מועדון הקריקט Marlyebone נוסד בשנת 1787 ומשנת 1814 ממוקם ב-Lord’s Cricket Ground, שנמצא בבעלותו, בסנט ג׳ונס ווד, לונדון. המועדון היה בעבר הגוף המנהל של הקריקט כשהוא שומר על השפעה גלובלית על המשחק וחוקי המשחק מסביב לעולם. מי שהחליטה להקדיש שעון למועדון הזה היא אוריס, שמשיקה שעון חדש במהדורה מוגבלת – ביג קראון Father Time, לציון השנה השלישית של שיתוף הפעולה בין אוריס לבין המועדון, שיתוף פעולה שהחל בשנת 2022. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

ביג קראון Father Time – מפרט טכני

השעון החדש של אוריס מגיע בגוף העשוי מברונזה, סגסוגת שהפכה להיות בשנים האחרונות מזוהה כל כך עם אוריס. השעון מגיע בגוף בקוטר של 40 מ״מ ובעובי של 12 מ״מ, כשהשעון עמיד למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

אוריס ביג קראון Father Time
אוריס ביג קראון Father Time

השעון מגיע בגוף המוכר של שעוני הביג קראון פוינטר דייט של אוריס, עם בזל מחורץ וגוף המשלב משטחים מוברשים ומלוטשים. בצד ימין של גוף השעון אנו מוצאים כמובן את הכתר הגדול ועליו הסמל של אוריס.

אוריס ביג קראון Father Time
אוריס ביג קראון Father Time

השעון מגיע עם לוח בגוון לבן קרם, עם ספרות ערביות שחורות המוקפות בטבעת בצורת פסי רכבת ומסביב לטבעת הזאת אנו מוצאים את התאריכים שעליהם מצביע מחוג התאריכון עם הקצה בצורת השפם האדום.

ביג קראון Father Time – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר אוריס 754, שהוא למעשה הגרסה של אוריס למנגנון SW200 של סליטה, המנגנון המוכר של אוריס עם הרוטור האדום. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות.

גב השעון עם סמל ה-Father Time
גב השעון עם סמל ה-Father Time

המנגנון מגיע עם גב מוצק ועליו חריטה של סמל ה-Father Time, עליו נסביר מיד.

אז מה חדש בעצם?

ה-“Father Time״ הוא/היא למעשה שבשבת, המותקנת במגרש הקריקט לורד׳ס, מגרש הקריקט ששייך למועדון הקריקט Marlyebone. השבשבת המלאה מגיעה בגודל של 1.98 מטר, כאשר דמות ה-Father Time עומדת בגובה של 1.63 מטרים. המועדון קיבל את השבשבת במתנה בשנת 1926 מהאדריכל סר הרברט בייקר. הסמליות של הדמות מגיעה מחוק 12 של חוקי הקריקט – “After the call of Time, the bails shall be removed from both wickets” – “לאחר קריאת הזמן, ה-Bails (אותם מקלות קטנים שמונחים מעל שלושת המקלות הארוכים) יוסרו משני השערים״. ה-Father Time עבר לא מעט במהלך חייו, כשהוא נפגע מספר פעמים והתיקונים שלו הוצגו אפילו במסגרת תוכנית טלוויזיה לילדים. בשנת 2015 הוא ניזוק פעם נוספת על ידי הרוחות העזות של הציקלון ניקלאס, כשלאחר מכן הוא עבר תיקון על ידי מומחים. בשנת 1969 הוא כיכב אפילו בשיר, כאשר המשורר הבריטי ושחקן הקריקט ג׳ון סנואו הזכיר אותו בשירו “Lord’s Test״.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של אוריס, רפרנס 01 754 7741 3161, מגיע במהדורה מוגבלת של 1926 יחידות, מחווה לשנה שבה קיבל מועדון הקריקט את סמל ה-Father Time. השעון יהיה זמין לרכישה בבוטיקים של אוריס ובאתר החברה, כשתג המחיר שלו עומד על 3,100 דולרים אמריקאיים. השעון יגיע באריזה מהודרת, עם רצועת עור צבי חומה ועם צמיד ברונזה, ביחד עם כלי להחלפה מהירה של הרצועה.

האריזה של השעון עם הצמיד, הרצועה והכלי להחלפה מהירה
האריזה של השעון עם הצמיד, הרצועה והכלי להחלפה מהירה

השורה התחתונה

כמה שלא מתאמצים למצוא משהו רע בשעונים של אוריס, נדמה שזה פשוט לא אפשרי. אם תרצו להיות קטנוניים ולהתלונן על המחיר, תרשו לנו להזכיר לכם שמדובר במהדורה מוגבלת ממוספרת של שעון ברונזה, שמגיע במחווה לאחד הסמלים הגדולים ביותר בעולם הקריקט, הספורט ששני בפופולריות שלו מסביב לעולם רק למשחק הכדורגל.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אוריס.