ב-IWC שפהאוזן מחליטים לפתוח את שנת 2023 עם שעון חדש, שמגיע במסגרת שיתוף פעולה מתמשך של החברה, עם משווקת מוצרי היוקרה לגברים Mr. Porter (מיסטר פורטר). IWC ומיסטר פורטר נמצאים בבעלות קונגלומרט מוצרי היוקרה ריצ׳מונט, כך ששיתוף הפעולה הזה לא צריך להפתיע אותנו במיוחד. השעון החדש – ביג פיילוט 43 מיסטר פורטר (או בשמו הרשמי – IWC Big Pilot 43 For MR Porter), מגיע במהדורה מוגבלת של 500 יחידות והוא נקרא גם ״Mr Porter Edition 1״. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

ביג פיילוט 43 מיסטר פורטר – מפרט טכני

השעון החדש של IWC מגיע בגוף העשוי כאמור מברונזה. IWC משתמשת בגוף המוכר של שעוני הביג פיילוט שלה, בקוטר של 43 מ״מ ובעובי של 14.4 מ״מ. גוף השעון מגיע עם התזת חול, מה שמקנה לו מראה מחוספס מעט וגוון מט.

ביג פיילוט 43 מיסטר פורטר. מקור - Monochrome Watches.
ביג פיילוט 43 מיסטר פורטר. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם לוח שחור מט קלאסי, לוח נקי מאוד וקריא מאוד. לוח השעון מגיע עם ספרות ערביות גדולות ועם אינדקסים בגוון זהב-בז׳. בצד ימין של גוף השעון אנו מוצאים את הכתר הגדול בצורת בצל, אחד מסימני ההיכר של סדרת הביג פיילוט ושל שעוני טייסים באופן כללי.

הלוח השחור והנקי של השעון. מקור - Monochrome Watches.
הלוח השחור והנקי של השעון. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם רצועת עור אלקנטרה שחורה, עם אבזם ברונזה, כש-IWC משלבת ברצועה את מנגנון ה-EasX CHANGE, להחלפה מהירה של הרצועה. גב השעון עשוי מטיטניום ועליו אנו מוצאים את הכיתוב MR PORTER, כשמתחתיו הכיתוב EDITION 1 ומספר השעון במהדורה המוגבלת (XYZ/500). השעון עמיד במים בעומק של עד ל-100 מטרים.

ביג פיילוט 43 מיסטר פורטר – מנגנון

IWC משלבת בשעון החדש את קליבר 82100 שלה. קליבר 82100 הוא מנגנון אוטומטי, המצויד במנגנון המתיחה המוגן בפטנט של IWC, ה-Pellaton Winding System. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 60 שעות.

גב השעון והכיתוב עליו. מקור - Monochrome Watches.
גב השעון והכיתוב עליו. מקור – Monochrome Watches.

אז מה חדש בעצם? 

כאמור, שעון חדש במסגרת שיתוף הפעולה בין IWC למשווקת מוצרי היוקרה לגברים MR PORTER. השעון החדש מגיע עם צביעת סופר לומינובה על מחוגי השעון, המשולש המוכר של IWC בשעה 12 ועל האינדקסים בשעות 3,6 ו-9. בנוסף, לציון העובדה כי מדובר בשעון בראשון בסדרה של שעונים שצפויים להגיע אלינו במסגרת שיתוף הפעולה עם MR PORTER, הספרה 1 מוארת גם היא.

הספרה 1 המוארת בסופר לומינובה. מקור - Monochrome Watches.
הספרה 1 המוארת בסופר לומינובה. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של IWC, רפרנס IW329703, מגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 500 יחידות. השעון יהיה זמין לרכישה באמצות MR PORTER בלבד. תג המחיר שלו עומד על 11,800 אירו.

ביג פיילוט 43 מיסטר פורטר. מקור - Monochrome Watches.
ביג פיילוט 43 מיסטר פורטר. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

גרסה מודרנית ומתקדמת יותר של IWC לשעון הביג פיילוט שלה, במסגרת שיתוף פעולה עם משווקת מוצרי היוקרה MR PORTER. חשוב לציין כי מדובר בשעון גבוה-עבה למדי (14.4 מ״מ) וכזה שמגיע עם גוף שעון באורך כולל של מעל ל-50 מ״מ, כך שלא מדובר בשעון שמתאים לבעלי פרק יד קטנה במיוחד, אם כי עדיין מדובר בממדים עדינים בהשוואה לשעוני הביג פיילוט 46 למשל. בכל הקשור לתמחור, אמנם מדובר בגרסת ברונזה, אבל עדיין מדובר בשעון יקר יותר בכ-3000 דולרים משעון הביג פיילוט 43 ספיטפייר, שמגיע גם הוא בגוף ברונזה ועם קליבר 82100. האם היינו ממהרים כל כך לשלם עוד 3000 דולר על הזכות לשאת על פרק היד שלנו את השם של MR PORTER? נראה לנו שאתם יודעים לבד את התשובה …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של IWC.