אוריס היא אחת מיצרניות השעונים המובילות בעולם בכל הקשור לשיתופי פעולה עם ארגונים להגנת הסביבה וארגונים הומינטריים שונים מסביב לעולם. שיתוף הפעולה האחרון של החברה מביא לנו שני שעונים במהדורה מוגבלת בסדרת הביג קראון של החברה, הפעם במסגרת שיתוף פעולה עם ארגון ״כנפיים של תקווה״ – Wings Of Hope, ארגון המשתמש במטוסים כדי לספק אספקה רפואית לאזורים מרוחקים. ביג קראון ״כנפיים של תקווה״ – מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו.

ביג קראון ״כנפיים של תקווה״ – מפרט טכני

אוריס משיקה כאמור שני שעונים חדשים במסגרת שיתוף הפעולה שלה, כשבאופן מפתיע מגיעים בשני גדלים שונים ובסגסוגות שונות. שעון אחד מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 40 מ״מ, בעוד השעון השני מגיע – שימו לב – בגוף העשוי מזהב צהוב בקוטר של 38 מ״מ.

ביג קראון ״כנפיים של תקווה״. מקור - Fratello Watches.
ביג קראון ״כנפיים של תקווה״. מקור – Fratello Watches.

כפי שאפשר להבין מהשם של השעונים, שניהם מגיעים עם כתר גדול במיוחד בשעה 3 בגוף השעון. באופן טבעי, כיאה לשיתוף פעולה עם ארגון הומינטרי הקשור לעולם התעופה, השעונים הם כמובן שעוני טייסים, במראה וינטאג׳י.

מראה וינטאג׳י מיוחד. מקור - Fratello Watches.
מראה וינטאג׳י מיוחד. מקור – Fratello Watches.

שני השעונים מגיעים עם לוח לבן, עם ספרות ערביות. בדגם העשוי מפלדת אל-חלד, הספרות מגיעות עם ציפוי סופר לומינובה בגוון ירוק וינטאג׳, בעוד בדגם העשוי מזהב צהוב הספרות מצופות בסופר לומינובה בגוון זהב וינטאג׳י.

דגם הזהב הצהוב. מקור - Fratello Watches.
דגם הזהב הצהוב. מקור – Fratello Watches.

את הספרות הערביות מקיפה טבעת עם סקאלת דקות, כשבשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים לוח שניות קטן, עם עיגול בעיצוב מסילת רכבת ומחוג אדום.

השעון העשוי מפלדת אל-חלד מגיע עם מחוגים מפלדת אל-חלד, בעוד בדגם הזהב הצהוב אנו מוצאים מחוגים עשויים מזהב. בשעה 12 אנו מוצאים את הלוגו של אוריס, מתחתיו הכיתוב BIG CROWN ומתחתיו את הכיתוב 5 DAYS, מה שמוביל אותנו למנגנון שמשולב בשעונים הללו.

ביג קראון ״כנפיים של תקווה״ – מנגנון

כפי שיכולתם לנחש מהכיתוב ״5 ימים״ על לוח השעון, אוריס משלבת בשני השעונים החדשים את קליבר הבית החדש שלה. ליתר דיוק, לא מדובר בקליבר 400 המוכר, אלא בגרסה שונה מעט שלו שנקראת קליבר 401. קליבר 401 הוא הגרסה של קליבר 400 עם לוח שניות קטן בשעה 6. ממש כמו קליבר 400, גם הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 120 שעות – 5 ימים. הוא מגיע עם דיוק של 3-/5+ שניות ליום (עומד בתקנות ה-COSC).

קליבר 401 בגב השעון. מקור - Fratello Watches.
קליבר 401 בגב השעון. מקור – Fratello Watches.

את קליבר 401 אנו יכולים לראות מבעד לגב השקוף של השעונים, כשאוריס דואגת לגימור מוברש לשעון וגשרים בגימור התזת חול.

אז מה חדש בעצם?

ארגון כנפיים של תקווה, שנוסד בשנת 1963, מעניק סיוע רפואי לקהילות מרוחקות ופגיעות במעל ל-50 מדינות מסביב לעולם והוא היה מועמד פעמיים לפרס נובל לשלום. בשנת 2021, מעל ל-65 אלף אנשים נהנו מהשירותים הרפואיים של הארגון, הפועל ללא מטרת רווח. התקציב השנתי של הארגון, בסך של כ-3.2 מיליון דולר מגיע בעיקר מתרומות ארגוניות ופרטיות, כשהוא מסתמך על כוח עבודה של 350 מתנדבים מסורים. הארגון משתף פעולה עם ארגונים מסביב לעולם, כמו שירות הרפואה המעופף בטנזניה, שם מבקרים מתנדבי הארגון שבטים מקומיים, כשהם מספקים להם חיסונים ומבצעים בדיקות לתינוקות ממש מתחת לכנפי המטוס.

ביג קראון ״כנפיים של תקווה״. מקור - Fratello Watches.
ביג קראון ״כנפיים של תקווה״. מקור – Fratello Watches.

כמה זה עולה לנו?

שני השעונים החדשים של אוריס מגיעים עם רצועת עור חומה, כשהם עמידים למים בעומק של עד ל-50 מטרים. הדגם העשוי מפלדת אל-חלד מגיע במהדורה מוגבלת ממוספרת של 1,000 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 3,300 פרנקים שוויצריים. הדגם העשוי מזהב צהוב מגיע במהדורה מוגבלת של 100 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 15,500 פרנקים שוויצריים. את דגם הזהב הצהוב תוכלו לרכוש כבר עכשיו באתר של אוריס, אך אם דווקא השעון העשוי מפלדת אל-חלד קורץ לכם יותר, תצטרכו להתאזר בסבלנות כחודשיים נוספים, שכן הוא יהיה זמין לרכישה רק באוקטובר הקרוב.

ביג קראון ״כנפיים של תקווה״. מקור - Fratello Watches.
ביג קראון ״כנפיים של תקווה״. מקור – Fratello Watches.

השורה התחתונה

כשמדובר בשיתופי פעולה עם ארגונים כל כך מיוחדים, אנחנו תמיד מדגישים כי השעון עצמו לא כל כך חשוב. אמנם גם עם שני השעונים החדשים שיתוף הפעולה מרשים הרבה יותר מכל שעון כזה או אחר, אבל תרשו לנו להתפעל מהבחירה של אוריס בגוף שעון מזהב צהוב והבחירה בקליבר 401 המתקדם שלה לשני השעונים החדשים. אנחנו יכולים רק לקוות שאוריס תצליח למכור את כל השעונים האלה ותסייע לארגון ״כנפיים של תקווה״ להגיע למדינות נוספות מסביב לעולם.

למידע נוסף על שעון הזהב הצהוב בסדרת הכנפיים של תקווה ולרכישה שלו באתר של אוריס.