בעוד מספר שבועות ייפתח טורניר הכדורגל הגדול בעולם – המונדיאל בקטאר, בין התאריכים ה-20 לנובמבר 2022 עד ל-18 לדצמבר 2022, אירוע שצפוי לרתק אליו מאות מיליוני צופים מסביב לעולם ומאות אלפי אוהדים שיפקדו את האיצטדיונים השונים ויעודדו את הקבוצות. מי שכבר מוכנה לאירוע הזה היא הובלו, מי שמשמשת כמודדת הזמן הרשמית של המונדיאל בפעם הרביעית ברציפות. הובלו משיקה שעון חכם חדש – ביג באנג e מונדיאל קטאר – שעון שישמש את 129 השופטים שישפטו את המשחקים השונים במהלך הטורניר, יצאנו להכיר אותו.

ביג באנג e מונדיאל קטאר – מפרט טכני

השעון החדש של הובלו מגיע בגוף בקוטר 44 מ״מ ובעובי של 14 מ״מ. השעון מגיע בגוף העשוי מסגסוגת קרמית עם טיטניום בצבע שחור, בגימור מוברש. גוף השעון מעוצב בהשראת השעון האייקוני של הובלו, שעון הביג באנג של החברה.

ביג באנג e מונדיאל קטאר. מקור - TimeandWatches.
ביג באנג e מונדיאל קטאר. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם לוח בצבע בורדו, ביחד עם רצועת גומי מרופדת בצבעים שחור ובורדו. הצבעים הנבחרים מגיעים בהשראת צבעי הדגל של קטאר, המדינה בה יתקיים המונדיאל.

ביג באנג e מונדיאל קטאר. מקור - TimeandWatches.
ביג באנג e מונדיאל קטאר. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם תכונות כמו מד תאוצה, ג׳ירוסקופ, מיקרופון מובנה, רמקול, GPS וכמובן מד דופק. בנוסף, השעון מגיע עם חבילה מלאה של אפליקציות טעונות מראש, המאפשרת לעונדי השעון להישאר מחוברים כל הזמן ולעקוב אחר הפעילות שלהם, המצב הבריאותי שלהם ועוד. ניתן להתקין אפליקציות נוספות על השעון באמצעות חנות ה-Google Play, חנות האפליקציות של גוגל.

מוכנים למונדיאל. מקור - TimeandWatches.
מוכנים למונדיאל. מקור – TimeandWatches.

ביג באנג e מונדיאל קטאר – בתוך השעון

כמו שאתם כבר בטח מבינים לבד, מדובר בשעון חכם, כך שמנגנון לא בדיוק יש כאן. מה שכן יש כאן, זה מעבד מבית קוואלקום, ענקית השבבים. השעון מגיע עם שבב הסנאפדרגון Wear 4100, כשהוא מגיע עם הגרסה העדכנית ביותר של מערכת ההפעלה Wear OS של גוגל – Wear OS 3.

השעון החכם של שופטי המונדיאל בקטאר. מקור - TimeandWatches.
השעון החכם של שופטי המונדיאל בקטאר. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם זמן סוללה מוצהר של יום שלם, כשזמן הטעינה שלו, ממצב סוללה ריקה לטעינה מלאה עומד על שעתיים. השעון מצויד בקישוריות Bluetooth 5.0, שתאפשר לו להתחבר למגוון אביזרים נלווים. השעון תואם למערכות ההפעלה אנדרואיד ו-iOS, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, הובלו משמשת בפעם הרביעית ברציפות כמודדת הזמן הרשמית של המונדיאל. חובבי שעונים בוודאי זוכרים את השעונים של הובלו על פרק ידם של השופטים של פיפ״א ואת השלטים לציון המחליפים ותוספת הזמן, הנושאים את הלוגו של הובלו. הובלו ציידה את השעון ב״לוחות״ בצבעים ובעיצוב תואם לדגלים של 32 המדינות המשתתפות בטורניר.

מצב המשחק של השעון. מקור - TimeandWatches.
מצב המשחק של השעון. מקור – TimeandWatches.

הובלו ציידה את השעון הזה במספר תכונות שאמורות להפוך אותו למיוחד עבור חובבי כדורגל. רבע שעה לפני תחילת כל משחק, עונדי השעון יקבלו אל השעון שלהם את הרכבי הקבוצות ואת פרופילי השחקנים, כך שעונד השעון יוכל לקבל בנוחות ובקלות פרטים רבים על המשחק המתקרב, מתוך השעון שנמצא על פרק ידו.

עם תחילת המשחק, השעון עובר אוטומטית למצב “Match Mode״ – ״מצב משחק״ ומפעיל את ״ציר הזמן״ (״Timeline״), תכונה שהובלו ייצרה במיוחד עבור השעון הזה, שאמורה לעזור לאוהדים לזכור רגעים חשובים במהלך המשחק.

ה-Match Mode מחלק את תצוגת השעון למספר חלקים, כשחלק אחד יציג את המחצית הראשונה והשניה, תוספת הזמן לכל מחצית ואת הפסקת המשחק (המחצית). תצוגת המסך תציג גם את המדינות המשתתפות, זמן המשחק והתוצאה. טבעת היקפית מציגה את ציר הזמן של המשחק, כשאם מובקע שער, מתקבלת החלטה על פנדל או ששחקן כלשהו מקבל כרטיס צהוב או אדום, אנימציה מתאימה תצביע על הדקה שבה התרחש האירוע ושם השחקן יופיע בצמוד לאנימציה.

השעון לחובבי כדורגל? מקור - TimeandWatches.
השעון לחובבי כדורגל? מקור – TimeandWatches.

במידה ומשחק עובר להארכה, השעון יעבור למצב תצוגה המתאים להארכה, כמו גם במקרה של דו קרב בעיטות עונשין. כל בעיטת עונשין שתבעט תסומן באדום (החמצה) או ירוק (שער שנכבש). כשאנימציית סיום שנקראת “Match Period Animation״ תוצג עם סיום המשחק, ביחד עם התוצאה הסופית.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של הובלו יגיע (כרגיל?) במהדורה מוגבלת של 1,000 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 5,800 דולרים.

ביג באנג e מונדיאל קטאר. מקור - TimeandWatches.
ביג באנג e מונדיאל קטאר. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

יצרניות שעוני היוקרה ממשיכות לנסות להבין מה הן עושות עם שוק השעונים החכמים, כשמי שנדמה כי פעילה יותר מכולן בתחום הזה היא הובלו. האם שיתוף הפעולה והאפליקציה המיוחדת תעזור לשעון הזה להפוך ללהיט בקרב חובבי כדורגל מסביב לעולם? לא בטוח. אבל משום מה יש לנו הרגשה שהובלו תוכל למצוא בקלות יחסית 1,000 בעלי ממון שירצו לספר לחברים שלהם כי ״יש להם את השעון של השופטים של המונדיאל״ …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של הובלו.