אוריס מרחיבה את קולקציית הביג קראון שלה, עם שלושה שעונים חדשים. אוריס פיתחה את השעונים הללו בשיתוף עם יצרנית העור השוויצרית סרבו וולנטה (Cervo Volante). סרבו וולנטה מתמחה בייצור מוצרי עור צבי בר קיימא. אם זה נשמע לכם קצת מוזר איך עור צבי מסתדר עם בר קיימא, חשוב להדגיש כי בשוויץ צדים מדי שנה כ-15,000 צבאים אדומים במבצע מאורגן ומוסדר. המבצע הזה חוקי והכרחי ומטרתו ניהול מפוקח של אוכלוסיית הצבאים במדינה, כדי להגן על האזורים הכפריים של המדינה. ביג קראון X סרבו וולנטה, הגורו יצא לבדוק את השעונים החדשים. מוזמנים להצטרף אליו.

ביג קראון X סרבו וולנטה – מפרט טכני

אוריס משיקה שלושה שעוני ביג קראון חדשים בסדרה. השעונים מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 38 מ״מ. השעונים מגיעים עם הבזל המחורץ המוכר של שעוני הביג קראון וכמובן עם הכתר הגדול יחסית בשעה 3 בגוף השעון.

ביג קראון X סרבו וולנטה. מקור - Revolution Watch.
ביג קראון X סרבו וולנטה. מקור – Revolution Watch.

ההבדל בין שלושת השעונים הוא בלוח השעון. אוריס בחרה בלוחות בגימור צבעים משופע (Gradient), בהשראת הגוונים של הרי האלפיים – אפור, כחול או ירוק.

שלושת השעונים החדשים בסדרה. מקור - Revolution Watch.
שלושת השעונים החדשים בסדרה. מקור – Revolution Watch.

עם כל אחד מהשעונים הללו תגיע כאמור רצועת עור של סרבו וולנטה, בגוונים שונים. השעון עם הלוח האפור יגיע עם רצועת עור בגוון חום-כהה. השעון עם הלוח הכחול יגיע עם רצועה בגוון חום-בז׳ כשהשעון עם הלוח הירוק יגיע עם רצועת עור בגוון חום-כתום.

ביג קראון X סרבו וולנטה – מנגנון

השעונים החדשים בסדרת הביג קראון של אוריס יגיעו עם קליבר 754. קליבר 754 הוא מנגנון אוטומטי המבוסס על סליטה SW200-1. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 38 שעות.

קליבר 754 בגב השעונים. מקור - Revolution Watch.
קליבר 754 בגב השעונים. מקור – Revolution Watch.

כאן בדרך כלל הגורו היה מציין שהוא די מאוכזב מהבחירה של אוריס במנגנון גנרי ולא במנגנון הבית שלה. אבל במקרה של השעונים החדשים אנחנו יכולים לקבל זאת בהבנה, היות ועדיין לא ראינו את קליבר 400 של אוריס בשעונים מסדרת הביג קראון. חוץ מזה – הגורו החליט לפתוח את 2022 באנרגיות חיוביות, אז תלונות – החל מהחודש הבא.

אז מה חדש בעצם?

שיתוף הפעולה עם סרבו וולנטה. כפי שציינו, ציד הצבאים הכרחי לדילול מפוקח ומבוקר של אוכלוסיית הצבאים באזורים הכפריים של שוויץ. סרבו וולנטה משתמשת בפסולת הנוצרת ממבצע הציד הזה, בעיקר את עורות הצבאים ומייצרת ממנו מוצרי הנעלה ואביזרים נלווים יפים וברי קיימא. אם סרבו וולנטה לא הייתה משתמשת בעורות הללו, הם היו נשרפים. סרבו וולנטה מחזיקה בשתי הבורסקאות האחרונות שנותרו בשוויץ, כשבשתיהן היא משתמשת במאה אחוזים של תהליכי שיזוף צמחיים, תהליכים במסגרתם מתקבל עור שזוף צמחי.

עיבוד עורות אצל סרבו וולנטה. מקור - Revolution Watch.
עיבוד עורות אצל סרבו וולנטה. מקור – Revolution Watch.

חשוב להדגיש כי עד לשנת 2017, לא נעשה שימוש בעורות הללו. בשנת 2017 הקימו את סרבו וולנטה שני חברים, מהנדס ביוכימיה וביולוג. השניים החליטו לנסות ולראות האם ניתן להשתמש בתוצרי הלוואי של מבצע הציד של הצבאים, במיוחד בעורות, שאחרת היו כאמור נשרפים.

כמה זה עולה לנו?

שלושת השעונים החדשים של אוריס, ביג קראון X סרבו וולנטה, יגיעו עם עמידות למים בעומק של עד ל-50 מטרים. תג המחיר שלהם יעמוד על 1,850 פרנקים שוויצריים. השעונים מצוידים במנגנון להחלפה מהירה של רצועות.

ביג קראון X סרבו וולנטה - מוצרי עור נלווים לכל שעון. מקור - Revolution Watch.
ביג קראון X סרבו וולנטה – מוצרי עור נלווים לכל שעון. מקור – Revolution Watch.

כל שעון יגיע עם נרתיק נשיאה (פאוץ׳) מעור וארנק קטן לנשיאת התעודות של השעון.

השורה התחתונה

כשקיבלנו את הידיעה על השעונים החדשים קצת התפלאנו. אוריס ידועה כאחת מיצרניות השעונים עם המחויבות העמוקה ביותר לשימור איכות הסביבה. החברה שוקדת על יוזמות סביבתיות כבר מעל לעשור. אז לראות דווקא מאוריס שעונים עם מוצרי עור ועוד של צבאים? אבל כשמתעמקים וקוראים קצת על סרבו וולנטה מבינים היטב את החיבור בין שתי החברות.

ביג קראון X סרבו וולנטה. מקור - Revolution Watch.
ביג קראון X סרבו וולנטה. מקור – Revolution Watch.

גם סרבו וולנטה מחויבת מאוד לשימור איכות הסביבה. במפעלים שלה יש דגש על הפחתת ההשפעה הסביבתית של פעילות המפעלים. זאת הודות לשימוש בעורות הצבאים כפי שציינו והעובדה שאין גידול בעלי חיים או הפריית יתר של כרי דשא לייצור העור. בנוסף כאמור, השימוש בשיזוף צמחי לחלוטין, ללא שימוש בכרום וחומרי שיזוף סינתטיים. באוריס מדגישים כי שיתוף הפעולה הזה הוא לא חד פעמי, כשאנו צפויים לראות שעונים נוספים של החברה עם רצועות מבית סרבו וולנטה.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של אוריס.