בשנה שעברה הציגה IWC קולקציה חדשה – “Colors Of TOP GUN” – “הצבעים של טופ גאן״, קולקציית שעונים בצבעים קרמיים תחת המיתוג האייקוני שלה – TOP GUN. בשבוע שעבר הציגה IWC שעון חדש בסדרה הזאת, אנחנו מקווים שאתם מוכנים לשם הארוך שלו – ביג פיילוט לוח שנה נצחי טופ גאן אגם טאהו – שעון שכפי שאפשר להבין מהשם שלו, מגיע עם לוח שנה נצחי. מוזמנים להכיר את השעון החדש והגדול במיוחד של IWC ביחד איתנו.

ביג פיילוט לוח שנה נצחי טופ גאן אגם טאהו – מפרט טכני

השעון החדש של IWC מגיע בגוף העשוי מסגסוגת קרמית לבנה, בקוטר של 46.5 מ״מ ובעובי של 15.6 מ״מ, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-60 מטרים. הממדים של השעון הזה לא פחות ממפלצתיים, שכן מלבד הקוטר המאסיבי, מדובר גם בשעון עבה במיוחד, כך שאם אתם לא בעלי פרק יד גדול במיוחד, אין סיכוי שהשעון הזה יתאים לכם, אלא אם אתם מתכוונים לענוד אותו איפשהו לכיוון המרפק …

ביג פיילוט לוח שנה נצחי טופ גאן אגם טאהו. מקור - TimeandWatches.
ביג פיילוט לוח שנה נצחי טופ גאן אגם טאהו. מקור – TimeandWatches.

הגב של השעון והכתר של השעון עשויים מפלדת אל-חלד, כשהסגסוגת הקרמית הלבנה נוצרת בתהליך מורכב, במסגרתו תחמוצת זירקוניום מעורבבת עם תחמוצות מתכתיות ועוברת ״הדבקה״ בטמפרטורות גבוהות בתנור. הסגסוגת הקרמית עמידה במיוחד לשריטות וקלה מאוחד, מה שהופך אותה לחומר מושלם עבור שעוני טייסים.

ביג פיילוט לוח שנה נצחי טופ גאן אגם טאהו. מקור - TimeandWatches.
ביג פיילוט לוח שנה נצחי טופ גאן אגם טאהו. מקור – TimeandWatches.

IWC בחרה צבע לבן בגוון מיוחד, אותו היא הגדירה ביחד עם Pantone והוא בהשראת אגם המים המתוקים, אגם טאהו, והנוף החורפי סביבו, הממוקם במערב נבאדה, לא הרחק מביתו של בית הספר לטיסה של חיל הים האמריקני, TOP GUN.

לוח שחור מט בגימור מחוספס. מקור - TimeandWatches.
לוח שחור מט בגימור מחוספס. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם לוח שחור מט בגימור מחוספס, עם תצוגת לוח שנה נצחי. בשעה 3 אנו מוצאים את התאריכון ואת תצוגת רזרבת הכוח של השעון. בשעה 6 אנו מוצאים את תצוגת החודש, בין השעות 7 ל-8 פרושה חלונית תצוגת השנה המוכרת של IWC ובשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון ואת תצוגת היום בשבוע. משלימה את הלוח תצוגת מצב הירח בשעה 12.

ביג פיילוט לוח שנה נצחי טופ גאן אגם טאהו – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 52615, מנגנון אינהאוס אוטומטי מבית IWC, אותו ניתן לראות דרך הגב השקוף של השעון (מסגרת הגב עשויה מפלדת אל-חלד).

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

המנגנון המרשים פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח מרשימה של שבעה ימים, הודות לשימוש בשתי חביות. המנגנון מגיע עם לוח שנה נצחי מדויק עד לשנת 2100, כשהוא מבוסס על מנגנון לוח השנה הנצחי המפורסם של IWC. מנגנון אותו פיתח קורט קלאוס בשנות השמונים של המאה הקודמת, כשמאז הוא עבר שכלולים מכאניים.

אז מה חדש בעצם?

שעון חדש בסדרת שעוני הביג פיילוט לוח שנה נצחי של IWC בסגסוגת קרמית לבנה בגוון מיוחד, עם מנגנון מרשים עם רזרבת כוח של שבעה ימים.

רזרבת כוח מרשימה של שבעה ימים. מקור - TimeandWatches.
רזרבת כוח מרשימה של שבעה ימים. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של IWC, רפרנס IW503008, יגיע עם רצועת גומי לבנה, עם אבזם מפלדת אל-חלד. הוא יהיה זמין לרכישה החל מחודש יולי 2023, כשתג המחיר שלו עומד על 43,430 דולרים. קצת מעל 150 אלף שקלים.

השורה התחתונה

אם אתם שואלים אותנו, מדובר באחד השעונים היפים ביותר שראינו בשבועות האחרונים ואחד השעונים המיוחדים ביותר שראינו בתקופה האחרונה. תג המחיר שלו לא ממש הרתיע אותנו (לא שהתכוונו לרכוש אותו או שיכולנו להרשות אותו לעצמנו …), אבל הממדים שלו בהחלט מרתיעים, כשבקוטר של 46.5 מ״מ ובעובי של 15.6 מ״מ, גם בסגסוגת קרמית, הוא ללא ספק יהיה שעון מורגש ובולט. מצד שני, אם כבר שילמתם 150 אלף שקל על שעון, יש מצב שאתם דווקא כן רוצים שהוא ימשוך קצת תשומת לב …

למעבר לאתר של IWC.