אחרי שהכרנו בשבועיים האחרונים בעיקר שעונים חדשים שהושקו בשנת 2022, הגיע הזמן שלנו לחזור לשעון מיוחד, שהושק בשנת 2021 והמתין על שולחן המערכת שלנו. את השעון הזה השיקה IWC בסוף חודש נובמבר האחרון, אבל הוא כל כך מיוחד, שאנחנו חושבים שגם בעוד מספר חודשים היה כדאי לנו לחזור אליו. ביג פיילוט מונופושר ״הנסיך הקטן״ – IWC בשעון כרונוגרף נהדר בסדרת הנסיף הקטן המוצלחת – הגורו כמעט בטוח שאי אפשר לטעות. מוזמנים להצטרף אליו ולגלות האם הוא צדק. 

ביג פיילוט מונופושר ״הנסיך הקטן״ – מפרט טכני

השעון החדש של IWC מגיע בגוף בגודל של העשוי מפלדת אל-חלד. הקוטר שלו עומד על 46.2 מ״מ והעובי שלו על 14.6 מ״מ. אם לא הבנתם זאת משמו של השעון – ביג פיילוט, אנחנו מקווים שממדי השעון עוזרים לכם להבין שמדובר בשעון גדול במיוחד.

ביג פיילוט מונופושר ״הנסיך הקטן״. מקור - timeandwatches.
ביג פיילוט מונופושר ״הנסיך הקטן״. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע עם לוח כחול בגימור קרני שמש, בגוון המוכר והמזוהה כל כך עם IWC. על לוח השעון אנו מוצאים ספרות ערביות גדולות ובולטות ואת המשולש המוכר בשעה 12. בשעה 3 בלוח השעון אנו מוצאים תאריכון, כששני תתי לוחות הממוקמים אחד מעל לשני בשעות 12 ו-6 בלוח השעון מקנים לו מראה מאוזן וסימטרי.

המונופושר המשולב בכתר השעון. מקור - timeandwatches.
המונופושר המשולב בכתר השעון. מקור – timeandwatches.

הלוח בשעה 12 הוא לוח הכרונוגרף של השעון, כשהלוח בשעה 6 הוא לוח השניות הקטן. בצד ימין של השעון אנו מוצאים כתר גדול, כשבתוך הכתר משלבת IWC לחצן בודד. הלחצן הבודד – מונופושר – הוא הלחצן האחראי לתפעול כל פונקציות הכרונוגרף של השעון. השעון מגיע עם רצועת עור עגל חומה כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-60 מטרים.

ביג פיילוט מונופושר ״הנסיך הקטן״ – מנגנון

בתוך השעון משלבת IWC את קליבר IWC 59365. קליבר 59365 הוא אחד משלושת מנגנוני כרונוגרף אינהאוס של IWC, כשהוא המנגנון היחיד מביניהם שמופעל באמצעות מתיחה ידנית.

קליבר 59365 בגב השעון. מקור - timeandwatches.
קליבר 59365 בגב השעון. מקור – timeandwatches.

המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 7 ימים. ניתן לראות את המנגנון המרשים מבעד לגב השקוף של השעון. 

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שעון כרונוגרף מונופושר חדש בסדרת הביג פיילוט עם מיתוג הנסיך הקטן של IWC. גולת הכותרת של השעון היא כמובן כרונוגרף המונופושר. הלחיצה הראשונה על לחצן הכרונוגרף מפעילה את פונקציית הכרונוגרף ומחוג שניות הכרונוגרף מתחיל לפעול. לחיצה שניה עוצרת את מחוג הכרונוגרף ומאפשרת מדידה של הזמן שנמדד, באמצעות מחוג שניות הכרונוגרף ולוח כרונוגרף ה-60 דקות בשעה 12 בלוח השעון. לחיצה שלישית מאפסת את מנגנון הכרונוגרף ומכינה אותו למדידת זמן נוספת.  

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של IWC, רפרנס IW515202, מגיע במהדורה מוגבלת של 500 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 17,300 אירו. 

ביג פיילוט מונופושר ״הנסיך הקטן״. מקור - timeandwatches.
ביג פיילוט מונופושר ״הנסיך הקטן״. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

שעוני הטייסים של IWC הם מהשעונים האייקוניים ביותר והמזוהים ביותר בעולם השעונים. הקו העיצובי האחיד שמאפיין את השעונים הללו – לוחות השעונים הנקיים והקריאים, לוחות בגימור קרני שמש, מחוגים גדולים ובדרך כלל כתר בולט, הופכים אותם לשעוני טייסים נהדרים. תוסיפו לזה את מיתוג ״הנסיך הקטן״ שמוסיף קסם לשעונים הללו ואת קומפליקציית המונופושר הייחודית וקיבלתם שעון שאי אפשר כמעט לטעות איתו. כלומר, אלא אם אתם לא לוקחים בחשבון שלפחות על הנייר, השעון הזה יקר יותר מהדייטונה של רולקס. אז אם אתם ממש אבל ממש חייבים שעון טייסים שהוא גם כרונוגרף וגם מונופושר וגם ביג פיילוט – לכו על ה-IWC. אחרת, לא בטוח שלא תוכלו למצוא אלטרנטיבות משתלמות יותר בעולם הכרונוגרפים … 

למעבר לאתר של IWC.