אוריס משיקה שעון חדש בסדרת הביג קראון פוינטר דייט, במחווה לשחקן הבייסבול האפרו-אמריקאי האגדי האנק ארון – ביג קראון פוינטר דייט האנק ארון. השעון מגיע במסגרת שיתוף הפעולה של אוריס עם קרן Chasing The Dream – רודפים אחר החלום, קרן שאותה הקימו האנק ארון ואשתו בילי בשנת 1994, בתקווה לעודד צעירים לפתח את הכישורים שלהם ולממש את התשוקות שלהם. הקרן מעניקה מלגה בשם Dreamchaser, המוענקת מדי שנה לסטודנטים בעלי יכולות כלכליות מוגבלות מכל רחבי ארצות הברית. מוזמנים להכיר את השעון החדש ואת האנק ארון האגדי ביחד איתנו.

ביג קראון פוינטר דייט האנק ארון – מפרט טכני

השעון החדש של אוריס מגיע בגוף המוכר של שעוני הביג קראון שלה. גוף השעון עשוי מפלדת אל-חלד ומגיע בקוטר של 40 מ״מ ובעובי של 12 מ״מ. גוף השעון מלוטש ומגיע עם בזל מחורץ, כשבצד ימין של גוף השעון אנו מוצאים את הכתר הגדול.

ביג קראון פוינטר דייט האנק ארון. מקור - Monochrome Watches.
ביג קראון פוינטר דייט האנק ארון. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם זכוכית ספיר כיפתית עם ציפוי אנטי רפלקטיבי. הלוח של השעון מגיע בצבע לבן, כשטבעת התאריכון כחולה, עטופה באדום, בצורת פסי רכבת, עוטפת את אינדקסי השעות, שמגיעים עם צביעת לומינובה אדומה בציפוי כחול.

ביג קראון פוינטר דייט האנק ארון. מקור - Monochrome Watches.
ביג קראון פוינטר דייט האנק ארון. מקור – Monochrome Watches.

המחוג המוכר בצורת שפם בצבע אדום מצביע על התאריכון. השעון מגיע עם רצועת עור כחולה עם תפרים כפולים בצבע לבן, עיצוב בהשראת כפפות הבייסבול.

ביג קראון פוינטר דייט האנק ארון – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 754 של אוריס, מנגנון אוטומטי המבוסס על קליבר SW-200 של סליטה. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות.

התבליט של ארון בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
התבליט של ארון בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

המנגנון מגיע מאחורי הגב המוצק של השעון, עליו אנו מוצאים תבליט בדמותו של האנק ארון מחזיק במחבט בייסבול  ואת הכיתוב HANK AARON LIMITED EDITION.

אז מה חדש בעצם?

האנק ארון נולד בשנת 1934 במובייל, אלבמה. ארון נולד למשפחה ענייה בת שמונה ילדים ממוצא אפרו-אמריקאי, כשמגיל צעיר הוא מגלה את אהבתו לבייסבול. משפחתו הייתה עניה ולא יכלה להרשות לעצמה לרכוש ציוד בייסבול, מה שהכריח את ארון להתאמן ברחוב עם מחבטים מאולתרים. כשהגיע לתיכון שיחק במסגרת ליגה בשם Negro League – ליגה שהייתה נהוגה באותן שנים שכל שחקניה היו ממוצא אפרו-אמריקאי. בנובמבר 1951 הוחתם על ידי האינדיאנפוליס קלאונס, כשתוך זמן קצר החל להתבלט, מה שהוביל למעבר שלו לבוסטון ברייבס, שהפכה בהמשך למילווקי ברייבס ולאחר מכן לאטלנטה ברייבס. ארון שיחק בליגות נמוכות בקבוצות שהיו שייכות לברייבס, בין היתר בג׳קסונוויל ובשנת 1954 הוא מצטרף למילווקי ברייבס, ששיחקה בליגת המייג׳ור ליג בייסבול, הליגה הבכירה בארצות הברית.

האנק ארון בשנת 1974. מקור - ויקיפדיה.
האנק ארון בשנת 1974. מקור – ויקיפדיה.

לאורך הקריירה שלו הוא סבל מגילויי גזענות רבים, בתקופה שבה חוקי ג׳ים קרואו היו עדיין בתוקף וקבעו הפרדה גזעית, כך שפעמים רבות הוא נאלץ ללון בנפרד מחבריו לקבוצה ולדאוג לעצמו לארוחות. הקשיים הללו לא הפריעו לו להפוך לאחד משחקני הבייסבול הבולטים בארצות הברית באותן שנים. בשנת 1957 זוכה המילווקי ברייבס בוורלד סירייס מול הניו יורק יאנקיז, כשארון זוכה בתואר ה-MVP לאותה שנה. את שנת 1974 סיים ארון עם 713 חבטות הום ראן, אחת פחות מהשיא של בייב רות׳ האגדי. במהלך סוף העונה ההיא והפגרה שאחריה, הוא מקבל כמויות אדירות של מכתבי שטנה גזעניים ואיומים ברצח, לצד גל של תמיכה ציבורית אל מול גל השנאה נגדו. ב-8 באפריל 1974, באצטדיון הביתי של קבוצתו, אטלנטה ובפני קהל שיא של 50 אלף צופים, ארון חובט את ההום ראן ה-715 בקריירה שלו, לקול תשואות הקהל, במשחק ששודר ברחבי ארצות הברית בשידור חי. את הקריירה הנפלאה שלו סיים ארון עם 755 הום ראנז, נתון שמעמיד אותו עד היום במקום השני בהיסטוריה, כשרק בארי בונדס מקדים אותו, עם 762 הום ראנז.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של אוריס, רפרנס 754 7785 4081-Set , מגיע במהדורה מוגבלת של 2,297 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 2,300 פרנקים שוויצריים. מספר השעונים נבחר במחווה לשיא נוסף של האנק ארון שעד היום לא נשבר – Run Batted In – נתון המתייחס לפעולות שביצע חובט שאיפשרו השלמת ריצה שבסופה נצברה נקודה לטובת הקבוצה. השיא של ארון עומד על 2,297 כאמור. השעון מגיע כאמור עם רצועת העור הכחולה, כשאוריס תצרף לשעון רצועת נאטו בצבעי כחול-אדום-לבן.

השעון מגיע בנוסף עם רצועת נאטו כחולה-אדומה-לבנה. מקור - Monochrome Watches.
השעון מגיע בנוסף עם רצועת נאטו כחולה-אדומה-לבנה. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

מחווה נהדרת של אוריס לאגדת בייסבול אמריקאית, שֿמרות תנאי פתיחה גרועים והתמודדות עם חוקים גזעניים וגלי שנאה וגזענות שהופנו נגדו, ניפץ כל שיא אפשרי והפך לאייקון אמריקאי של ממש.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אוריס.