הוא שם מוכר לתהליך יישון (פטינה) של ברלוטי, כשלפי החברה הוא משקף באופן נהדר, באמצעות אור, את הגוונים השונים של עור הונציה.

ביג באנג יוניקו Berluti Aluminio - אריזת השעון. מקור - Watchilove.
ביג באנג יוניקו Berluti Aluminio – אריזת השעון. מקור – Watchilove.

כדי לשלב את העור הזה בצורה הרמונית כל כך בשעון, הובלו עיצבה את הבזל של השעון בתצורה של שני חלקים. בעזרת שרף דביק וקשיח, החתיכה הראשונה של הבזל, מעור בעובי של כ-1 מ”מ, מוכנסת אל תוך החלק השני, הטיטניום האפור. לאחר מכן היא מוברגת על גבי המארז של השעון.

ברלוטי - יצרנית מומחית למוצרי עור. מקור - Watchilove.
ברלוטי – יצרנית מומחית למוצרי עור. מקור – Watchilove.

כך בעצם העור של הבזל יקבל את אותו גוון של פטינה, בדיוק כמו רצועת השעון. הובלו שילבה רכיבים נוספים בשעון כדי שיתאימו לערכת הצבעים המונוכרומטית. טיטניום לגוף השעון והאבזם. טונגסטן לרוטור ורודיום בגימור סאטן למחוגי השעון.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס 421.NX.0500.VR.BER21, מגיע – כמובן – במהדורה מוגבלת של 100 יחידות. תג המחיר שלו יעמוד על 25,200 דולרים.

ביג באנג יוניקו Berluti Aluminio. מקור - Watchilove.
ביג באנג יוניקו Berluti Aluminio. מקור – Watchilove.

השורה התחתונה

כן, זה כבר הופך לסוג של קלישאה בכל כתבה על הובלו, אבל אי אפשר שלא להתחיל את הסיכום באותן מילים. אפשר לאהוב את החברה. אפשר שלא לאהוב אותה. אי אפשר שלא להעריך את השימוש הנהדר שהיא עושה בחומרים. לקחת עור ולשלב אותו בצורה כל כך מיוחדת בתוך לוח השעון והבזל שלו, אי אפשר שלא להתפעל מהיכולות הללו.

ביג באנג יוניקו Berluti Aluminio. מקור - Watchilove.
ביג באנג יוניקו Berluti Aluminio. מקור – Watchilove.

אם זה שעון שהגורו היה משלם עליו 25,000 דולרים? זאת כבר שאלה אחרת, אבל סביר להניח שהובלו תמצא 100 אנשים מסביב לעולם שיהיו מוכנים להיפרד מסכום כזה עבור השעון הזה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ברלוטי.