ראינו כבר הרבה דברים מוזרים בעולם שעוני היוקרה בשנים האחרונות, אבל ככל שהזמן עובר, יצרניות השעונים מוצאות דרכים חדשות להפתיע אותנו בדרכים חדשות שמטרתן להראות לנו כמה הפתעות יש להן בשרוול. האחרונה שבהן היא IWC שפהאוזן, שמציגה שעון חדש, במהדורה מוגבלת של 100 יחידות. עכשיו שימו לב, ב-IWC מודיעים כי עוד לפני שהתחילה המכירה של השעון, כל היחידות SOLD OUT וההזדמנות היחידה לרכוש שעון אחד כזה (אחד=שעון בודד …), הייתה במכירה פומבית שהתקיימה ביום חמישי האחרון. אז תרשו לנו להכיר לכם את השעון המדובר – ביג פיילוט פרפטואל קלנדר טוטו וולף ולספר לכם בכמה נמכר השעון הבודד שבכל זאת היה זמין למכירה …

קצת על השעון והרקע שלו –

השעון החדש של IWC מגיע במחווה לאחד החברים והשותפים הבולטים של המותג, ראש קבוצת הפורמולה 1 מרצדס-AMG, הקבוצה שלה מעניקה IWC חסות – טוטו וולף. טוטו וולף, יזם אוסטרי ונהג מירוצים בעברו, הפך בשנת 2013 לבעל מניות ולמנהל הבכיר בקבוצת מרצדס-AMG. במהלך התקופה שלו כמנהל הצוות וכמנכ״ל הקבוצה, החברה זכתה בשמונה תארים רצופים בקטגוריית ה-Constructors (הקבוצה שהנהגים שלה השיגו ביחד את מספר הנקודות הגדול ביותר). ב-IWC החליטו כי לאור ההישג הזה, מגיע לוולף לקבל שעון משלו.

ביג פיילוט פרפטואל קלנדר טוטו וולף – מפרט טכני

השעון החדש של IWC, רפרנס IW503607, מגיע בגוף העשוי מסרטניום שחור, סגסוגת הטיטניום החדשנית של IWC שמגיעה עם תכונות קרמיות, בקוטר של 46.2 מ״מ.

ביג פיילוט פרפטואל קלנדר טוטו וולף. מקור - Monochrome Watches.
ביג פיילוט פרפטואל קלנדר טוטו וולף. מקור – Monochrome Watches.

בצד ימין של גוף השעון אנו מוצאים כתר גדול במיוחד, סימן ההיכר של שעוני הטייסים של IWC. השעון מגיע עם רצועת גומי שחורה עם רצועת טקסטיל מרכזית בחלק החיצוני של הרצועה.

רצועת גומי עם פס טקסטיל במרכזה. מקור - Monochrome Watches.
רצועת גומי עם פס טקסטיל במרכזה. מקור – Monochrome Watches.

השעון הוא שעון לוח שנה שנתי, עם ארבעה לוחות קטנים בשעות 3,6,9,12 בלוח השעון. בשעה 3 אנו מוצאים את לוח התאריכון בחלק החיצוני, כשבחלק הפנימי שלו אנו מוצאים את מד רזרבת הכח של השעון. הלוח הקטן בשעה 6 מציג את החודש, כשהלוח בשעה 9 מציג את היום בשבוע בחלק החיצוני שלו, כשבחלק הפנימי שלו אנו מוצאים את תצוגת השניות של השעון. תצוגת מצב הירח נמצאת בלוח הקטן בשעה 12.

תצוגת לוח השנה הנצחי של השעון. מקור - Monochrome Watches.
תצוגת לוח השנה הנצחי של השעון. מקור – Monochrome Watches.

חדי העין מביניכם יבחינו בחלונית קטנה נוספת בשעה 7, שם נמצאת תצוגת השנה ב-4 ספרות. מה שמייחד את השעון הזה זה לוח השעון, העשוי מזכוכית ספיר, כשהוא חושף את המנגנון שמתחתיו. IWC שילבה בשעון את גוון הירוק פטרונס (Petronas Green), הצבע המזוהה עם מכוניות הפורמולה של קבוצת מרצדס-AMG. אם שמתם לב לנגיעה של הצבע האדום בכתר השעון, מדובר במחווה לנהג המירוצים המנוח ניקי לאודה.

ביג פיילוט פרפטואל קלנדר טוטו וולף – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר IWC 52615, מנגנון אינהאוס אוטומטי מבית IWC, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון. המנגנון מצויד ב-Pellaton System של IWC, כשהוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה, כשהוא מספק רזרבת כוח של 7 ימים. המנגנון נראה קצת כהה מהרגיל, זאת בשל הבחירה של IWC לשלב בגב השעון זכוכית ספיר כהה יותר.

מנגנון לוח השנה הנצחי בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
מנגנון לוח השנה הנצחי בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה אמור היה לעלות לנו? 

כפי שציינו, ב-IWC הודיעו כי השעון מגיע במהדורה מוגבלת של 100 יחידות, כשכל היחידות, מלבד אחת, כבר נמכרו מראש. השעון הבודד שנותר למכירה, הוא מספר 50 מתוך 100 במהדורה. השעון הוצע למכירה פומבית על ידי בית המכירות הפומביות בונהאמס. ההערכות היו כי השעון יימכר בסכום שבין 40 ל-100 אלף לירות סטרלינג. המכירה הפומבית במסגרתה נמכר השעון התקיימה ביום חמישי האחרון וכפי שראינו פעמים רבות בעולם המכירות הפומביות בשנים האחרונות – הערכות לחוד ומציאות לחוד. השעון נמכר בסופו של דבר בסכום של 160 אלף לירות סטרלינג.

ביג פיילוט פרפטואל קלנדר טוטו וולף. מקור - Monochrome Watches.
ביג פיילוט פרפטואל קלנדר טוטו וולף. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

אתם בטח שואלים את עצמכם, למה הגורו מספר לכם על שעון שאי אפשר כבר לקנות? התשובה – כי אי אפשר לקנות אותו. אם אתם שואלים את עצמכם פעמים רבות – איך חברה כמו (מוזמנים לבחור) רולקס/אודמר פיגה/פטק פיליפ, לא מצליחה לייצר יותר או למכור יותר ולצמצמם את הביקוש לדגמים מסוימים, מגיע השעון הזה ומספק לנו את אחת התשובות. כי שעונים רבים נמכרים עוד לפני שהם בכלל מיוצרים. יכול להיות כי במקרה של השעון הזה מספר לא קטן של שעונים הוענק במתנה, אבל עדיין נשמע לנו קצת מוזר שמתוך 100 יחידות של השעון הזה, רק אחת מוצעת למכירה …

למידע נוסף על המכירה של השעון באתר של Bonhams.