לפני כשנתיים הציגה יוליס נרדין סדרת שעונים חדשה, דגמי הבלאסט (פיצוץ באנגלית). השעונים בסדרה הגיעו עם עיצובים מודגשים ההמזגים נגיעות עיצוביות משעון הטורביון סקלטון של החברה ומשעוני הסקלטון X, כשהם חושפים כל רכיב מכאני במנגנון הטורביון המרחף. המאפיין הייחודי של השעונים בקוקלציה הזאת הוא ה-X הכפול שממלא בצורה מודגשת את שני צדדי לוח השעון. השעון החדש בקולקציה – בלאסט טורביון כחול וזהב, מגיע עם גוף טו-טון המשלב זהב אדום עם טיטניום בציפוי PVD כחול, עם דגשים בצבע תואם המדגישים את המנגנון של השעון. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

בלאסט טורביון כחול וזהב – מפרט טכני

השעון החדש של יוליס נרדין מגיע בגוף בקוטר של 45 מ״מ ובעובי של 13 מ״מ. החלק העליון של גוף השעון מגיע בזהב אדום 18 קראט, עם חלק מרכזי ובזל העשויים מטיטניום בציפוי PVD כחול, בגימור המשלב משטחים מוברשים ומלוטשים. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

בלאסט טורביון כחול וזהב. מקור - Monochrome Watches.
בלאסט טורביון כחול וזהב. מקור – Monochrome Watches.

גוף השעון מגיע עם משטחים בשיפועים חדים ומודגשים, כשביוליס נרדין מסבירים כי השיפועים הללו נועדו לחקות את העיצוב של מטוסי החמקן המיועדים למנוע אפשרות זיהוי על ידי מכ״ם.

ה-X והטורביון המרחף. מקור - Monochrome Watches.
ה-X והטורביון המרחף. מקור – Monochrome Watches.

לוח השעון, אם אפשר לקרוא לו כך בכלל, מכיל מסגרת מלבנית ועליה הכיתוב יוליס נרדין, כשבשעה 6 אנו מוצאים את הטורביון המרחף. מתחת למסגרת המלבנית הזאת נמצא ה-X שמשתרע משני צדי לוח השעון, כשבנקודת החיבור של הקווים שמרכיבים את ה-X אנו מוצאים את מרכז לוח השעון, שם ממוקמים המחוגים.

בלאסט טורביון כחול וזהב – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר UN-172 של יוליס נרדין. מנגנון טורביון מרחף אוטומטי, עם מיקרו רוטור מפלטינה.

השכבות של המנגנון. מקור - Monochrome Watches.
השכבות של המנגנון. מקור – Monochrome Watches.

המנגנון, המצויד במנגנון בריחה סיליקוני, פועל בקצב של 18,000 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות.

אז מה חדש בעצם?

יוליס נרדין הציגה כבר שעון כמעט זהה לשעון הזה, אלא שבשעון הקודם היא שילבה בזל קרמי שחור. בשעון החדש אנו מקבלים שילוב של זהב אדום עם טיטניום בציפוי PVD כחול, שילוב קצת יותר אלגנטי.

שילוב אלגנטי של זהב אדום וכחול. מקור - Watchilove.
שילוב אלגנטי של זהב אדום וכחול. מקור – Watchilove.

כמה זה עולה לנו?

באופן די מפתיע, השעון החדש של יוליס נרדין מגיע בייצור סדרתי, כשהוא מצטרף לקולקציה הקבועה של החברה. השעון, רפרנס 1725-400-3A/3A, מגיע עם תג מחיר של 63,500 פרנקים שוויצריים, שהם כ-69 אלף דולרים אמריקאיים. השעון מגיע עם רצועת גומי תואמת במרקם קטיפה כחולה, עם אבזם מתקפל המשלב טיטניום בציפוי PVD וזהב אדום. רצועת הגומי נראית כמו רצועה אינטגרלית, הודות לשלוש זיזים-זרועות (Lugs) היוצאים מגוף השעון ועוטפים את הרצועה.

בלאסט טורביון כחול וזהב. מקור - Monochrome Watches.
בלאסט טורביון כחול וזהב. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

יוליס נרדין בדרך כלל עוברת מתחת לרדאר כשאנחנו חושבים על יצרניות שהן Haute Horlogerie, אבל החברה הזאת, שהציגה למעשה לעולם השענות את השימוש בסיליקון, היא הכי Haute Horlogerie שאפשר למצוא, כשהשעון הזה הוא אחת הדוגמאות ליכולות הגבוהות שלה, מגוף השעון ולוח השעון יוצאי הדופן ועד למנגנון הטורביון המרחף. בכל מה שקשור לתג המחיר, אל תגידו לנו שציפיתם למצוא שעון טורביון מרחף בגוף העשוי זהב אדום עם תג מחיר עממי?

למידע נוסף על השעון החדש באתר של יוליס נרדין.