במסגרת שלל השעונים שהגיעו אלינו מתערוכת Watches & Wonders, שהסתיימה לפני מספר חודשים, נשארו מספר שעונים על שולחן המערכת שלנו, שעדיין לא כתבנו עליהם כאן באתר. אחד מהם הוא שעון מבית IWC – ביג פיילוט טורביון IW590501. שעון בסדרת הביג פיילוט של IWC, עם מנגנון טורביון כוח קבוע שמגיע במהדורה מוגבלת של 15 יחידות. מוזמנים להכיר את השעון המיוחד והיקר (מאוד) הזה ביחד עם הגורו.

ביג פיילוט טורביון IW590501 – מפרט טכני

השעון החדש של IWC מגיע בגוף העשוי מסרטניום בקוטר של 46.2 מ”מ ובעובי של 13.5 מ”מ. סרטניום היא סגסוגת קרמית עם טיטניום. היא משלבת את תכונות הקושי והעמידות של הטיטניום עם העמידות לשריטות של הסגסוגת הקרמית.

ביג פיילוט טורביון IW590501. מקור - TIMEANDWATCHES.
ביג פיילוט טורביון IW590501. מקור – TIMEANDWATCHES.

השעון מגיע עם מנגנון טורביון המשולב בשעה 9 בלוח השעון. בין השעות 3 ל-6 נמצא מחוון רזרבת כוח. בין השעות 12 ל-2 אנו מוצאים תצוגת מצב ירח כפולה. תצוגת מצב ירח כפולה מציגה את מצב הירח בחצי כדור הארץ הצפוני ובחצי כדור הארץ הדרומי.

רצועת גומי עם עור אלקנטרה מתכתבת נפלא עם צבעי השעון. מקור - TimeandWatches.
רצועת גומי עם עור אלקנטרה מתכתבת נפלא עם צבעי השעון. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם רצועת גומי שחורה עם עור אלקנטרה התפור על חלקה החיצוני. רצועת השעון תפורה בתפרים בצבע צהוב. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-60 מטרים. לוח השעון מגיע עם מחוגים גדולים עם צביעת סופר לומינובה, כיאה לסדרת הביג פיילוט של IWC. ספרות השעון מופיעות בצבע לבן והשעון מגיע עם דגשים בצבע צהוב. הדגשים הללו מתכתבים בצורה נפלאה עם רצועת השעון.

ביג פיילוט טורביון IW590501 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את אחד המנגנונים המתקדמים ביותר של IWC – קליבר 94800. קליבר 94800 הוא מנגנון מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 18,000 ויברציות לשעה.

קליבר 94800, אחד המנגנונים המתקדמים ביותר של IWC. מקור - TimeandWatches.
קליבר 94800, אחד המנגנונים המתקדמים ביותר של IWC. מקור – TimeandWatches.

הוא מגיע כאמור עם מנגנון טורביון ועם מנגנון כוח קבוע (Constant Force). מנגנון הכוח הקבוע מנתק את מנגנון הבריחה של השעון מזרימת הכוח הישירה של רכבת הגלגלים בשעון (ה-Wheel Train), כשהוא מספק פולסים קבועים של אנרגיה לגלגל הבריחה.

הגב המרהיב של השעון. מקור - TimeandWatches.
הגב המרהיב של השעון. מקור – TimeandWatches.

השילוב של מנגנון הטורביון עם מנגנון הכוח הקבוע, מקבלים פיצוי על ההשפעות השליליות של כוח הכבידה על מנגנון השעון ומקבלים קצב מדויק מאוד. תדר המנגנון נקבע ל-2.5 הרץ (18,000 ויברציות לשעה), כדי לאפשר למערכת לסובב את קפיץ האיזון אחת לשניה. המנגנון מגיע עם רזרבת כוח מרשימה של 96 שעות.

אז מה חדש בעצם?

אחד המנגנונים המתקדמים ביותר מבית IWC, המשלב שני פלאים מכניים-טכנולוגיים. תשלבו אותם עם גוף העשוי מסרטניום – אחת הסגסוגות המתקדמות בעולם השעונים וקיבלתם יצירת מופת הורולוגית נפלאה.

ביג פיילוט טורביון IW590501. מקור - TimeandWatches.
ביג פיילוט טורביון IW590501. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של IWC, רפרנס IW590501,  מגיע במהדורה מוגבלת של 15 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 220 אלף פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

יצירת מופת הורולוגית מבית IWC. ה-IWC ביג פיילוט טורביון IW590501 מגיע עם מנגנון מרהיב ועם מראה הייטקי. שעון שאנחנו לא יודעים איזה צד שלו יותר מרהיב – הצד הקדמי או הצד האחורי שלו.

ביג פיילוט טורביון IW590501. מקור - TIMEANDWATCHES.
ביג פיילוט טורביון IW590501. מקור – TIMEANDWATCHES.

לגבי תג המחיר של השעון? אם אתם מבינים קצת הורולוגיה, אתם מבינים ששעון עם מנגנון כזה לא יכול להגיע עם תג מחיר זול יותר. בשורה התחתונה, מדובר בשעון נפלא, שאם אתם שואלים את הגורו, שווה כל שקל, או פרנק שוויצרי במקרה הזה. עוד שעון שאפשר להמשיך ולחלום עליו …

למעבר לאתר של IWC.