אם מישהו יכתוב מדריך לסנוב שעונים, הפרק הראשון בטח יעסוק בעובדה שחובבי שעונים אמיתיים לא יכולים לאהוב את הובלו. אבל גם אם אתם סנובים של שעונים או סתם לא מחבבים את המותג, מדי פעם הובלו משיקה שעונים שמזכירים לכולנו שיש בהחלט ממה להתרשם בכל הקשור ליכולות ייצור השעונים שלה. אחת הדוגמאות הנהדרות לעובדה הזאת היא השעון החדש שהובלו מציגה לאחרונה – ביג באנג MP-11 Water Blue ספיר – שעון חדש עם רזרבת כוח מרשימה של שבועיים. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

ביג באנג MP-11 Water Blue ספיר – מפרט טכני

השעון החדש של הובלו מגיע בגוף העשוי מזכוכית ספיר בגוון “Water Blue״ – מים כחולים, גוון שנוטה יותר לכיוון תכלת. גוף השעון מגיע בקוטר של 45 מ״מ ובעובי של 14.4 מ״מ.

ביג באנג MP-11 Water Blue ספיר
ביג באנג MP-11 Water Blue ספיר

חשוב לציין כי הובלו לא משתמשת בזכוכית ספיר רגילה, אלא אבן ספיר אשר ״גידלו״ באמצעות נוסחה כימית חדשה, אם כי הוא עדיין שומר על התכונות והמאפיינים המוכרים של ספיר, בעיקר שקיפות וקשיות.

גוף זכוכית הספיר של השעון
גוף זכוכית הספיר של השעון

השעון נראה כמו משהו עתידני יותר מאשר משהו שמתכתב למסורות ייצור שעונים בנות מאות שנים, עם לוח סקלטון שכאילו מחולק לשניים אם תרצו – כשהחלק העליון שלו מכיל את תצוגת השעה, עם לוח קטן יחסית לגודל המלא של לוח השעון, עם מחוגים צבועים בתכלת.

לוח עתידני עם לוח שעון קטן בחלקו העליון
לוח עתידני עם לוח שעון קטן בחלקו העליון

בחלק התחתון של לוח השעון אנו מוצאים את גולת הכותרת של השעון – שבעה תופים המותקנים בצורה אנכית למנגנון השעון, שמספקים את רזרבת הכוח המרשימה של השעון, כשהם מצטברים כאמור לרזרבת כוח של 336 שעות – 14 ימים. בצד שמאל של התופים אנו מוצאים גלגל נוסף, שמציג את רזרבת הכוח באמצעות ספרות – 14,12,10 וכן הלאה. זכוכית הספיר שמכסה את לוח השעון מגיעה עם קימור בחלק התחתון שלה, כדי להתאים לתופים.

שבעת התופים של השעון
שבעת התופים של השעון

ביג באנג MP-11 Water Blue ספיר – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר HUB9011 – מנגנון סקלטון מתיחה ידנית, המכיל 270 רכיבים. HUB9011 פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה.

המנגנון המרשים בגב השעון
המנגנון המרשים בגב השעון

את המנגנון אפשר לראות דרך הגב השקוף של השעון, כשגם שם הוא נראה הרבה יותר כמו משהו עתידני ולא כמו מנגנון של שעון שוויצרי, גם כאן בעיקר בגלל החלוקה של לוח-מנגנון השעון לשני חלקים, עם התופים בחלק התחתון של המנגנון.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של הובלו, רפרנס 911.JL.0129.RX, מגיע במהדורה מוגבלת של 50 יחידות. הובלו תשווק את השעון עם רצועת גומי בגוון תואם לגוף השעון. תג המחיר של השעון עומד על 171 אלף דולרים אמריקאיים, כשהוא זמין לרכישה אצל המשווקים המורשים של הובלו ובבוטיקים של החברה מסביב לעולם.

אז מה חדש בעצם?

באופן די מפתיע, השעון החדש של הובלו מציע תמורה נהדרת למחיר, בוודאי בהשוואה לשעונים של יצרניות כמו ריצ׳רד מיל למשל. כשלוקחים בחשבון שמדובר בשעון שעשוי מחומר אקזוטי כמו זכוכית ספיר ועם אחד מהמנגנונים המרשימים ביותר שראינו בשנים האחרונות, אי אפשר שלא להתרשם מהשעון הזה, גם אם כתוב עליו הובלו …

ביג באנג MP-11 Water Blue ספיר
ביג באנג MP-11 Water Blue ספיר

השורה התחתונה

שעון נהדר מבית הובלו שמזכיר לכולנו שאמנם אנחנו ״אוהבים לשנוא״ את החברה בגלל השעונים בקטגוריות המחירים הנמוכות יותר של החברה שמתומחרים בצורה גבוהה שלא משקפת את המנגנונים הבסיסיים שהובלו משלבת בתוכם, בניגוד כמעט מוחלט לשעונים כמו ה-MP-11 המרשים. אז אם יש לכם תקציב של 200 אלף דולרים לרכישת שעון ואתם מחפשים משהו שהוא קצת יותר מודרני והרבה פחות ״מסורתי״, השעון החדש של הובלו הוא בהחלט אופציה לא רעה …

למעבר לאתר של הובלו.